Dziwna obserwacja ze świata przyrody. W Indiach nagrano palącego słonia

Kategorie: 

Źródło: WCS India Program na youtube.com

Pracownicy organizacji Wildlife Conservation Society nagrali film, na którym widać, jak słoń wydycha coś w rodzaju dymu. Zdaniem specjalistów zwierzę, które wygląda jakby paliło, tak naprawdę próbuje pożywić się węglem drzewnym, przy okazji wydmuchując z niego popiół.

Park Narodowy Nagahrole znajduje się w południowo-wschodnich Indiach i zamieszkuje go wiele zagrożonych gatunków, takich jak słonie indyjskie, gaury oraz tygrysy. Naukowcy postanowili nakręcić tam film dokumentalny na temat tygrysów oraz ich ofiar, ale ich uwagę zwróciło co innego.

 

Na nagraniu uwieczniono słonia „palacza”, podczas umieszczania węgla w pysku i wydmuchiwania trąbą popiołu. Zwierzę zostało uchwycone przypadkiem, tylko ze względu na swoje nietypowe zachowanie.

 

W Parku Narodowym Nagahrole celowo rozrzuca się zwęglone drewno, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się prawdziwych pożarów. Na nagraniu widać, jak słoń staje przy jednym ze spalonych drzew, a następnie próbuje się nim posilić. Choć widok ten jest nietypowy, to badacze informują, że zwierzęta instynktownie spożywają węgiel, aby uporać się z toksynami w swoim organizmie.

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj