Dziwne praktyki Facebooka. Użytkownicy są proszeni o podanie hasła do skrzynki mailowej!

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Sieć społecznościowa najwyraźniej nie przestaje dostarczać opinii publicznej powodów do krytyki. Tym razem Facebook został przyłapany na proszeniu niektórych użytkowników o podanie hasła do swojej skrzynki mailowej.

Niektórzy użytkownicy otrzymują powiadomienie, w którym Facebook informuje, że musi zweryfikować, czy są tym, za kogo się podają. Jednym ze sposobów weryfikacji jest podanie swojego hasła do poczty elektronicznej. Kontrowersyjne działanie platformy zostało zauważone przez jednego z użytkowników na Twitterze:

Aby kontynuować korzystanie z Facebooka, musisz potwierdzić swój adres e-mail. Ponieważ zarejestrowałeś się na [dany adres e-mail], możesz to zrobić automatycznie przez [danego dostawcę e-mail].

W wypowiedzi dla portalu Daily Beast, rzecznik Facebooka wyjaśnił, że istnieje również możliwość zweryfikowania konta poprzez wpisanie kodu wysłanego na telefon użytkownika bądź linku wysłanego na wskazany adres e-mail. Zupełnym przypadkiem te opcje zostały jednak schowane i są widoczne dopiero po kliknięciu w łącze "Need help?" ("Potrzebujesz pomocy?") w lewym rogu powiadomienia.

Facebook teoretycznie zaznacza, że nie będzie przechowywał podanych haseł, lecz wiarygodność serwisu nie znajduje się obecnie na wysokim poziomie. W końcu wcześniej portal wykorzystywał chociażby numer telefonu użytkownika do zbierania poufnych danych, a lista wszystkich nadużyć jest znacznie dłuższa. 

 

Rzecznik Facebooka przyznał, że "podawanie hasła do skrzynki mailowej nie jest najlepszym sposobem weryfikacji", więc stopniowo platforma będzie się z tej metody wycofywać. Słowa to jedno, ale trzeba jeszcze przekuć je w konkretne czyny.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Gazior

Pejs- zbuk jest coraz badziej

Pejs- zbuk jest coraz badziej nachalny. Mojemu koledze zaproponowano odblokowanie konta po weryfikacji, jeśli wysle skan dowodu lub paszportu. Nosz kuwa... Ale oczywiście ich osrał i założył kolejny lipny profil Biggrin

Portret użytkownika baca

cukierberg stracił pare

cukierberg stracił pare miliardów jak część zlikwidowała konta po ostatniej sprzedaży ich danych, teraz więc chce przehandlować hasła tych najwierniejszych cukierbergowi żeby odrobić straty po tych co się na jego usługi wypięli.... pasożyt walczy jak może bo chcą go zagłodzić Smile

 

Portret użytkownika Gazior

Już jest coś takiego.

Już jest coś takiego. Szwedzki (muslimski?) serwis do płatności Trustly. Służy do doładowań błyskawicznych konta Paypal. Aby to działało, należy podać login i hasło do konta w banku! Sprawą zainteresowała się KNF, a część banków zablokowała możliwość tej płatności i przypomniała, że to jest złamanie regulaminu posiadania konta. Ale część jełopów pewnie się nabrała. Parchy są wszędzie.

Portret użytkownika &

Mnie tak się wyzywa i

Mnie tak się wyzywa i wyzywąło bez powodu w Polsce pomimo, iż nie ufałem temu masowemu tworowi i z niego nie korzystałem. W przeważających przypadkach wolałem płynąć wpław wbrew masom.

Zarejestowałem się tam kiedyś jedynie po to, aby odnaleźć zaginioną koleżankę, mimo że doczynienia z tym nie chciałem mieć. Na szczęście udało się dotrzeć do jej rodziny i dowiedzieć się co się z nią dzieje.

Skomentuj