Dziwna zrolowana chmura unosiła się nad wybrzeżem Nowego Orleanu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Nad ocenem w okolicy Nowego Orleanu zaobserwowano nietypową chmurę. Wyglądała ona jak wielka tuba i wszyscy, którzy ją widzieli patrzyli na naią z niedowierzaniem. Niezwykła chmura szybko stała się lokalną sensacją. 

 

Naturalny fenomen sfotografował i sfilmował jeden z mieszkańców jadący akurat do pracy. Meteorolodzy sugerują, że jest to skraj wielkiego zimnego frontu, który w tym tygodniu przetoczył się przez Amerykę Północną. Eksperci zwracają uwagę, że w tym roku, wystąpiło to już kilkukrotnie, ale po raz pierwszy zaobserwowano powstanie tak dużej chmury, rozciągającej się praktycznie wzdłuż całego horyzontu. W sieciach społecznościowych nadal trwa ożywiona dyskusja na temat tej niezwykłej chmury.

 

Co ciekawe taka formacja została zaklasyfikowana dopiero niedawno. W zeszłym roku Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO) umieściła zrolowaną chmurę w oficjalnym atlasie chmur. Stwierdzono, że przypomina chmury zwane arcus i opisano ją jako „podłużną, zwykle nisko leżącą, poziomą masą chmur w postaci rury, która tworzy złudzenie obrotu wokół własnej osi.”

 

Zazwyczaj takie nietypowe chmury pojawiają się pod chmurami burzowymi. Powstają pod wpływem płynącego w dół strumienia powietrza z nadciągającej burzy. Jego wilgotne masy unoszą się, wychładzają i przy okazji wytwarzają taką cylindryczną chmurę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

A tam to normalne jak

A tam to normalne jak wszystko co nie jest normalne. Według naufowców, wszystko co już się wydarzyło kiedyś, nie jest obecnie anomalią. To jak w ziemie rąbnął by meteor i rozdupczył ją na kawałki, to też by było normalne, bo jakaś planeta też tak oberwała. Ręce opadają i nogi nawet.

kolo21

Strony

Skomentuj