Dziwne spotkanie senatora Johna McCaina z prezydentem Andrzejem Dudą może mieć związek z roszczeniami żydowskimi

Kategorie: 

Źródło: twitter

Przed kilkoma dniami podczas konferencji na temat bezpieczeństwa, która odbyła się w Monachium, miało miejsce zdumiewające spotkanie między prezydentem Andrzejem Dudą i amerykańskim senatorem, Johnem McCainem, który od dawna uchodzi on za czołowego przedstawiciela żydowskiego lobby w amerykańskim senacie. Gdyby chodziło o spotkanie z kimś z USA powinno sie ono odbyć wiceprezydentem Mike Pence. Zamiast tego spotkał się on z McCainem, skonfliktowanym z obecnym prezydentem Donaldem Trumpem. O co w tym może chodzić?

 

W Monachium Andrzej Duda spotkał się z McCainem na osobistym spotkaniu i brał z nim udział w panelu dyskusyjnym. Pierwsze ze spotkań było niejawne. Drugie publiczne i uwagę zwróciło zwłaszcza prowokacyjne zachowanie amerykańskiego senatora, który powitał polskiego prezydent jak urzędnik petenta i nawet nie wstał  z krzesła ściskając jego rękę na powitanie. Ten gest może wskazywać, że rozmawiał z nim wcześniej o czymś z pozycji siły, którą reprezentował.

 

Tego o czym mogła być ta wcześniejsza rozmowa, dowiedzieliśmy się przypadkiem podczas panelu dyskusyjnego. W jego trakcie powiedział on, że Polska musi się liczyć z wywarciem na nią pewnej presji. Oczywiście polscy politycy udają, że senator McCain zasugerował zagrożenie ze strony Rosji, a na propagandowym rządowym kanale informacyjnym TVP Info rozważano nawet, czy Rosja zbombarduje Ukrainę i co wtedy zrobi Polska. Widać, że ludzie ci nadal nie dostrzegają, że Hillary Clinton przegrała wybory i kontynuują politykę informacyjną przygotowującą naszych obywateli do wojny z Rosją.

Jednak prawda o tym dziwnym stwierdzeniu może być zupełnie inna. Jak donoszą niektóre polskie media, McCainowi wcale nie chodziło o Rosję tylko nawiązywał do kwestii roszczeń jakie względem państwa polskiego wysuwają niektóre organizacje żydowskie. Trwa to od lat i dawno już byliśmy w ten sposób straszeni. Na dobrą sprawę przez to musimy przechodzić upokarzające procedury przy ubieganiu się o pozwolenie na wjazd do właściwie kontrolowanych przez Izrael Stanów Zjednoczonych. Roszczenia o których mowa opiewają na aż 65 miliardów dolarów. Ich podstawą jest przyjęcie, że obywatele polscy narodowości żydowskiej, mieszkający w II RP, stanowili jakiś odrębny byt. Jest to dziwaczne samo w sobie, bo skoro byli to polscy obywatele, to według prawa, to Skarb Państwa dziedziczy ich majątek po bezpotomnej śmierci, a nie jakaś organizacja. 

Oczywiście takiej interpretacji słów McCaina w polskojęzycznych mediach nie można usłyszeć, ale za to słyszymy wciąż, że skonfliktowany z obecną amerykańską administracją John McCain przestrzega nas przed Rosją. Inna interpretacja jego słów nie jest po prostu dozwolona w tak zwanym głównym nurcie. Dba się za to w mediach, aby nadal szczuć Polaków na Rosję i przygotowywać ich do samobójczego konfliktu zbrojnego, którego nie chce już nawet prezydent USA, Donald Trump. 

 

Co ciekawe, polskojęzyczni politycy udający najczęściej żarliwych patriotów, to w większości miłośnicy banderowskiej Ukrainy, która jest obecnie rządzona przez oligarchów żydowskiego pochodzenia. Dopiero gdy zwróci się uwagę na ostatnie dziwne pielgrzymki do Izraela, które urządzał polski rząd i prezydent, można dojść do wniosku, że może to być ze sobą jakoś powiązane.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (6 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika nel35

Ciekawe, ile razy Żydzi chcą

Ciekawe, ile razy Żydzi chcą uzyskać rekompensatę. W latach pięćdziesiątych dostali blisko 60 mld marek zadośćuczynienia (w tym pomoc gospodarczą) od Niemiec (logiczne-Niemcy doprowadzili do strat, Niemcy placą); w latach sześćdziesiątych Polska wypłaciła rekompensatę (40mln $) na zaspokojenie roszczeń -  umowa stwierdza: „Po wejściu w życie tego układu Rząd Stanów Zjednoczonych nie będzie przedstawiał Rządowi Polskiemu ani nie będzie popierał roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych do Rządu Polskiego”.

A tak na marginesie powtórzę, że Żydzi Żydom zgotowali ten los, bo to oni finansowali tę wojnę.

Portret użytkownika inzynier magister

Wielu polityków z PiSu to

Wielu polityków z PiSu to komuchy, są coraz bardziej zagubieni, jak oddadzą kamienice to będzie znak, na razie rozdają kase komu popadnie. "Blisko 10 mld zł przeznaczanych na kulturę z publicznych środków jest wydawanych bez pomyślunku. - Jeżeli chodzi o kulturę, tkwimy w pełnym socjalizmie. To jest pełny PRL. Nic się nie zmieniło – ocenił Emilian Kamiński na antenie RMF FM. W tych realiach niezadowolenie widzów, pusta sala nie grają roli. Wystarcza, że zgadza się kasa.Zdaniem Emiliana Kamińskiego, teatr jak i kultura finansowane z publicznych środków nie uległy reformie i wciąż tkwią w głębokim PRL-u. Propozycją są prywatne teatry, które ciężko walczą o przetrwanie, a zatem też patrzą na oczekiwania widza. Teatry publiczne funkcjonują bez zmian. http://www.pch24.pl/emilian-kaminski--pieniadze-na-kulture-wydawane-sa-bez-kontroli--to-jest-pelny-prl,49586,i.html#ixzz4ZEj4oEeo

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika syriues

Polska bedzie musiala wykonac

Polska bedzie musiala wykonac jakis plan z gory juz jej wydany,oni tylko podadza date,zapewne zwiazana z polozeniem gwiazd.Tak to sie odbywa.Polska dla pieniedzy na 500 + pozyczonych od Izraela bedzie musiala wykonac ich plan.Jezeli do tego dojdzie,bedzie to oznaczac,ze jestesmy rownie chorzy jak inne kraje swiadczace uslugi dla antychrysta

Portret użytkownika Antyparch

No jestem ciekawy.

No jestem ciekawy.

Ile jeszcze podjazdów parchów trzeba, żeby Polacy mieli już tego dość, i pokażą oficjalnie faka tej pejsiatej dziczy stepowej?

Niedługo gejropa przyśle tu kogoś w celu podtrzymania "praworządności po myśli parchatej qrwaterii".

13066

Portret użytkownika maniekII

Rocznica ważniejsza od

Rocznica ważniejsza od grunwaldzkiej

 

Aktualizacja: 2010-06-28 10:31 pm

Do godnego uczczenia rocznicy bitwy grunwaldzkiej szykują się nie tylko bractwa rycerskie i miłośnicy historii, ale wręcz, jak to się mówi, „cała Polska”. I słusznie, bo zwycięstwo w 1410 roku zatrzymało na jakiś czas napór niemczyzny na nasz kraj. Obawiam się jednak, że cień rocznicy 15 lipca przykryje inną rocznicę przypadającą w dniu następnym. Dnia 16 lipca minie bowiem 50 lat od podpisania przez rządy Stanów Zjednoczonych i Polski bardzo ważnego układu. Co to za układ?

Wszystkie polskie rządy w ostatnim 20-leciu borykały się z problemem roszczeń majątkowych środowisk żydowskich, zwłaszcza roszczeń Żydów z USA. Rządzący Polską politycy odnosili się do tych żądań na różne sposoby, ani razu jednak nie słyszałem odpowiedzi, że problem roszczeń został rozwiązany raz na zawsze i to już 50 lat temu. Nie znam wypadku, aby liczący się kierownicy polityki polskiej przywołali jako argument fakt podpisania w dniu 16 lipca 1960 r. traktatu odszkodowawczego zawartego pomiędzy rządem USA a rządem Polski. Układ ten regulował sprawę roszczeń majątkowych instytucji i obywateli amerykańskich od Polski za mienie pozostawione i ocalałe na terenie Państwa Polskiego po II wojnie światowej. O dokumencie tym pod koniec ubiegłego roku przypomniała Myśl Polska i chwała jej za to.! Cytuję za M.P. z dnia 6-13.12.2009 r.: „Zgodnie z art. 1 tegoż traktatu/umowy rząd Polski zobowiązał się zapłacić, a rząd USA przyjąć, 40 mln ówczesnych dolarów amerykańskich za całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli USA, zarówno osób fizycznych jak i prawnych z tytułu nacjonalizacji i innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia oraz praw i interesów związanych lub odnoszących się do mienia, które nastąpiło w Polsce przed dniem podpisania i wejścia tego układu w życie. Spłata tego zobowiązania przez Polskę następowała w rocznych ratach i została w całości spłacona i rozliczona dnia 10 stycznia 1981 roku.”

Podobne układy zawarte zostały także z rządami innych państw: Wielką Brytanią, Francją, Kanadą, Włochami, Szwecją, Danią, Lichtensztajnem, Holandią, Grecją, Norwegią, Belgią i Luksemburgiem, ale umowa z USA jest najważniejsza ponieważ roszczenia Żydów amerykańskich są największe a dyplomacja USA wspiera je bezwarunkowo, całą siłą wielkiego mocarstwa. Naszą rzeczą, rzeczą polskich środowisk patriotycznych jest przypomnieć o Umowie z 16 lipca 1960 r. Przypomnieć, że jeśli jacyś obywatele USA mają roszczenia co do majątku zabranego im przez komunistów na ziemiach polskich, po II wojnie światowej, to adresatem tych żądań, już od 50 lat, nie może być rząd Polski lecz rząd USA. Rzeczą polskich środowisk patriotycznych jest także przypomnieć o tym polskiej klasie politycznej. Dać dowód, że nie wszyscy zapomnieli o tych, jakże ważnych, układach.

Nie trzeba dodawać, że współczesne życie społeczne w znacznej mierze dzieje się w swoistym „matriksie” tworzonym przez media elektroniczne – coś co nie zaistnieje w tych mediach, dla większości ludzi nie istnieje w ogóle. Powyższa konstatacja dotyczy także kwestii roszczeń. Aby „temat” mógł „zaistnieć” musi być „przedstawiony” w toku przedsięwzięcia na tyle spektakularnego, żeby nie mogło być pominięte przez TV i spółkę. Warunki te spełnia zorganizowanie najmniejszej nawet demonstracji przed ambasadą amerykańską, połączone z wręczeniem przez organizatorów stosownej petycji urzędnikom placówki. Najlepiej dokładnie w 50. rocznicę Umowy z 16 lipca 1960 r.

Taką demonstracje powinniśmy zorganizować, mamy bowiem obowiązek przypomnieć Polakom o tym jakże ważnym traktacie!

Paweł Milczarek

http://www.bibula.com/?p=23504

 

 

...tak,że-chazarskie_kundle...do-budy!!..albo_na_drzewo....banany_prostowac!!

Portret użytkownika inzynier magister

Dodatkowo będą chcieli

Dodatkowo będą chcieli odlączyć znowu Gdańsk ! "Na początku marca ukonstytuuje się funkcjonująca w Niemczech Rada Gdańszczan. Reprezentuje ona byłych obywateli Wolnego Miasta Gdańska i ich potomków. W ocenie posła Kukiz’15, jej istnienie zagraża integralności terytorialnej Polski. Innego zdania jest polski MSZ.Wybory do Rady Gdańszczan odbyły się m.in. w Zurychu, Kopenhadze i Reykjaviku. Rada ukonstytuuje się na początku marca. Jej prezydium obraduje w Berlinie i reprezentuje byłych obywateli Wolnego Miasta Gdańska i ich potomków.„Ten twór przypominający państwo istniał w okresie międzywojennym. Wolne Miasto Gdańsk miało swoją konstytucję i parlament, jednak nie było suwerenne, bo znajdowało się pod protektoratem Ligi Narodów” – podała „Rzeczpospolita”. Co prawda w 1945 roku terytorium Wolnego Miasta Gdańska przejęła Polska i odbyło się to dekretem Rady Ministrów o utworzeniu województwa gdańskiego, ale są wątpliwości czy akt ten był skuteczny z punktu widzenia prawa międzynarodowego.Zdaniem posła Tomasza Jaskóły (Kukiz’15) cała sytuacja rodzi problem dotyczący statusu ziem Wolnego Miasta Gdańska. Jego zdaniem traktaty, jakie Polska zawarła po wojnie z Niemcami, nie obejmowały tegoż miasta. Gdańsk przypadł Polsce na mocy układu Poczdamskiego, a traktat ten wygasł w 1995 roku.: http://www.pch24.pl/po-co-komu-rada-gdanszczan--posel-kukiz15-ostrzega--ze-zagraza-ona-integralnosci-polski,49579,i.html#ixzz4ZDZTtN9D

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Antyparch

No cóż.

No cóż.

Jakby wszyscy zainteresowani przejęciem choćby kawałka Polski zaczynają tracić cierpliwość. Miał być Polski Majdan-nie ma. Coś te Polaczki nie chcą za bardzo dać się sprowokować. I co teraz zrobią cwaniaki?

11952

Portret użytkownika winner

Niech sobie roszczenia

Niech sobie roszczenia kieruje do Niemiec. Chyba to oni mordowali i okradali jego narod. I nie bylo "polskich obozow zagłady". Malo, ze Niemcy nas mordowalli, zniszczyli kraj, to jeszcze my mamy za to komus dawac odszkodowanie? To jakas bzdura! Panie Prezydencie! Wysyłać takich na drzewo ze skutkiem natychmiastowym!

Portret użytkownika lucyna

Alvaro analfabeto,

Alvaro analfabeto, przepisałeś tekst jednego z komentujących na tym portalu, który go wstawił sobie jak ty STACJA BAZOWA 1 OLSZTYN i tu świrujesz...poziom Twoich wypowiedzi jest tak rażący, że żal ściska pewna częśc ciała... Jednak pod tymi słowami mogę się podpisać obiema rękoma i sie z nim zgadzam. Rażące sa Twoje błędy i fakt, że popełniłes plagiat.

Strony

Skomentuj