Dziwne zjawisko atmosferyczne nad USA. Chmury dosłownie skakały na niebie

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Do zdumiewającego zjawiska doszło 13 kwietnia bieżącego roku, na niebie nad stanem Missouri w USA. Jeden ze świadków zaobserwował, a potem również zarejestrował, niezwykły fenomen świetlny. Na pierwszy rzut oka to promień słoneczny, ale po chwili staje się jasne, że mamy do czynienia z czymś innym.

 

Hipoteza odnośnie przyczyn powstawania tego wciąż niewyjaśnionego zjawiska zakłada, że to co widzimy to wyładowania atmosferyczne, które mogą tymczasowo zaburzać pole elektryczne nad chmurą, gdzie naładowane kryształki lodu odbijają światło słoneczne. 

Przy założeniu, że tak jest w rzeczywistości, to nowe pole elektryczne szybko zmienia geometrię kryształów lodu powodując ich nową orientację, która inaczej odbija światło słoneczne. Według tej teorii to dlatego da się zobaczyć dynamiczne zmiany światła wystającego nad chmurami.

Zjawisko widziane nad miastem Raytown w Missouri, to nie wyjątek. Podobnej obserwacji dokonano już kilkukrotnie, a ostatnio w 2013 roku. Za każdym razem fenomen ten zdumiewał obserwatorów, którzy snuli potem rozmaite teorie na temat jego pochodzenia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus

Te iście diaboliczne i

Te iście diaboliczne i przerażające zjawiska, są adekwatne do "jaszczurzej demonicznej Czarnej Madonny" Czyż nie budzą w naiwnych wiernych lęku, by ta potwora ich nie zdeptała jak marnego robactwa??!

Strony

Skomentuj