Dziwne otwory w ziemi na Syberii dowodem globalnych zmian klimatycznych

Kategorie: 

Źródło: Internet

Jak już informowaliśmy na rosyjskiej Syberii znajdowane są ostatnio niezwykłe kratery. Nigdy wcześniej nie zaobserwowano czegoś takiego, a teraz naliczono już trzy. Specjaliści obawiają się, że dziwne dziury w ziemi, mogą oznaczać początek nieodwracalnych zmian klimatu naszej planety.

 

Odnajdowane w ciągu ostatniego miesiąca formacje wzbudziły wielkie emocje w środowisku naukowym w Rosji. Naukowcy obecnie studiują pierwszą znalezioną gigantyczną dziurę, próbując znaleźć przyczynę ich nagłego pojawiania się. Według rosyjskich naukowców, najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania takich otworów są emisje gazu ziemnego, które mogą być spowodowane przez ocieplenie wiecznej zmarzliny.

Glacjolodzy od dawna informowali, że temperatura zmarzliny w rejonie złóż gazu na Półwyspie Jamał stale rośnie. To blisko miejsca pojawienia się pierwszego otworu, którego szerokość wynosi około 40 metrów. Czterdzieści lat temu, temperatura wynosiła tam średnio około ośmiu stopni poniżej zera, ale teraz w niektórych miejscach tylko minus trzy. Możliwe, że to dlatego nastąpił proces wyzwolenia metanu z pułapki lodowej.

 

Pierwsze informacje o kraterach dystrybuowane były jeszcze we wrześniu ubiegłego roku, przez lokalnych pasterzy, którzy zgłaszali upadek ciała niebieskiego, oraz wybuch. To dlatego początkowo sugerowano, że mogą to być kratery poimpaktowe.

Eksperci z Centrum Badań Arktyki i kriosfery Instytutu Ziemi studiowali krater 16 lipca. Mierzyli jego charakterystykę i doszli do wniosku, że nie ma tam niebezpiecznego promieniowania. Naukowcy zauważyli, że kawałki ziemi leżały w pobliżu krateru tak jakby eksplozja była z ziemi a nie na skutek uderzenia.

 

Eksperci uważają, że zamrożona ziemia została wyrzucony w górę na skutek ciśnienia, które parło od dołu. Teoretycznie tak zwany gaz błotny może zrobić to samo. Ostatni krater tego typu pojawił się 21 lipca. Otwór posiada średnicę około 15 metrów.

Brak jasnego wytłumaczenia fizyki powstania kraterów i opieranie się wyłącznie na hipotezach, doprowadza do wykwitu rozmaitych fantastycznych teorii na temat kraterów, które można znaleźć w sieciach społecznościowych. Na oficjalne deklaracje naukowców przyjdzie nam jednak trochę poczekać.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nikt_szczególny

Dla mnie to klatraty metanu w

Dla mnie to klatraty metanu w wyniku ocieplenia zmarzliny tak właśnie się uwalniają...ale to tylko teoria geologa ...nie wiem co ruscy za badania robili wokół krateru...nie znalazłem żadnego poważnego artykułu opisującego ten temat...

Portret użytkownika NJKT

Oficjalne pseudonaukowe

Oficjalne pseudonaukowe tłumaczenie pochodzenia tych jam są gówno warte. Nie trzeba być zasranym doktorkiem z wypranym mózgiem, żeby zauważyć, że siła sprawcza pochodzi z ZEWNĄTRZ. Gdyby pochodziła z WEWNĄTRZ Ziemi, to efekt wokół jamy byłby taki jak kretowisko. Wszak kret działa od wewnątrz. Gdyby nawet tak ogromne masy ziemi były wyrzucone wielką siłą wewnętrzną na powierzchnię, to "czubek" krateru rozsypany byłby w zupełnie inny sposób niż jest widoczny na filmie. I ziemi tej byłoby kilkakrotnie więcej, niż widać na filmie. Ziemi z "czubka" krateru nie ma , bo została wepchnięta do środka. Poza tym wewnętrzna powierzchnia ścian jamy jest bardzo gładka i równomierna, o "mniej więcej" jednakowej średnicy. Te widoczne gołym okiem dowody całkowicie negują wybuch gazu jako prawdopodobną przyczynę . To jest absolutnie niemożliwe. Poza tym lej miałby zupełnie inny kształt. Byłby bardziej stożkowaty. Gdyby to był wybuch gazu to znaczy, że wybuchło by ujście podziemnego zbiornika (naturalnego złoża) z gazem, a więc taki gaz wypalałby się miesiącami, aż do całkowitego wypalenia lub opanowania przez speców nafciarzy-gazowników. Te fakty które podałem wyżej świadczą dobitnie, że siła sprawcza która stworzyła tą rzecz NIE JEST naturalnego pochodzenia. Co można więc wydedukować patrząc na film. Otóż najbardziej rzuca się w oczy czarny kolor brzegów skał. Wyglądają jakby były stopione. Świadczą o tym pionowe bruzdy, którymi spływały do środka resztki stopionej skały. To tłumaczy też gładkość wewnętrznych powierazchni ścian tunelu. Więc można z całą pewnością powiedzieć, że na te skały działała niezwykle wysoka temperatura z ZEWNĄTRZ która je stopiła ( znacznie wyższa niż przy spalaniu gazu ). Po okrągłym kształcie tunelu możemy wnioskować, że źródło niezwykle wysokiej temperatury (energii, promieniowania czy chuj wie czego) było skupione i skondensowane do rozmiarów krateru. Bo zaraz na zewnątrz jest nienaruszona powierzchnia. Tyle i tylko tyle można na ten temat powiedzieć. A o tych dinozaurach i innych bzdetach to se dajcie siana, tylko włączcie mózg.

Strony

Skomentuj