Dziwna żółta mgła ogarnęła miasto we wschodnich Chinach

Kategorie: 

Dziwna mgła spowija kolejne chińskie prowincje

W ciągu ostatnich kilku tygodni znajdujące się we wschodnich Chinach miasto Wuhan cierpi z powodu żółtawej mgły, jaka spowija jego ulice. Zanieczyszczenie powietrza spowodowało, że w całym mieście znikają maski przeciwpyłowe. Według władz winni są rolnicy wypalający słomę.

 

Sami rolnicy twierdza, że to nie prawda, bo palenie słomy jest surowo zabronione i nikt nie zaryzykuje wielkiej grzywny a nawet więzienia. Naukowcy z Uniwersytetu Fudan przyznają rację, że taki rodzaj zanieczyszczenia nie może być tłumaczony jedynie spalaniem słomy.

 

Według Goushun Chuang, dyrektora Centrum Badań Atmosfery Chemii, Wydział Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Fudan, takie zanieczyszczenie powietrza mogły spowodować trzy czynniki: spaliny samochodowe, fabryki, emisje ze spalania biomasy oraz obecność piasku i kurzu. W dużych miastach przyczyną takich zanieczyszczeń są przeważnie emisje samochodowe.

Dziwna mgła pojawiła się w zeszłym tygodniu i objęła wiele chińskich prowincji w tym Henan, Anhui i Hubei. Zanieczyszczenie gdziekolwiek się pojawi budzi panikę wśród mieszkańców.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika edmar

Czytając ZnZ, a i też inne

Czytając ZnZ, a i też inne portale nieustannie napotykam się na pewną nie moc w zbadaniu najprostszych zjawisk. Badanie urasta do gigantycznego problemu. Tak jakby ludzkość była na początku drogi ku poznaniu.Tutaj można za przykład podać iż o ile miernik napięcia elektrycznego można kupić za kilkanaście zł to licznik promieniowania już nie - dlaczego? Czyżby w dziedzinie zaawansowanych pomiarów nastąpił jakiś regres?Przyrządy pomiarowe służące do pomiarów podstawowych wielkości i tych zaawansowanych powinny być w cenach dostępnych dla każdego.Tymczasem co mamy w zamian? Doniesienia medialne "o wypalaniu słomy", o jakichś wibracjach niewyobrażalnych, o czwartych gęstościach i diabli wiedzą co jeszcze!

Pozdrawiam !STRACH  odbiera  rozum,    STRACH  zabija  duszę !

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ta "żółta mgła" to test

Ta "żółta mgła" to test zerowy ( próbka porównawcza o tej samej gęstości i strukturze cząsteczkowej - objetnej chemicznie i toksykologicznie) jakiejś substancji podstawowej, która ma być zastosowana w "Dniu Niepodległości". Tyle, że substancja oryginalna będzie miała szczególne właściwości:1. pobudzające psychgotropowe - powodujący szaleństwo2. aktywujący efekt "zombi"3. trucizna lub zaraza (  mało prawdopodobne ze względu na świadomość zamachu u ludzia jej doznających)Żółtawy  kolor stanowi barwnik tej gazowej substancji pozwala na obserwację jej rozłożenia w atmosferze nad miastem.Z pewnością nie jest to zjawisko smogowe, ani inne naturalne, lecz sztucznie wytworzone - przez chemitrale bardzo intensywnie rozpylane w tym regionie od marca tego roku.  

Portret użytkownika Flesz7

Cywilizacja utknęła na jakimś

Cywilizacja utknęła na jakimś dziwnym zakręcie na którym nikomu nie zależy na ekologii, pomimo, że każdy o tym gada. Legalizujmy konopie i palmy tym chwastem w kominku, zamiast bezmyślnie wycinać drzewa.Czy to dym z wypalanych traw? Proszę Was... Śmiem twierdzić że nagrania są nieco dokolorowane. "Żółte powietrze" dobrze widać na barierce przy tej samochodostradzie. Bez jaj. Info do śmietnika.

New World Disorder

Portret użytkownika figa

 Fleszu , mamy palić konopie

 Fleszu , mamy palić konopie w kominku ?! Zczadziejemy już do reszty...i bez konopii już z Polakami żle ! władza radośnie się bawi i nas doi , a Naród siedzi cicho jak zaczadzony....to już jest nienormalne....     A co do wycinania drzew , uważam to za zbrodnię !

Portret użytkownika syriues

 Czasami jak czytam to

 Czasami jak czytam to wszystko (wiadomosci) wydaje mi sie ze wladza traktuje nas jak rzezne baranki.Oklamuja nas usmiechajac sie bezczelnie (jak czlowiek zanim zabije barana)po czym podrzynaja nam skrzydla wolnosci upokarzajac nas i zniewalajac.Jestesmy wolni i zadna napisana konstytucja nie jest odzwierciedleniem naszej jednostkowej wolnosci.odkad powstala wladza czlowieka nad czlowiekiem od tamtej pory zlo ma swoje pole do popisu.Wszystkie te pierdoly ktore nas otaczaja ktore kupujemy za papiery ktore nie maja wartosci sprawiaja ze zycie zatracilo swoja wartosc(milosc i krew-to sa podstawy zycia i prawda odwieczna).teraz panuje strach przed utrata pracy czyli pieniedzy ktore i tak nie maja wartosci,cale te zycie zbladlo.Cien ktory nas zalewa zakrywa slonce i nie pozwala nam rosnac.Co do tej mglyNie jestem w stanie sobie wyobrazic co to jest.To moze byc burza piaskowa albo....................... -mozna wpisac cos innego

Strony

Skomentuj