Dziwne pomarańczowe chmury nad Michigan

Kategorie: 

Dziwne chmury - źródło: twitter.com

Nad amerykańskim Michigan pojawiły się złowieszcze chmury. Mieszkańcy, którzy byli świadkami tego dziwnego zjawiska zaczęli robić zdjęcia i wrzucać je do popularnych serwisów społecznościowych. Do zjawiska doszło 23 lipca w poniedziałek około 20: 30 czasu lokalnego. Nad amerykańskim miastem Michigan pojawiły się pomarańczowe chmury, które wisiały nad miastem mieniąc się odcieniami tego koloru.

 

W komentarzach na Twitterze można przeczytać, że zjawisko wstrząsnęło niektórymi obserwatorami, którzy zgodnie twierdzili, że nigdy nie widzieli czegoś równie dziwnego. Według meteorologów to zupełnie normalne lecz rzadkie zjawisko, a chmury tego typu to  Mammatusy lub po prostu zjawisko mamma. Nazwa pochodzi od skojarzenia do wymion krowy, które mieli niektórzy dziwni meteorolodzy.

Normalnie występują w innych kolorach, ale pomarańczowy kolor to raczej efekt pory dnia niż specjalnych właściwości chmur. Zwykle chmury tego typu zwiastują złą pogodę. Bywają widziane w miejscach, w których dochodzi do powstania cyklonu tropikalnego lub huraganu.

 

 

 

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mammatus

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Firo

Przecież to tzw "Mammatus"

Przecież to tzw "Mammatus" inaczej "mammatocumulus" tylko podświetlone przez zachód słońca dlatego to daje taki efekt kolorystyczny, widziałem już je kilka razy i dla mnie to nic nowego. 
Zwiastuny tornad Smile

Portret użytkownika Kostek

11.05.2007 roku były te

11.05.2007 roku były te piękne chmury u mnie. Co prawda nie tak wyraźnie jak tu, ale jednak były. Nad Polską nie ma tak specyficznych warunków do powstawania takich cudów natury jak nad USA, a szkoda. Prawda jest taka że nie każdy człowiek jest wstanie ogarnąć zjawiska zachodzące w atmosferze, dlatego potem ci ludzie wymyślają dziwne historyjki. Człowiek to taka istota że jak czegoś nie rozumie to się tego boi.
Chciałbym jeszcze zobaczyć te piękne, rzadkie chmury u siebie.
 
A spiskowcami od chemisrails nie ma się co przejmować, oni mają swój lepszy świat, taki wymyślony i tylko ich.

Strony

Skomentuj