Dziwne anomalie pogodowe na świecie. Ekstremalne gradobicia na pustyni w Arabii Saudyjskiej i zabite krowy w RPA

Kategorie: 

Krowy zabite przez gradobicie w RPA - Źródło: Twitter

W Afryce i Azji doszło do kolejnych dziwnych zjawisk pogodowych. Na jednej z pustyń w Arabii Saudyjskiej doszło do gradobicia! Oprócz tego grad pozabijał krowy w Południowej Afryce i zniszczył uprawy w Australii

 

Ekstremalne zjawiska pogodowe przybierają na sile. Potężne gradobicie pokryło lodem pustynię w Arabii Saudyjskiej zmieniając monotonny żółty krajobraz w biały i zimowy. Spadły ogromne ilości gradu, ale na szczęście nie doszło do większych problemów poza licznymi podtopieniami.

Potężne gradobicie wystąpiło w Swazilandzie w Republice Południowej Afryki. Było ono na tyle dolegliwe, a gradziny tak duże, że spadając z nieba zdołały zabić ponad 18 zwierząt gospodarskich. Miejscowi farmerzy byli w szoku z powodu zniszczeń.

Co ciekawe w ostatnich dniach również na antypodach doszło do spektakularnego gradobicia z gradzinami o wielkości ponad 4 centymetrów. Ich skutkiem było zniszczenie wielu upraw w Australii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Strony

Skomentuj