Dziwna samobójcza polityka Polski względem Ukrainy osiąga nowe poziomy absurdu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Obraz polskiej polityki zagranicznej prowadzonej w stosunku do naszych wschodnich sąsiadów jest porażający. Z jednymi pragniemy iśc na wojnę, a drugich kochamy nawet gdy plują nam w twarz. Nasze władzy zdają się tego nie widzieć i zachowują się odwrotnie od tego co wydawałoby się racjonalne, a każdego, kto takie zachowanie krytykuje domyślnie nazywają "ruskim agentem".

 

Doprawdy trudno zrozumieć jaka racja stanu powoduje, że bezwarunkowo popieramy kraj taki jak Ukraina, który każdego dnia staje się coraz bardziej antypolski i to nawet w działaniach oficjalnych władz, a nie tylko szurniętych nacjonalistów z Prawego Sektora. Ukraina coraz bardziej stacza się w kierunku państwa autorytarnego z obowiązującą oficjalnie doktryną nacjonalistyczną i faszystowską, która jest jeszcze dodatkowo podlana rusofobią i antypolonizmem. Zapewne właśnie ta rusofobia ekscytuje obecnie rządzących nami polityków lewicowych, którzy nazywają się polską prawicą.

Chyba nie ma chyba czegoś takiego co mogliby zrobić Ukraińcy, aby doszło do odmiany naszej polityki względem Kijowa, która od dłuższego czasu prowadzona jest na klęczkach. Gdy ktoś tylko wskazuje na to, że na Ukrainie regularnie dochodzi do ataków na relikty polskości na dawnych Kresach Rzeczpospolitej, albo, że dochodzi do uchwalania prawa wymierzonego w mniejszości narodowe, na przykład zabraniającego nauczania w języku ojczystym, to prawie zawsze zostaje stygmatyzowany jako "agent Putina". Nasi polskojęzyczni politycy wolą zamykać oczy i udawać, że antypolskie ekscesy tam nie występują.

 

Wygląda więc na to, że nie ma znaczenia gloryfikacja morderców Polaków ważny jest tylko stosunek ich potomków do Rosji. A skoro Ukraina i Federacja Rosyjska prowadzą spór terytorialny o Krym czy Donbas, to polscy politycy uważają, że bez względu na wszystko należy popierać Ukrainę i zwalczać Rosję.

Potwierdzają się na przykład doniesienia, że nasz bankrutujący ZUS będzie płacił emerytury pracującym w Polsce Ukraińcom również za okresy składkowe na Ukrainie. To doprawdy zastanawiająca postawa niespotykana nigdzie na świecie!

"Zakład Ubezpieczeń Społecznych potwierdził, że polski podatnik sfinansuje w całości emerytury Ukraińców przyjeżdżających do Polski, zarówno za lata przepracowane w Polsce, jak i za lata przepracowane na Ukrainie. Pieniądze przeznaczone na emerytury dla Ukraińców będą w całości pochodziły z polskich składek i nie zostaną w żaden sposób zrekompensowane przez stronę ukraińską" - donosi portal Kresy.pl 

Doszło już nawet do tego, że gdy Rumunia i Węgry zgodnie skrytykowały prawo wymierzone w mniejszości narodowe, który uchwalono na Ukrainie, to tylko Polska wyłamała się z tego stwierdzając, że to nic takiego, iż w polskich szkołach na Ukrainie mniejszość polska, będzie się uczyła po ukraińsku, a nie po polsku. Przymusowa ukrainizacja naszych rodaków jest zatem chyba nową polską racją stanu! A może trwa jakiś proces zjednoczenia Polski i Ukrainy i stworzenia Polukrainy? Wiele rzeczy na to wskazuje, że tak jest i wpuszczenie milionów Ukraińców może mieć z tym jakiś związek. Pyyanie tylko kto kogo przejmuje? 

"Strona polska zachęca partnerów z Węgier i Ukrainy do rozwiązania spornej sprawy ustawy o oświacie drogą dialogu z uwzględnieniem poszanowania praw mniejszości i uwzględnieniem międzynarodowych i dwustronnych umów" – czytamy w komunikacie polskiego MSZ - "Jednocześnie informujemy, że polskie ministerstwa spraw zagranicznych oraz oświaty uważnie śledzą kwestie wpływu ustawy na polską oświatę i przebywają w stałym kontakcie z ukraińskimi partnerami"

Zresztą czemu się dziwić skoro podobna sytuacja od dawna ma miejsce na Litwie i nasz rząd wykazywał się podobną biernością, po kolejnych antypolskich wyskokach tego niewielkiego kraju. Wygląda więc na to, że na kierunku wschodnim, jesteśmy silni względem Rosji i Białorusi i słabi względem "potęg" takich jak Litwa i Ukraina. 

 

Najlepszym przykładem tej uległości była sprawa ilustracji w nowym polskim paszporcie. Zarówno Ministerstwu Spraw Zagranicznych Litwy jaki Ukrainy bardzo nie spodobały się rysunki odwołujące się do wizerunków polskich symboli w miastach takich jak Lwów czy Wilno. Ostatecznie Polski MSZ ugiął się i zgodził się na usunięcie problematycznych dla naszych sąsiadów grafik. Działo się to niemal w tym samym czasie, gdy wicepremier Ukrainy, Iwanna Kłympusz-Cyncadze, uroczyście otwierała pomnik z wygrawerowanym napisem "bohaterom Karpackiej Ukrainy rozstrzelanym przez polskich i węgierskich okupantów w marcu 1939 roku".

Polski MSZ chyba nie widzi w tym chyba nic dziwnego skoro w dzisiejszym artykule w dzienniku Rzeczpospolita, obecny minister Witold Waszczykowski napisał:

"Partnerstwo z Ukrainą pozostaje kluczowym zadaniem polityki zagranicznej naszego państwa. Jest to relacja głęboka i wielopłaszczyznowa, tak jak między sąsiadami związanymi nie tylko bogatą wielowiekowa spuścizną, ale również poczuwającymi się do odpowiedzialności za wspólną europejską przyszłość"

Wygląda więc na to, że dzisiejsi potomkowie tych "polskich okupantów", którzy przecież działali nie na ukraińskim, ale na polskim terytorium, nie widzą problemu w takim tworzeniu przez Ukrainę alternatywnej wersji historii, w której bestie z UPA są bohaterami, a ich ofiary "okupantami". Doprawdy trudno o lepszy dowód na to że Polska polityka zagraniczna jest prowadzona na kolanach. Silni jesteśmy tylko względem Rosji i kilku państw Europy Zachodniej, a zupełnie słabi względem Ukrainy czy Litwy. 

Taki stan rzeczy trwa od lat i nie widać jego końca. Nie wiadomo jednak czy to na pewno tylko wyraz głupoty polskojęzycznych polityków czy raczej realizacja jakiegoś planu, w którym nasi politykierzy są tylko niewielkimi trybikami. Patrząc na to, co się dzieje naprawdę można uznać, że szalona teoria spiskowa, odnośnie planów budowy nowego "Izraela" vel "Chazarii" na Ukrainie, może mieć więcej wspólnego z rzeczywistością niż nam się wydaje. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (6 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika Paulina

Dla mnie to wygląda tak:

Dla mnie to wygląda tak: Ukraińcy nie mogą napisać o rozstrzelanych jakichś swoich żołnierzach przez Polaków... ale Polacy mogą mówić o Wołyniu i utożsamiać wszystkich Ukraińców z tym oraz popierać ruskich stalinowców z Dobnasu ("no bo przecież biją banderowców").

 

Ukraińcy nie mogą mówić, że AK mordowała ich wioski na Chełmszczyźnie jescze przed 1943, ale Polacy mogą mówić o mordach UPA.

W polskiej telewizji nie mówi się, że "Bury" z AK zamordował 5 tys. białoruskich cywili na Podlasiu.

Polacy biją Czeczenów, nawet kobiety - to dobrze. Jak Polaków pobiją w Anglii, to źle.

Wiecie, co Polacy? Walcie sie na ryj. Jesteście podłym narodem. Sto razy wołę Ukraińców niz was. Wolę też Szwedów, Chorwatów, Czeczenów niż was.

Prawy Sektor nie jest szurnięty... to normalni patrioci, bardzo fajni zresztą... ludzi stamtąd znam osobiście. Pomagam im w ATO. A wam ch...j w dupę. Wiecznie obrażeni na cały świat Polaczki.

Badźcie se z Ruskimi, którzy okupowali waszą Polskę przez 123 lata... tylko na moją pomoc jako Polki już nie liczcie. Nasraliście na Ukraińców, więc paszoł won!

Polska to obciach i wstyd. Ukraina jest normalna, nie zabrania Polakom AK i Piłsudskeigo, którzy nie miej krzywdy zrobili Ukraińców niż UPA Polakom.

Czeczenów też bijecie... to też są banderowcy? Na Ukrianie Czeczenów nikt nie bije. Są szanowani, flagi Iczkerii nawet w Kijowie wywieszano. A wy co? Jesteście podłym narodem.

I ch...j wam w dupę.

W ogóle, ta stronka Zmiany na Ziemi to ruska agenda GRU... tak jak wolna-poslka czy "Dziennik gajowego maruchy", a także blog Adriana Świątkiewicza "Antyimperializm."

 

Kiedyś kochałam Polskę... dopóki się nie zaczęła czepiać Ukrainy. Ukraińcy są moi ukochani, a wyście ich obesrali.

Portret użytkownika lommo

W pierwszej chwili jak

W pierwszej chwili jak przeczytałem temat to ułożyła mi się w głowie straszna wiązanka na władze polskie. Ale jak przemyślałem to doszedłem do wniosku że przecież ledwie 10 % Ukraińców w Polsce pracuje z opłacanymi składkami ZUS (temat absurdalnej ich wysokości w Polsce to inna historia). Więc kusi się taką marchewką że jak będą w PL pracować legalnie to będą mieli prawa emerytalne. Tak się łudzi Polaków w Niemczech , Norwegi , Wielkiej Brytani ,ale wiadomo że system zatrudniania imigrantów zarobkowych przez agencje tymczaswoe ma na celu tylko wykorzystanie siły roboczej, wyciągniecie od nich podatków i składek i niech spadają. Na pracy agencyjnej nikt się praktycznie nie zasiedzi bo przy rwanych niskich dochodach jest to utopijne.Tak jak Polacy w UK się łudzą że dostaną brytyjskie emerytury, albo w Norwegi , tam w tym drugim kraju wystarczy mieć odpracowane 5 lat i wiek emerytalny. I tu własnie leży pies pogrzebany , bo w Norwegi ten wiek to 70 lat, a ma być dłużej, w UK też Tiriza Maj zapowiedziała że wiek emerytalny dla roczników od 70 wzwyż będzie 70 lat (a potem się okaże że 75, 80, nie bądzmy dziecmi systemy typu bismarkowskiego mogą działać tylko jak bardzo niewielu dożyje wieku emerytalnego) . W Polsce co prawda PiS taktycznie powrócił co wieku 60/65, ale partie w Polsce pojawiają się i znikają, kiedyś były nawet partie jak AWS co miał ponad 50% poparcia i prawie nikt nawet nie pamięta o nich. PO też miało 50 %, więc nie można wykluczyć że z czasem PiS też wyparuje i będzie rządziła inna partia. A prognozy dla ZUSu nawet w wariancie optymistycznym i tak przewidują znaczny deficyt, a o wariancie pesymistycznym szkoda nawet gadać. Można tylko zauważyć że w Grecji emerytury obniżano już z 10 razy. Jak krzywa koniuktury gospodarczej zacznie zjeżdzać z górki na pazurki to wprost proporcjonalnie będzie się powiększał deficyt w ZUS i także w budżecie państwa , więc przyszli politycy w PL choćby chcieli ludziom rozdawać i przydzielać to nie za bardzo będą mieli z czego. Ostatecznie po kolejnych reformach skończy się albo na 200 - 300 zł emeryturze albo na wieku emerytalnym 80 lat. Tak że Ukraińcy za dużo nie użyją z polskiego budżetu.

Portret użytkownika lipka

Polityka jest brudna i ma

Polityka jest brudna i ma ukryte cele, kasta rządząca jaka by nie była, zawsze swoim wyborcom będzie wmawiać, że wszystko robi dla naszego dobra, dla kraju, dla gospodarki, dla rodziny itd. Politycy swoje racje mają wypisane na tym jednym zwoju w mózgu, którego używają też do omamiania by na nich głosować.

Portret użytkownika planista

Być może ZUS wcale nie

Być może ZUS wcale nie postępuje bez sensu. A czy ktokolwiek z Was pomyślał, kto będzie pracował w Polsce na JAKIEKOLWIEK emerytury za 20 lat przy takiej demografii?? Prawda jest taka że Ukraińcy, którzy przyjeżdżają do Polski, chcą tu się osiedlić i pracować będą pracowali również na emerytury i swoje i Polaków.

Portret użytkownika Taki

To widac jak na dloni...to

To widac jak na dloni...to jest ku.......a szopka TYCH Pi.......ch ...zy.....w .

To jest nastepny krok Nie Polskiej wladzy ......

waszczykowski to h...j cymbal,wykonuje tylko polecenia...ciekawe Kogo .

moze spelni sie marzenie ......wszyscy wsiada do samolotu.....i powturka  .....

te pejsate Mordy chca nas Polakow ....Terminowac...

mam nadzieje ze Polska Mlodzierz zrozumiej o Co chodzi w tym Teatrze....!!!!!!

 

Portret użytkownika On 46

Plan zmierz w jednym kierunku

Plan zmierz w jednym kierunku, ci ukraincy co przyjeżdzają do Polski widzą tu eldorado istny raj, zarabiają i pomagają swoim rodzinom na Ukrainie ale nie chodzi o pieniądze chodzi o niesienie wieści że na ukraine nigdy tak nie będzie dobrze tak wspaniale że nigdy nie będzie takich zarobków jak w Polsce, że Polska jest krajem mlekiem i miodem płynącym, i tylko przyłączając się do Polski ukraincy mają szanse poczuć się europejczykami. i o to chodzi te milion ukraińców będzie dążyło i szeżyło model przyłączenia Ukrainy do Polski. To jest tylko polityka ukierunkowana na wchłonięcie pokojowe ukrainy.

Portret użytkownika euklides

Wszystko się zgadza, PiSiory

Wszystko się zgadza, PiSiory to jamochłony i dążą do wchłonięcia wszystkiego. Szkoda, że nie mają mózgu i nie rozumieją, że lepiej żyć w małym, bogatym, czystym i bezpiecznym kraju jak Szwajcaria niż w Polsce z naroślą Ukraińską subsydiowaną w celu zaposkojenia kompleksów Jarka i innych niedowartościowanych debili z kieszeni polskiego podatnika.

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Zastanawiam się, gdzie nagle

Zastanawiam się, gdzie nagle znikli wszyscy piewcy teorii "prawd innych niż wszystkie". Twardo wieżą w teorie o WTC (mimo naciąganych dowodów), pitolą, że nie ma ocieplenia, i że to spisek , że szczepionki to i tamto.

A tymczasem, te niby-analityczne umysły nie potrafią poskładać do kupy prostych faktów. Nie dziwi ich wcale, gdy NAGLE, "dziwnym zbiegiem okoliczności", po tym jak RoSSja zaatakowała Ukrainę i dokonała niczym Htiler "Anschlussu" części jej terytorium, zaczęła się w Polsce nagonka troli internetowych na Ukrainę mająca na celu wyciągnąć jakieś dawne żale i skłoócić dwie nacje. Przed tym całym zamieszaniem nikt nie rozpamietywał na taka skalę UPA, Wołynia itd. Nawet nie przychodzi im do głowy, że tak wlaśnie działają ruskie i nie jest to żaden zbieg okoliczności. Niestety wielu Polaków (ci słabsi umysłowo) dało sie temu omamić i teraz powtarzają za nimi, jak tresowane małpki..

Portret użytkownika A. Jaworski

“…jakieś dawne żale…?

“…jakieś dawne żale…? Ukrainiec ‘Ostatni (nie)Sprawiedliwy nazywa naszą pamięć o setkach tysięcy bestialsko pomordowanych dzieci, kobiet, mężczyzn i starców, z od wieków zamieszkujących naszą Małopolskę Wschodnią całych rodów, którzy leżą w masowych bezimiennych grobach i zasypanych studniach w wołyńskiem, tarnopolskiem i stanisławowskiem ‘jakimiś dawnymi żalami’. Niech ten Ukrainiec wie, że nasza pamięć o tych męczennikach nigdy nie zagaśnie! Niech wie, że na wieki dzieli nas morze przelanej przez Ukraińców niewinnej polskiej krwi! Niech wie, że na nic są jego wysiłki i wysiłki innych ukraińskich agentów. To nie ma nic wspólnego z żadnymi ‘ruskimi’. Nie będzie z Ukraińcami pojednania bez ukraińskiego pokajania. ( http://wmeritum.pl/362-sposoby-upa-mordowanie-polakow/33331 ) ( https://www.youtube.com/watch?v=cxtxB3wJhmw ) ‘…“…jakieś dawne żale…’ Oni niczego nie żałują i krwawych przywódców ludobójstwa polskiej ludności w Małopolsce Wschodniej czczą jako swych narodowych bohaterów. Niech będą przeklęte te krwawe demony do dziesiątego pokolenia.

Strony

Skomentuj