Dziwne pomarańczowe chmury nad Michigan

Kategorie: 

Dziwne chmury - źródło: twitter.com

Nad amerykańskim Michigan pojawiły się złowieszcze chmury. Mieszkańcy, którzy byli świadkami tego dziwnego zjawiska zaczęli robić zdjęcia i wrzucać je do popularnych serwisów społecznościowych. Do zjawiska doszło 23 lipca w poniedziałek około 20: 30 czasu lokalnego. Nad amerykańskim miastem Michigan pojawiły się pomarańczowe chmury, które wisiały nad miastem mieniąc się odcieniami tego koloru.

 

W komentarzach na Twitterze można przeczytać, że zjawisko wstrząsnęło niektórymi obserwatorami, którzy zgodnie twierdzili, że nigdy nie widzieli czegoś równie dziwnego. Według meteorologów to zupełnie normalne lecz rzadkie zjawisko, a chmury tego typu to  Mammatusy lub po prostu zjawisko mamma. Nazwa pochodzi od skojarzenia do wymion krowy, które mieli niektórzy dziwni meteorolodzy.

Normalnie występują w innych kolorach, ale pomarańczowy kolor to raczej efekt pory dnia niż specjalnych właściwości chmur. Zwykle chmury tego typu zwiastują złą pogodę. Bywają widziane w miejscach, w których dochodzi do powstania cyklonu tropikalnego lub huraganu.

 

 

 

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mammatus

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika Kostek

11.05.2007 roku były te

11.05.2007 roku były te piękne chmury u mnie. Co prawda nie tak wyraźnie jak tu, ale jednak były. Nad Polską nie ma tak specyficznych warunków do powstawania takich cudów natury jak nad USA, a szkoda. Prawda jest taka że nie każdy człowiek jest wstanie ogarnąć zjawiska zachodzące w atmosferze, dlatego potem ci ludzie wymyślają dziwne historyjki. Człowiek to taka istota że jak czegoś nie rozumie to się tego boi.
Chciałbym jeszcze zobaczyć te piękne, rzadkie chmury u siebie.
 
A spiskowcami od chemisrails nie ma się co przejmować, oni mają swój lepszy świat, taki wymyślony i tylko ich.

Strony

Skomentuj