Dziwne "tsunami" z Morza Tyrreńskiego pozostaje zjawiskiem niewytlumaczalnym

Kategorie: 

villacosta-toskania.pl

Naukowcy nadal głowią się nad tym jak wyjaśnić dziwne zachowanie Morza Tyrreńskiego, jakiego świadkiem było wiele osób. Zjawisko miało miejsce 12 lipca tego roku i było obserwowane od włoskiej Ligurii po Sycylię. Najpierw morze cofnęło się o 20 metrów a potem wracało w trzech falach przypominających nagły przypływ.

Opis zjawiska rzeczywiście odpowiada opisowi, jaki często słyszy się po przejściu tsunami. Jednak naukowcy pozostali nieugięci. Rozważano również najwygodniejszą z opcji w tym wypadku, czyli uznanie zjawiska za błąd pomiarowy boi mierzących poziom morza. Wiele takich urządzeń splecionych na poziomie bazodanowym daje możliwość obserwowania radykalnego wzrostu poziomu morza. I to właśnie zobaczyły wspomniane boje pomiarowe.

 

Najpopularniejsza hipoteza, jaka się pojawiła zakładała, że doszło do podwodnego trzęsienia ziemi i prawdopodobnie jakiegoś osuwiska. Jednak hipoteza ta została odrzucona, ponieważ włoski Narodowy Instytut Geofizyki i Wulkanologii nie zarejestrował aktywności wulkanicznej ani sejsmicznej w tej okolicy. Mimo to ten sam instytut przyznaje, że do zjawiska jednak doszło.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika przyszłość dzieje się dziś

Czytałem gdzieś,że pękają

Czytałem gdzieś,że pękają płyty tektoniczne ziemia może rozpaść się na kilka kawałków.Gdzieś indziej piszą,że płyty zapadają się do wewnątrz i tworzą się wyrwy w ziemi.Ocenia się,że ziemia w ostatnich 20 latach została wyeksplatowana mocniej jak przez całe 1500lat wstecz.Kopalnie,odwierty ropy,tunele, i wreszcie próby jądrowe.Dewastacja trwa.

Portret użytkownika mircoboss

Takie drobne tąpnięcie. W

Takie drobne tąpnięcie. W prognozach geologicznych na najbliższy czas jest wyraźne zapadnięcie się dna morza śródziemnego i obrót Afryki na wschód. ************************** to by powoli mialo sens dlaczego Chinczycy w Afryce buduja wielkie osiedla !!! Moze sami mieszaja w tym palce ????

Etna juz tez powoli robi sie goraca !!

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

implozja.   możliwe

implozja.
 
możliwe powody:
1. zapadlisko - zawsze jest jakies drganie; no i ten obszar tsunami zbyt duży jak na małe ciche zapadlisko?
2. trąba wodna - widać z daleka; też odpada i skala za mała;
3.  grawitacja - nagłe zawirowanie/zageszczenie pola (coś musiałoby to spowodować; jakis obiekt lub cecha samego pola) - tu widzę szansę;
4. test broni implozyjnej - ale niby po co w tym miejscu; są lepsze i dyskretniejsze.
 
Zostaje opcja nr 3.
 
 
 
 
 

Portret użytkownika Lem Jakskiniowy

Poruszyłeś 4 sprawy na jednym

Poruszyłeś 4 sprawy na jednym wydechu.
Każda z nich może miec wiele przyczyn i niekoniecznie w tej kolejności.
 
To, że ziemia troszke rośnie jest faktem, ale samo osadzanie pyłu kosmicznego w ramach grawitacji juz daje przyrosty.
 
Neutrina - sorry, ale cały czas sa hipotezą - wciąż nie wiadomo, co jest mierzone w trakcie pomiarów, bo to pomiar wartosci pośrednich od innych wartości pośrednich :-)
Twierdzenie więc, że wyhamowują jest teorią w teorii.
 
Podparcie się Emc2 jest conajmniej przedwczesne - ten wzór troszke co innego oznacza.
 
Wodór? (hel owszem powstaje, bo jego ilość zwieksza się wraz z głębokością odwiertu), ale jesli twierdzisz, że wodór powstaje i uchodzi, to wiedz ze to kolejna teoria.  Niemcy robili ropę z wegla, ale czy ziemia robi to tak samo nie wiadomo.
 
 

Skoro materia jest energią, to myśl może być materią

Strony

Skomentuj