Dziwne kręgi na radarowym zdjęciu wielkiej nawałnicy, która zaatakowała Polskę

Kategorie: 

Źródło: dobrapogoda24.pl

Potężna nawałnica z 11 sierpnia 2017 roku będzie z pewnością zapamiętana na długo. Nie żyje w sumie 5 osób, a ponad 2500 budynków zostało uszkodzonych. Wiatr położył też 40 tysięcy hektarów lasu. Ogromna burza widziana na radarze meteorologicznym zajmowała jedną trzecią Polski. Na niektórych zdjęciach radarowych widać dziwne kręgi, które zwróciły uwagę zwolenników teorii o broni klimatycznej HAARP i jej podobnych.

 

Skala burzy, która spustoszyła Polskę była ogromna. Wielu specjalistów było zaskoczonych jej gwałtownością, która przerastała wielokrotnie zwykłe burze. Czy to zatem możliwe, że Polska padła ofiarą stosowania broni klimatycznej? Mało kto wierzy w takie wyjaśnienie, ponieważ większość społeczeństwa nigdy nie słyszała o stosowaniu broni wyzwalającej huragany. Jednak ci, którzy o tym słyszeli zwracają uwagę na dziwne kręgi, które można było zauważyć zwłaszcza na zdjęciach odbić radarowych typu CMAX.

Dla wielu zwolenników teorii o broni klimatycznej jest to dowód, że ten ogromny system burzowy w stylu tropikalnym, mógł zostać wywołany sztucznie. Jeśli taka broń pozwalająca na generowanie kataklizmów takich jak huragany, rzeczywiście istnieje, to mogą mieć ją niektóre mocarstwa, przede wszystkim USA i Rosja. Wiadomo na pewno, że technologia taka była rozwijana i testowana od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. 

Amerykański uczony Moshe Alamar z Massachusetts Institute of Technology twierdzi, że obecnie istnieją już technologie pozwalające na kontrolowanie huraganów. Jego zdaniem najważniejsze jest sztucznie regulowanie temperatury w różnych częściach formującego się cyklonu. Kontrola ruchu jest kierowana do ogrzewania lub chłodzenia niektórych obszarów poprzez parowanie wody, za pomocą promieniowania mikrofalowego, albo za pomocą laserów. O możliwości stosowania broni klimatyczne przez niektóre kraje świata wspominało też wielu polityków i źródła kojarzone z CIA.

Instalacja HAARP na Alasce

Do oddziaływania na pogodę w różnych częściach świata miał być wykorzystywany osławiony HAARP, czyli system anten do manipulowania jonosferą. Istnienie tej instalacji na Alasce jest faktem, ale zakres jej możliwości nie jest do końca znany. Wiadomo na pewno, że za pomocą HAARP dokonuje się manipulacji jonosfery. Jest to warstwa atmosfery znajdująca się około 50 kilometrów nad naszymi głowami. Zawiera ona duża ilość wolnych jonów i elektronów, które chronią nas przed promieniowaniem kosmicznym. Wpływ jonosfery na klimat nie jest do końca poznany, ale przypuszcza się, że ma ona istotne znaczenie.

Radar "Oko Moskwy" w pobliżu rosyjskiej stolicy

Rosja również prowadziła badania jonosfery i budowano urządzenie zwane "radarem pozahoryzontalnym". Instalacja ta bywa też zwana "Okiem Moskwy". Wiedza o istnieniu tego systemu pochodzi jeszcze z lat osiemdziesiątych, czyli z czasów ZSRR. Trudno powiedzieć, czy projekt ten został zakończony, czy też rozwija się go do dzisiaj. Czy dziwne kręgi na zdjęciach radarowych mogą potwierdzać, że "Oko Moskwy" zostało użyte przeciwko Polsce?

 

Zdaniem ekspertów od meteorologii, pojawienie się na zdjęciach radarowych regularnych kręgów nie wskazuje wcale na to, że system połączony burz, zwany zjawiskiem Bow echo, który wystąpił w naszym kraju, został wygenerowany. To co wygląda na okręgi to zjawisko fizyczne, które nazywają oni Bright band. Ich zdaniem okręgi to skutek aktywności cząstek wody w atmosferze, które w formie kryształków lodu topnieją pokrywając się warstwą wody, co powoduje intensywniejsze odbicie części wiązki radaru i w konsekwencji pojawiają się takie okręgi.

 

Wyjaśnienie to wydaje się logiczne, ale z pewnością nie przekona wszystkich. Broń klimatyczna ma to do siebie, że jej zastosowanie może być niezauważalne dla zaatakowanego kraju. Wszyscy domyślnie winią naturę i tak zwane "zmiany klimatu". Bez względu na to czy ten wielki system burzowy stworzyła natura czy pomógł jej w tym człowiek, było to niewątpliwie zjawisko wyjątkowe i niezwykłe zwłąszcza pod względem siły zniszczenia. Miejmy nadzieje, że długo nie doświadczymy czegoś podobnego.

 

Czytaj również:

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/armia-rosyjska-wciaz-ma-bron-klimatyczna
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/pakistan-oskarza-pentagon-o-manipulacje-klimatem-za-pomo...
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/iranski-prezydent-oskarzyl-zachod-o-stosowanie-broni-kli...
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/bron-klimatyczna-prawda-czy-mit
 

Ocena: 

5
Średnio: 4.2 (6 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika meanraax

aha zapomniałem dodać że te

aha zapomniałem dodać że te kręgi tworzą się wokół radarów. widać to na animacji ale tutaj mamy screena kiedy pol kraju jest zasloniete. po prawej widac stacje legionowo a pod opadami jest stacja poznań. czesto kiedy nie ma opadów widać poszarpane cienkie wycinki koła w dużej odległości od stacji w kolorze najmniejszej odbiciowości. inna bron moze? Smile

Portret użytkownika meanraax

ładne bajeczki. wystarczy

ładne bajeczki. wystarczy wejść w deszczowy dzień na ten radar. takie ogręgi są zawsze a nie tylko podczas tej burzy ;] a oko moskwy jest tylko atrakcja turystyczna dziwne ze ktos nie poszuka informacji tylko wymysla ze nie wiadomo co to jest i czy dziala kiedy koles z polski pojechal pod ten radar z wycieczka.

Portret użytkownika ronin

haarp to mit ostatni podwojny

haarp to mit ostatni podwojny cyklon w usa i nad polska pokazal ze to nie jankesi kontroluja pogode tylko ktos inny kiedy to do was dotrze tylko wprowadzacie ludzi w blad. jak widac pogode kontroluje druga strona czyli ruski,chinczycy a ja mysle ze to ufo sie bawi w koncu maja technologie przy ktorej haarp i wszystkie wynalazki jankesow to nawet nie jest zabawka a cos mniejszego. i mysle ze jesli elity jankeskie nie ugna sie pod zadaniami ufo zaczna sami ginac zreszta to sie dzieje od dawna..

Portret użytkownika Stachu -> Ten rozsądny

Panie i Panowie.

Panie i Panowie. Przedstawione screeny przez redaktora (od siedmiu boleści) to mapy burzowo-opadowe Instytutu meteorologii i Gospodarki Wodnej. Można je bez problemu znaleźć w sieci. jak od czasu do czasu spojrzycie na ni, wówczas ZAWSZE w strefach radarowych zauważycie te okręgi. Tak jak już wcześniej niektórzy pisali jest to zjawisko odbiciowości radarowej. Wiem, że niektórzy nawet po wygooglowaniu hasła nic z tego nie zrozumieją, ale posłuchajcie kolegów, którzy troszkę na fizyce się znają Smile A Pan redaktor niech zaprezentuje wyższy poziom dziennikarstwa i najpierw zbierze informacje i poprawnie je zinterpretuje, a potem niech pisze, bo to tutaj top jakieś dyrdymały na zabicie czasu dla ludzi o mniejszym poziomie wiedzy...

Portret użytkownika Dariaus Giren

Tak zwane "Oko Moskwy"

Tak zwane "Oko Moskwy" znajduje się w okolicy strefy zamkniętej, kompleksu elektrowni jądrowej Czarnobyl, a nie w pobliżu Rosyjskiej stolicy kraju, którego to Moskwa jest stolicą. Mówienie, że stoi w pobliżu Rosyjskiej stolicy, to tak jak ja bym powiedział, że Wenecja stoi w moim pobliżu. Ogarnijcie się trochę.

Portret użytkownika witek

ta burza to wynik chemtrails,

ta burza to wynik chemtrails, podgrzewanie atmosfery też wchodzi w grę, nie jest to już sience fiction (historycznie nie notowano nigdy takich chmur jak obecnie ani takich burz na terenach Polski) - próbuje się schładzać klimat za wszelką cenę i nie informując o tym społeczeństw

Portret użytkownika Spooky

Da się tutaj zaobserwować

Da się tutaj zaobserwować niezwykłą łatwość wśród komentujących do tłumaczenia naturalnych zjawisk teoriami spiskowymi. Każdy głos rozsądku zminusowany. No cóż, obawiam się, że wynika to z kompleksów. Wiara w teorie spiskowe oraz dostrzeganie ich na każdym kroku, daje poczucie "wiem coś więcej", albo "jestem mądrzejszy od reszty". Ale tutaj dochodzą także kompleksy narodowe. Najwyraźniej Polska odgrywa tak istotną role na arenie międzynarodowej, że trzeba używać przeciwko niej broni klimatycznej. Tacy ważni jesteśmy.

Nie jestem baranem, nie potrzebuje pasterza

Strony

Skomentuj