Dziwne dźwięki zarejestrowane w stratosferze mogą być sygnałem od obcej cywilizacji?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Amerykańska agencja kosmiczna NASA zarejestrowała w stratosferze niezidentyfikowane dźwięki. Dokonano tego za pomocą specjalnego balonu, który wyniósł w wyższe partie atmosfery czułą aparaturę pomiarową, między innymi wykrywającą infradźwięki. Pochodzenie dziwnego sygnału pozostaje nieznane.

 

Dziwne dźwięki udało się nagrać z pomocą sprzętu opracowanego przez absolwenta University of North Carolina, Daniela Bowmana, który uczestniczył w jednym z projektów dla NASA. Dokonano tego 9 sierpnia 2014 roku, podczas przelotu nad Arizoną i Nowym Meksykiem. Podczas eksperymentu używano specjalnych mikrofonów, które zostały wzniesione w górnych warstwach atmosfery za pomocą balonu wypełnionego helem. Podniósł się on do wysokości 37,5 tysięcy metrów. Jest to tylko trochę poniżej punktu, w którym znajduje się granica pomiędzy otwartą przestrzenią kosmiczną i górnymi warstwami stratosfery.

 

Zarejestrowany niezidentyfikowany dźwięk należał właśnie do kategorii sygnałów poniżej 20 Hertzów. Ludzkie ucho nie jest w stanie usłyszeń takich dźwięków, ale w tej kwestii pomogło przyspieszenie nagrania. Źródło tych dziwnych odgłosów pozostaje tajemnicą dla naukowców. W związku z tym istnieje wiele domysłów. Niektórzy uważają, że to echo fal oceanu, fal grawitacyjnych, lub zawirowania powietrza i turbulencje linek z balonu. Bierze się też pod uwagę zjawiska naturalne, takie jak huragany i trzęsienia ziemi, które również mogą powodować takie dźwięki.

 

Pomimo faktu, że dokładne źródło sygnału o niskiej częstotliwości nie jest jeszcze znane, eksperyment jest już uznawany za wielki sukces. Jak mówi autor aparatury pomiarowej, po raz pierwszy od 50 lat dokonano nagrania akustycznego w stratosferze. Naukowcy już przygotowują się do nowego eksperymentu tego typu, który zostanie przeprowadzony latem tego roku.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika and

Nooo.... Ja rozszysfrowałem

Nooo.... Ja rozszysfrowałem ten sygnał. I przłożyłem na rozumienie w języku polskim. Ten sygnał to wiadomość. Oto treść: " Jesteśmy tu, kochamy was, jesteśmy waszymi braćmi i siostrami z przyszłości. Obserwujemy was, i dostrzegamy, że ... macie prze****ne. Widzimy, że u was wybory prezydenckie w tym roku wygra Bronisław Komorowski, dlatego też postanowiliśmy nad wami zapłakać, a jutro teleportujemy się stąd w pizdu. Pozdrawiamy i żegnajcie".  

Portret użytkownika bogdan4957

Przyznaję że również od

Przyznaję że również od szkoły podstawowej,to jest od ok 50 lat wstecz,często wpatrywałem się w niebo.Początkiem mojego zaangażowania w ten temat była katastrofa w Rosswell.Pamiętam publikację w naszej tv,gdzie pokazane były zwłoki obcych.Materiał ten opublikował wtedy ZSRR ze swoich zdjęć i filmów które to dostarczył radziecki wywiad,a opublikowano je wówczas w całym obozie socjalistycznym.Będąc mały chłopcem do dzisiaj pamiętam twarz tego obcego z tv która jest do dzisiaj pokazywana jako twarz szaraka,czyli twarz z dużymi chrakterystycznymi oczami.Również kilka razy zaobserwowałem zjawisko NOL-i Od szkoły podstawowej powiększam swoją wiedzę na temat astronomi,fizyki oraz pokrewnych przedmiotów,aby móc odróżnić latający obiekt poza ziemski od produktu ziemskiego.Posiadam z ostatnich lat ciekawe nagrane przeze mnie materiały video oraz filmiki których nie publikuję.Niekiedy towarzyszyły mi przy tych obserwacjach inne osoby,które nie umiały nawet porównać tych zjawisk do czegoś ziemskiego i nie miały pojęcia o tym na co patrzą a wręcz przeciwnie były jeszcze na mnie oburzone że czegoś takiego nie ma,tak jak ja bym był temu winien że takie zjawisko zaistniało.Dlatego postanowiłem sam zgłębiać tą wiedzę,ponieważ widzę że znaczna część ludzi nie dopuszcza w ogóle do swojego umysłu istnienia innej inteligentnej cywilizacji i najczęściej wyśmiewują coś o czym nic nie wiedzą i nawet nie próbowali zdobyć jakiejś wiedzy na ten temat z góry zakładając że coś takiego nie istnieje lub ktoś kto miał z czymś takim do czynienia jest niespełna rozumu.Mogę tylko cieszyć się że jesteś "koi" w temacie i nie masz zamkniętych horyzontów myślowych.Starając się  badać zjawiska UFO niestety trzeba cały czas zdobywać wiedzę i ją aktualizować aby być dobry w temacie.A jest to nie dość że trudny i ciężki temat do badań,to jeszcze bardzo niewdzięczny ze znanych nam powodów.Dlatego postanowiłem nie uświadamiać nikogo na siłę,bo to i tak nic nie da.Nawet kiedy pokazywałem najlepszemu kumplowi film i zdjęcia z pewnego incydento UFO,to wręcz stał się na mnie agresywny.Nie wiem dlaczego tak to na niektórych ludzi działa negatywnie.Pozdrawiam.

Portret użytkownika Xardas666

A to chyba tylko taka Twoja

A to chyba tylko taka Twoja własna inwencja twórcza, autorze, w tym tytule, że to może być sygnał od obcych, czyż nie? Bo jakoś nigdzie w źródle nie widzę, by cokolwiek było wspomniane o tym, że to może być sygnał od jakiejkolwiek obcej cywilizacji... Nie ma to jak dodawać swoje pomysły.

Strony

Skomentuj