Dziwne zjawisko w Kanadzie. Zaobserwowano "oddychający" las!

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W kanadyjskiej prowincji Quebec, w jednym z lasów zaobserwowano dziwaczne zjawisko. Runo leśne podnosi się tam i opada tak jakby las oddychał.

Zjawisko wygląda niezwykle i skojarzenia z oddychaniem są jak najbardziej słuszne. Według ekspertów, za podnoszenie się gruntu odpowiada wiatr, który jest wdmuchiwany pod warstwę ziemi i szczątków roślin.

Niezwykły "oddychający" las zaobserwowano w zeszłym tygodniu w prowincji Quebec, w okolicy Sacre-Coeur. W Kanadzie wiało wtedy tak mocno, że runo podnosiło się i opadało. Wraz z nim poruszały się korzenie drzew, co wyglądało niesamowicie. 

 

Oznacza to, że te drzewa nie mają zbyt dobrego umocowania i mogą upaść zgniatając wszystko na swojej drodze ku gruntowi. W związku z tym mimo, że zjawisko to wygląda niezwykle, trzeba zachować rozsądek i nie podchodzić za blisko. 

Co ciekawe w październiku 2015 roku, również w kanadzie, w prowincji Nova Scotia, zaobserwowano dokładnie takie samo zjawisko. Wygląda na to, że Kanada ma monopol na "oddychające" lasy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Maxxx

To Twój tok myślenia jest

To Twój tok myślenia jest rozbrajający. Wiedza ludzi by kilkaset lat temu była tak mała w kwestii praw natury, że ciężko z naszej perspektywy to dziś pojąć.  Nie twierdzę że byli jakoś specjalnie tępi, po prostu nie było wikipedii aby dowiedzieć się jak coś działa Język A polowania na czarownice, wilkołaki i wampiry były normą więc o czymś to świadczy.

Portret użytkownika pilippek

chyba kpisz. ludzie byli

chyba kpisz. ludzie byli zacofani religią, byli głupcami w większosci. chyba ze uwazasz ze palenie czarownic i setki głupich przesądów gdzie dziś człowiekowi ciężko uwierzyc ze traktowali to serio  są oznaką ich inteligencji 

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Wyraźnie "pracują" korzenie

Wyraźnie "pracują" korzenie pod warstwą ziemi i mchu - dodatkowo są one wrośnięte pomiędzy skały (jedna z nich widoczna) i dlatego wiatr tych drzew nie obala. Powstały luz powoduje, że ziemia faluje, a ich wrośnięcie między skaliste szczeliny - gwarancją powrotu drzew do poprzedniej pozycji. Są jak luźne zęby w dziąśle...i kiedyś przy odp. silnym podmuchu polegną i czwórkami do Nieba czy innego tartaku  pójdą....

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika Robaczkowa

Wiatr nie,,JEST WDMUCHIWANY

Wiatr nie,,JEST WDMUCHIWANY POD WARSTWĘ ZIEMI" jak twierdzą ,,eksperci" tylko napiera na konary i pnie drzew, a one zaczynają wywierać nacisk na system korzeniowy drzewa i obruszać go poruszając przy okazji glebą. A że korzenie drzew sięgają daleko poza strefę koron drzew, wydaje się że gleba sama się porusza. I może tak być aż drzewo się przewróci z korzeniami i otaczającą je glebą. Mało w lesie takich obrazków? Nie wiem jak jest ale to wydaje mi się o wiele bardziej prawdopodobne niż wersja ekspertów.

Portret użytkownika b@ron

oczywiście że tak... i widać

oczywiście że tak... i widać to dokładnie jak się cały film oglądnie, prawdopodobnie jest to teren podmokły, co dodatkowo potęguje to zjawisko, a swoją drogą, wersja "ekspertów" jest genialna... wiatr wdmuchiwany pod warstwę ziemi... nieźle tam musi wiać aż drzewa podnosi Biggrin

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj