Dziwne dźwięki powróciły i były słyszalne w Kanadzie i w Indonezji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dziwne dźwięki powróciły. Nietypowe, harmoniczne i metaliczne odgłosy pojawiają się okazjonalnie przynajmniej od 2011 roku. Najnowsze dwa przypadki tego niewytłumaczalnego fenomenu, wystąpiły w Kanadzie i w Indonezji. W obu tych miejscach słyszano coś bardzo podobnego, w odstępie zaledwie kilkunastu godzin.

Niezwykłe odgłosy zarejestrowano 1 listopada w Indonezji. Stało się to jednocześnie w kilku częściach tego kraju. Dźwięki były bardzo głośne i przypominały odgłosy walcowni blachy. Coś bardzo podobnego słyszano też 2 listopada w Kanadzie. Niezwykłe dźwięki zaniepokoiły mieszkańców miasta Calgary w prowincji Alberta.

 

Dziwne dźwięki zwane też czasami nieco na wyrost "trąbami apokalipsy", pojawiają się okresowo w wielu miejscach na świecie. Duża część nagrań tych dziwacznych dźwięków to oczywiste fałszerstwa, ale niektóre z nich są tak intrygujące, że zainteresowali się nimi nawet naukowcy.

 

Teorii na temat przyczyn ich powstawania jest bardzo wiele. Niektóre z nich zakładają, że są to odgłosy indukowane z wnętrza ziemi. Być może emitowane są na skutek niejasnych dla nas zjawisk zachodzących w jądrze naszej planety. Mają je wywoływać tzw. fale akustyczno-grawitacyjne.

 

Pojawiły się też sugestie, że dźwięki mają związek z aktywnością słoneczną i interakcją ziemskiego pola magnetycznego, a konkretnie z tak zwanymi pasami Van Allena. Jednak ostatnie dni to zupełna flauta jeśli chodzi o zjawiska solarne i nawet wiatr słoneczny osłabł do rekordowo słabego poziomu 370 km/s

 

Wśród racjonalnych wyjaśnień tego fenomenu sugeruję się również to,  że mogą to być jakieś zjawiska sejsmiczne, zwane "trzęsieniami nieba". Amerykański USGS przekonywał już dawno temu, że podobne odgłosy mogą wywoływać słabe nawet trzęsienia ziemi, które często są niezauważalne na powierzchni. Takie trzęsienia ziemi mogą wywoływać naprężenia powodujące bardzo głośne dźwięki przypominające rozdzieranie metalu, a rzeczywiście coś takiego słyszano.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dlaczego

Nie dziwi was, że na tych

Nie dziwi was, że na tych dziesiątkach czy nawet setkach filmów opisujących to zjawisko nie ma żadnych innych osób prócz filmującego (pomijam już oficjalnie sfałszowane), ewentualnie jakiejś towarzyszącej osoby, która też to słyszy? Podobno te zjawiska dzieją się na całym  świacie i czy ktoś widzał jakiś film pochodzący z centrm miasta? Osobiście sam słysząc takie dźwięki zatrzymał bym sie starajac, sie zlokalizować ich żródło i myślę, że nie był bym sam a dookoła postąpiło by wilu mi podobnych. Dlaczego żadna agencja rządowa, naukowa nie komentuje tego zjawiska, trwającego ponoć już od kilku lat? Dlaczego jeszcze nie ma tego typu filmu z kamer CCTV czy samochodowych (ja w każdym razie nie znalazłem)??

Portret użytkownika kayomki

W Gdańsku na Jasieniu w

W Gdańsku na Jasieniu w okolicy Cube Park słychać takie odgłosy niemal codziennie. Do tej pory myślałem idąc do pracy, że ktoś sprytnie wymyślił ten budynek i słysze muzykę jaka powstaje kiedy powietrze wibruje wokoło niego.

Portret użytkownika Krystian

Mieszkam na pomorzu w wakacje

Mieszkam na pomorzu w wakacje z kolegami pilismy wodke bylo nas tam okolo 5 chlopakow byla to okolo 3 nad ranem.... spokojna zwykla gwiezdzista noc az tu nagle jakby ktos w trabe dmuchal taki potezny dzwiek dochodzil do nas z nieba az wszystkie swiatla przygasaly mam na mysli lampy na drogach i co to moglo byc??? dlaczego nikt nie mowi ze w polsce tez juz sie to zdarzylo.....

Portret użytkownika żulo

Dla mnie to trochę brzmi jak

Dla mnie to trochę brzmi jak jakieś dźwiękowe kręgi w zbożu. Skojarzyło mi się także „Bliskie spotkania trzeciego stopnia"

Nie bardzo pasuje mi teoria specyficznego trzęsienia ziemi. Zbyt wysoki jest chyba ten dźwięk. Ciekawe.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

te dźwięki są tak niezwykłe,

te dźwięki są tak niezwykłe, że można poczuć iż jest coś wiele więcej niż się wie i widzi - przy nich można dowiedzieć się że jesteśmy tacy maluteńcy jak na jakiejś kropce w kosmosie którą zwiemy ziemią.
Nie będzie człowieka na ziemi, który nie zobaczy i nie usłyszy znaków z nieba. Ciekawe jak mało zostało ludzi, co nie słyszeli i nie widzieli tego typu spraw nawet przed komputerami?

Portret użytkownika stasiu kolasa

-powiem Ci widziałem pewne

-powiem Ci widziałem pewne rzeczy na niebie,kolega stwierdzil że wierzy[kiedy mu powiedzialem] i automatycznie też zobaczyl podobie lub dwóch.Jackowski  też widzal to co ja kiedys.Nawiązując dotejsprawy jakim okruchemjestesmy to widzialem w necie gdzies zdjeciezrobione ziemiz jakiejs odleglej planety i faktycznie okruch.A uważaja sie niektórzy mozni i władczy za panów Ziemi,milicjantow ziemi itd.Pyłek Panie pyłek,trzeba by wysłać takich na wycieczkę w kosmos żeby sobie widok ziemi zapamietali w tych władczych łbach

Portret użytkownika Anioł Prawdy

...ja też widziałem i

...ja też widziałem i utrwaliłem kilka na zdjęciach i filmach, większość ludzi na ziemi nie ujrzy takich rzeczy (tu jest pewna niezgodność nie ładna, bo istoty nie są rzeczami - ich pojazdy są choć i tego nie jestem do końca pewny czy aby te pojazdy nie są sterowane samym sobą czymś żywym czytającym myśli pozostałych istot na statku) przez całe swoje życie...
W tych niektórych jak to mówisz rzeczach są istoty, nie wiem czy materialne czy energetyczne, ale mało kto sobie zdaje z tego sprawę patrząc na obiekty łamiące wszelkie nam znane zasady fizyki (tak naprawę to mało wiemy bo kręcimy się cały czas w kółko).
Polecam debaty ufologiczne i subskrybcje tego kanału https://www.youtube.com/watch?v=tLerwlRYLsc&t=15s

Portret użytkownika stasiu kolasa

Kanał Szarak Srebrzysty na YT

Kanał Szarak Srebrzysty na YT,-dwie części filmu pomarańczowa kula[mój film]podziel się swoimi materiałami za mną.Tak jak piszesz,ja też może nie wierzę w takie rzeczy ale rozumiem,że istnieją i nawet reagują na myśli nasze.Napisz do mnie na YT.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

niestety ale nie dziele się

niestety ale nie dziele się takimi materiałami z nieznajomymi. A te filmy na yt w wiekszosci to nieprzemyslane uploady - twoje tez są nijakie - kamerą z tv nagrywać i pokazywać ludziom co jest w ekranie ? Ja jak zdjęcie wysyłałem do 1 osoby to 2 oryginalne w raw i jpg z dobrej klasy aparatu z nienaruszonymi danymi EXIF bez możliwości modyfikowania zdjęcia w żaden sposób - to jest profesionalne podejście do tematu. Jak rozmawialem i sluchalem ufologów to oni w większości są nie profesionalnymi sceptykami udającymi że wierzą ludziom w to co im opowiadają.
Zresztą doszedłem do wniosku że nie warto sobie że tak powiem strzępić ryja i tłuc w klawiaturę paluszkami poraz enty by ktoś tam sobie poczytał jakąś ciekawostkę - dla mnie to ciekawostki nie są - jest to siła tak wielka że może dokonać wszystkiego w mgnieniu oka - niewyobrażalna siła dla ludzi.
A np. Jackowskiemu akurat wierzę jeśli chodzi o te jego znajdywanie trupów i obserwacje ufo.
Choć film nagrał fatalnym wałkiem do ciasta bo mój aparat pierwszy cyfrowy jaki miałem hmm w roku 99 czy 2000 miał 0.8mega pixela robił zdjęcia 800/600 lepszej jakości niż tej jego super płaski szajsfon https://www.youtube.com/watch?v=wa_9xmobOkE https://www.youtube.com/watch?v=tQTDOLQpVAg

Portret użytkownika stasiu kolasa

-jesli moje sa nijakie to

-jesli moje sa nijakie to pokaz swoje.

kamerą z tv nagrywać i pokazywać ludziom co jest w ekranie ?

Kolego nie znasz metodologi i krycia sie drugiej strony za tzw. gardą .

Ja w przeciwieństwie do Ciebie Aniele potrafię i nie mam oporów żeby pokazywać swoje materiały.

Ja jak zdjęcie wysyłałem do 1 osoby to 2 oryginalne w raw i jpg z dobrej klasy aparatu z nienaruszonymi danymi EXIF bez możliwości modyfikowania zdjęcia w żaden sposób - to jest profesionalne podejście do tematu.

Nie wiem czy zauważyłeś ale takie rzeczy ze względu na tzw. "gardę" i chowaniem się za nia są z reguły kręcone w marnej jakości.Profesjonalne podejście to mam ja i Pan Jackowski bo tacy ludzie nie boją się publikować takich materiałów .

 

Portret użytkownika stasiu kolasa

kręci sie tym co sie ma pod

kręci sie tym co sie ma pod ręką,jakbyś nie wiedział/a.Profesjonalne podejście?,no to przygotuj najwyższej klasy  sprzęt i umów się na nagranie z "nimi",wiesz co smieszny/a jesteś.Ja nie robię jakiejś parodi ,że nagrywam z tv ,zresztą widzę nie czytałaś/eś info w moim filmie,czemu tak nagrane.Co do Jackowskiego-jak ma porysowane szkiełko aparatu to nie nagra dobrego materiału.Kuwa wytykać komuś że z tv przegrane-tak ale materiał nie do podjebania bo nagrany na taśmie a nie w wersji cyfrowej możliwej do obróbki/grzebania i tu jest wyższość.A myslisz jak kręcił ten Szwajcar Billy Meier?-tyle w temacie nie bede sie tu rozpisywać bo to nie forum ufologiczne.Nie będę dyskutował z "pseudoprofeską".Pozdrawiam.

Strony

Skomentuj