Dziwne dźwięki i wstrząsy w Wietnamie

Kategorie: 

Pęknięcie ziemi jakie pojawiło się w okolicy elektrowni po jednych z eksplozji

Dziwne zjawiska zarejestrowano w okolicy miejscowości Bắc Trà My w Wietnamie. Mieszkańcy tej miejscowości są wciąż niepokojeni pojawiającymi się z dużą intensywnością wstrząsów. W pobliskich górach Truong Son słychać coraz głośniejsze wystrzały lub eksplozje.

 

Lu Quang Lai,  70 latek z okolicy, mówi, że w ostatnich dziesięcioleciach nigdy nie był świadkiem takich dziwne zjawisk, jakie występują w Bắc Trà My.

"Około 10 miesięcy temu, kiedy powstała nowa elektrownia wodna, poziom wody w pobliskim jeziorze, z dnia na dzień się podwyższał. Ziemia tutaj wydawała się zmieniać. Każdej nocy słyszano dźwięki wybuchów i wydawały się pochodzić z ziemi. Potem do tego doszło dudnienie. Ostatnio eksplozje i trzęsienia ziemi stały się bardziej agresywne. Szklanki i kubki spadają z półek w szafkach, wszystko się przechyla ",  mówi Lai.

Ze strony góry wciąż słychać dziwne odgłosy, które czasem stają się ogłuszające. Jest tak mimo, że mieszkańcy byli przyzwyczajeni do hałasu powodowanego przez ładunki wybuchowe stosowane podczas budowy zapory. Twierdzą oni, że to jest znacznie głośniejsze.

"Kilka sekund później, ziemia zadrżała. Dach i okna brzęczały. Wszystko zaczęło spadać. Ściany trzeszczały, a następnie pękły. Wziąłem żonę i dzieci i uciekliśmy na ulicę. Czułem dziwny chłód, który był podobny do energii elektrycznej ", mówi z niedowierzaniem inny z autochtonów

Podczas tych wstrząsów doszło do jeszcze jednego dziwnego zjawiska, ktore może mieć związek z elektrycznością. Jeden z mieszkańców przywiózł z gór całe kosze żab i ropuch, które wyraźnie zdezorientowane płynęły pod prąd źródlanego potoku. Rolnik, Ho Van Thoi po prostu schylił się i powybierał oszołomione zwierzęta do swoich koszy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika andd

A może jeszcze przed

A może jeszcze przed świętami, dron w rękach wroga, Rosja zamieszki czyli Syria zostaje tylko z Chinami, którym bliżej do Iranu niż do Syrii. Najpierw Syria zapewne rękami tzw . rebeliantów , najbardziej zależało na odwróceniu uwagi Rosji a to już się stało.... teraz aby było szybko uważam iż zabiją Assada co rozwiąże problem zreszta była mowa iż zginie ktoś ważny na Bliskim Wschodzie idealnym celem teraz jest właśnie Assad

Skomentuj