Dziwna spirala widziana nad Pacyfikiem

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Dziwna spirala na niebie została uchwycona przez setki obserwatorów znajdujących się w obrębie fragmentu Oceanu Spokojnego. Mieszkańcy Wysp Południowego Pacyfiku, w tym Nowej Kaledonii, Tokelau, Samoa i Fidżi, zgłosili to samo spiralne zjawisko na niebie w piątek wieczorem 18 czerwca.

Imponująca spiralna formacja zaskoczyła obserwatorów, którzy nagrywali filmy i zdjęcia zjawiska oraz dzielili się tym, co widzieli w mediach społecznościowych.

Według Towarzystwa Astronomicznego Nowej Kaledonii winowajcą była chińska rakieta, która wystartowała w piątek z kosmodromu Xichang.

Ostatecznie potwierdzono, że ten niezwykły pokaz był skutkiem startu chińskiej rakiety Long March 2 C, która wystartowała 18 czerwca o 06:25 UTC z Xichang Launch Center z 4 satelitami na pokładzie.

Po zakończeniu misji dostania się na orbitę dopalacz musiał wyrzucić paliwo aby uniknąć eksplozji na orbicie z powodu resztkowego ciśnienia w zbiornikach. najprawdopodobniej skutkowało to właśnie zjawiskiem, które zaobserwowano.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

to może byćportal do innego

to może byćportal do innego wymiaru ! ufonauci mogą przez takie portale przelatywać! 

"są to sensacyjne ustalenia, zwłaszcza jak się przyjrzycie wyglądowi części, większej części ufonutów !!! 

Do tego jeśli pomyślicie o tym co napisano w Biblii o kościołach masońskich, inaczej o "Organizacji Tajemnicy", bo w tajemnicy będą uprawiać nierząd z Archontami-UFO istotami, by stworzyć hybrydy, zwane "kosmicznymi dziećmi", a przecież Biblia nazywa ich "wieką nierządnicą" to wszystko zaczyna do siebie pasować !

Wyciągnąć się z diabelskiego koła samsary można jedynie z pomocą i miłosierdziem Jezusa Chrystusa ! Wiele tajemnic Zbawiciela jest zakodowanych w Biblii, dlatego warto ją studiować !"

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ARTUR

Po co chińska rakieta leci

Po co chińska rakieta leci poziomo w kierunku tzw. bieguna południowego , to samo jest z innymi rakietami bez względu na miejsce startu . Ślad spiralny po locie rakiety wskazuje na rosyjski silnik testowany już kilka lat wcześniej który pozostawiał taki właśnie ślad .

Portret użytkownika emel

ARTUR wrote: Po co chińska

ARTUR wrote:
Po co chińska rakieta leci poziomo w kierunku tzw. bieguna południowego
Kłamstwo. Nie leci. A nawet gdyby leciała, to okrążałaby Ziemię, więc po minięciu bieguna południowego, leciałaby w kierunku północnego. A potem znów południowego. Taka magia.

ARTUR wrote:
 Ślad spiralny po locie rakiety wskazuje na rosyjski silnik testowany już kilka lat wcześniej
Kłamstwo. Normalny silnik rakietowy był użyty na tej rakiecie. Spirala powstaje na skutek wypuszczenia paliwa przez obracający się drugi stopień tej rakiety. Podobnie jak np. obracający się spryskiwacz do trawnika.

Portret użytkownika ARTUR

Aby rakieta uzyskała

Aby rakieta uzyskała przyspieszenie w wyniku okrążania Ziemi musi wylecieć poza atmosferę czyli na orbitę , tak więc " zapytowywuję " - po co ona leci w atmosferze w kierunku tzw. południa . Aby zobaczyć spirale , musisz sięgnąć do testów wykonywanych kilka lat wcześniej przez Rosjan w Kazachstanie i na Syberii .

Portret użytkownika emel

ARTUR wrote: po co ona leci w

ARTUR wrote:
po co ona leci w atmosferze w kierunku tzw. południa
Nie leci w kierunku południa ani nie leci w atmosferze. Celem rakiety nośnej jest umieszczenie ładunku na orbicie. Po zrealizowaniu tego celu drugi stopień rakiety jest już niepotrzebny. W tym wypadku najprawdopodobniej pozbywano się resztek paliwa, by ewentualna eksplozja nie zaśmieciła orbity. 

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika MiamiVibe

Myślałem, że tylko ja to mam

Myślałem, że tylko ja to mam i jest to jakiś zaczątek choroby psychicznej lub jakieś działanie obronne mózgu przed totalnym zatraceniem w beznadziei, ale jednak przyszło i już ze mną zostanie. Choć w sumie, ja osobiście uważam, że na to nie zasługuję i nie jestem godzien, a pomimo to, otrzymałem ową ,,wiedzę" i odczucie tego czegoś. Nawet nie umiem tego wyjaśnić.

Skomentuj