Dziwne światło na niebie nad Timisoarą

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Jasny rozbłysk nad Timisoarą wywołał popłoch i wzbudził jednocześnie duże zainteresowanie wśród Rumunów. Spektakularne wydarzenie zarejestrowała kamera, umieszczona na desce rozdzielczej samochodu. Film nagrano w nocy z wtorku na środę.

 

Na nagraniu widać obiekt, który zostawia jasny ślad na niebie. Zjawisko trwało kilka ułamków sekundy. Przedstawiciele Obserwatorium Astronomicznego w Timisoarze twierdzą, że kierowca był świadkiem upadku meteorytu lub wybuchu supergwiazdy.

„ Jeśli był to meteor, to jest to bardzo spektakularna sprawa. To ciekawe, że wybuchł w atmosferze. Pomyślcie, jeśli wydarzyłoby się to latem, kiedy mamy do czynienia z rojem Perseid i deszczem meteorów. Jeśli ciało niebieskie doleciało tak blisko Ziemi, było gęstsze i stąd to niesamowite światło i spektakularny rozbłysk. Spalenie meteorytów następuje w zwykle górnych warstwach atmosfery” powiedział Remus Boaţa, szef Obserwatorium Astronomicznego w Timisoarze.

 

 

Źródło:
http://www.opiniatimisoarei.ro/aparitie-luminoasa-stranie-pe-cer-in-timisoara-ce-spun-astr...
http://stirileprotv.ro/divers/aparitie-luminoasa-stranie-pe-cer-in-timisoara-ce-spun-astro...

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj