Dziwna depesza PAP o mobilizacji od 1 lipca jest podobno wynikiem cyberataku

Kategorie: 

Źródło:

Polskę zelektryzowała informacja o rzekomej mobilizacji wojskowej, opublikowana przez Polską Agencję Prasową (PAP). Wiadomość ta wywołała falę spekulacji i niepokoju wśród obywateli, którzy zaczęli zastanawiać się, czy mamy do czynienia z realnym zagrożeniem, cyberatakiem, czy też po prostu niefortunną pomyłką.

 

Polskie władze szybko zareagowały, dementując tą rzekomą depeszę i sugerując, że mogło dojść do ataku cybernetycznego na konto PAP. Potem jednak depesza pojawiłą się ponownie, co może sugerować, że ktoś rzeczywiście zhakował PAP.

 

Choć informacja o mobilizacji okazała się fałszywa, wywołała ona znaczące poruszenie i skłoniła do refleksji nad gotowością obronną Polski oraz możliwościami przeciwdziałania cyberzagrożeniom. Szybka reakcja władz była ważna w zapobiegnięciu panice, jednak sytuacja ta pokazała, jak łatwo można wprowadzić społeczeństwo w błąd za pomocą nowoczesnych technologii i mediów, zwłąszcza jeśłi agencja prasowa ma problemy z własnym cyberbezpieczeńśtwem.

 

Niektórzy sugerowali, że ta nieszczęsna depesza to Okno Overtona, czyli przesunięcie granic społecznej akceptacji pewnych tematów. Sama myśl o możliwym włączeniu Polski w konflikt na Ukrainie staje się bardziej akceptowalna i mniej szokująca dla społeczeństwa.

 

Z tym, że tekst depeszy wygląda dziwnie, tak jakby ktoś nie umiał napisać tego po polsku, albo aby od razu wydało się oczywiste, że to rosyjskie służby. Po co wzmianka o obywatelach Ukrainy przebywających w Polsce, którzy nie podlegają tej rzekomej mobilizacji?Tylko czy Rosjanie włamując się do PAP nie mogli zadbać o poprawny polski tekst? Może to po prostu żart jakiegoś hakera a może gra służb, ale jeśli tak to bardzo dziwna i spartaczona.

 

Cyberataki stają się coraz poważniejszym zagrożeniem, a przypadki takie jak ten podkreślają potrzebę zwiększenia zabezpieczeń cybernetycznych w instytucjach państwowych oraz szybkiego reagowania na incydenty tego typu. Polska musi być gotowa na odparcie zarówno konwencjonalnych, jak i cyfrowych zagrożeń.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

W mediach trąbia o obowiązku

W mediach trąbia o obowiązku obrony ojczyzny w razie wojny. U Bacy są filmiki, jak w Ukrainie robią poborowe łapanki na ulicy. 

Tak zastanawiam się; ja przysięgi wojskowej nie składałem, więc chyba jest to istotne, po cos ona jest, aby odróżnić mnie od mundurowego na wypadek wojny.

W pierwszej kolejności powinni zmobilizować mundurowych emerytów wszelkiej maści do 60 roku życia. Znam wielu 40 letnich emerytów, młodzi, sprawni, wyszkoleni przez 15 lat służby, no i przysięgę składali.

Polska nie jest krajem suwerennym, to jest spółka akcyjna należąca nie do Polaków, o czym MorawIcek u Sowy mówił, a inny ministrant mówił tam, że to ch.. d.. i kamieni kupa.

Polska jest pod okupacją mafii urzedniczo biurwokratycznej o demokracji fasadowej, gdzie to prezes partii decyduje na kogo motłoch może głosować ustalając listy kandydatów do wyborów, a potem ten sam prezes nakazuje wybranym osłom jak mają głosować.

Żyjemy w kraju, gdzie Bezmajtek zostanie Jewrosłem zamiast więźniem, Zero nagle rozchorował się, jak wyszłą afera z funduszem sprawiedliwośći. Nie wspominając o bardzo wielu zabójstwach zamiecionych pod dywan. 

Polska to dziki kraj, w którym Koshernostra kradnie miliardy bezkarnie, a emerytka chcąca dorobić do nędznej emerytury sprzedając na ulicy jemiołę, czy jakieś polne kwiaty jest pacyfikowana przez służby mundurowe z całą stanowczością i następnie mielona przez system urzędniczo prawny.

Wracając do przysięgi wojskowej:

"Od 31 października 1992 r. rota przysięgi wojskowej brzmi: Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić".

Ja tym wszystkim kolegom żołnierzykom jadę od złamasów, co to przysięgali, a nic nie zrobili jak łamano konstytucję.. debile nawet nie wiedzieli o czym do nich mówię.

Przysięga wojskowa ma takie samo znaczenie, jak przysięga małżeńska, co widać po ilości rozwodów..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika ba24

Przecież oficjalnie podobne

Przecież oficjalnie podobne info pojawiło się już 26 marca tego roku:
"Szacuje się, że tylko w tym roku wezwanie do wojska otrzyma nawet 200 tysięcy osób. Nie tylko młodzi mężczyźni, ale też osoby, które wykonują przydatne armii zawody, np. kucharze, lekarze, kierowcy kategorii C i D, spawacze, informatycy czy tłumacze"
Całość nadal dostępna jest tutaj:

https://www.pulshr.pl/kadry-w-administracji/wojsko-wzywa-200-tysiecy-osob-sytuacja-jest-bardzo-powazna,104208.html

Wówczas jedynie nie napisano, że wszyscy "wezwani" pojadą na Ukrainę, ale cała reszta była prawie identyczna...? 
Dlatego zdaje się, że nowsze, "zaktualizowane" (do obecnej sytuacji na Ukrainie) info, jak najbardziej też miało się ukazać, ale dopiero po wyborach...?
Bo teraz, w tym momencie to raczej "nie dobrze było o tym wspomnieć", zwłaszcza, że coraz większe poparcie zyskują politycy, którzy pozdrawiają nas słowami "szczęść Boże", i jako jedyni mówili nam prawdę podczas "plandemii"...?

W tym szczególnym czasie, tylko wybrani, naprawdę uczciwi politycy mogą chcieć powstrzymać wysłanie niewinnych Polaków na rzeź w obcej ziemi...? Tylko "prawdziwi chrześcijanie" wybrani do europarlamentu mogą chcieć ocalić setki tysięcy niewinnych polskich mężczyzn i kobiet od rychłej śmierci, w okrutnych męczarniach...? Tylko mądrzy i roztropni, i bogobojni politycy mogą chcieć zatrzymać to przerażające, demoniczne szaleństwo...?

" 17 Wy zatem, umiłowani (...) wzrastajcie w życzliwości niezasłużonej oraz poznaniu naszego Pana i Wybawcy, Jezusa Chrystusa. Jemu chwała zarówno teraz, jak i po dzień wieczności"

 27 „A jeśli chodzi o tych dwóch królów, serce ich będzie skłonne do wyrządzania zła i przy jednym stole będą mówić kłamstwo. Ale nic się nie powiedzie, gdyż koniec jest jeszcze na czas wyznaczony"

Portret użytkownika Me

O jakiej wojnie piszecie? TV

O jakiej wojnie piszecie? TV nie mam, do sieci ograniczony dostęp a obok mnie życie mija spokojnie. Jak kto chce walczyć to zbiera podobnych do siebie debili umawia się z drugimi i się napierdziela, może być i dzidami.

Portret użytkownika spokoluz

Przemyślałem temat z różnych

Przemyślałem temat z różnych stron jako odbiorca informacji - dla mnie raczej to jeskieś ososby z polinu ( oficjery świadome ) to upubliczniły bo nie zgadzają się z tą kuwistościowałom sytuacją aby ostrzec ogół społeczeństwa i zliwkidować operację mobilizacyjną na przekór kurwom zjebanemu dydsiowi i jebanemu tfuSSkowi , które podpisały glejty na udział pilinu w wojnie z kacapią , które podpisali jak pojechali razem kurwiszony do faszyzngotnu..

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ARTUR

Doświadczenie życiowe

Doświadczenie życiowe nakazuje ostrożność lecz nie jest to pierwsza wpadka rządów Tuska , podobny scenariusz był przygotowany na morderstwo smoleńskie i wypłynął ze złą godziną bo dokument o " katastrofie " był przygotowany wcześniej Smile Możliwe ze obecnie już nikt tego nie pamięta a sieć komputerowa została wyczyszczona ale teraz okazuje się że zapewne ci sami ludzie co wtedy , zrobili identyczny błąd i " sprawa się rypła " , zawsze jednak można winę zrzucić na Rosję Smile

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

Nie istnieją żadne polskie

Nie istnieją żadne polskie władze a jedynie polskojęzyczne działające na zgubę i zagładę Polski i narodu Polskiego, więc jeżeli te władze stwierdziły, że informacja jest fałszywa, to ja wcale tego nie przyjmuję jako prawdę i uważam, że bardzo prawdopodobne jest, że ta informacja nie jest fałszywa!

Lucek Wąchozlewski

Portret użytkownika ba19

 

 

Czy arsenał nuklearny Rosji jest zdatny do użytku? Jak starzeje się broń nuklearna?

https://www.onet.pl/technologie/komputerswiat/czy-putinowska-bron-jadrowa-stracila-date-waznosci-bron-atomowa-nie-jest-wieczna/m6ly81m,3355dd20

Przecież malutka Korea Północna jest wstanie cofnąć cała USA - UNIE -  NATO do średniowiecza , wystarczy aby zdetonowała  po jednej atomówce na  wysokości 30 km nad USA - UNIA  a impuls EMP zlikwiduje całą elektrykę , elektronikę  , a awarie w elektrowniach atomowych stworzą katastrofy x1000 jaka była w Czarnobylu , nikt nie musi celnie celować w terytorium USA  - UNII - NATO

Radze dla rządzących USA - UNIĄ - NATO mniej brać narkotyków na swój użytek , bo nie rozumieją jakie uzbrojenie ma Rosja !  i jest nie do pokonania dla USA - UNII - NATO :

Król Północy  to Rosja 

Król Południa to USA i jego  kraje "kolonialne" w Europie

Daniela 11: 37  A na Boga swoich ojców nie będzie zważał; nie będzie też zważał na to, czego pragną kobiety, ani na żadnego innego boga, lecz nad każdego będzie się wywyższał.+ 38  Ale na swoim miejscu będzie oddawał chwałę bogu twierdz; i bogu, którego nie znali jego ojcowie, będzie oddawał chwałę złotem i srebrem, i drogocennym kamieniem, i kosztownymi rzeczami. 39  I wraz z cudzoziemskim bogiem będzie skutecznie działał przeciw najsilniej obwarowanym twierdzom. Kto go uzna, tego w obfitej mierze okryje chwałą, takim też da władzę pośród wielu; i będzie przydzielał ziemię za określoną cenę.

40  „A w czasie końca król południa+ wda się z nim we wzajemne przepychanie i król północy niczym burza uderzy na niego z rydwanami i jeźdźcami oraz licznymi okrętami; i wtargnie do krajów, i zaleje jak powódź, i przetoczy się. 41  Wtargnie+ również do krainy Ozdoby,+ a wiele będzie krajów doprowadzonych do potknięcia.+ Ale oto ci ujdą cało z jego ręki: Edom i Moab+ oraz główna część synów Ammona. 42  I będzie wyciągał rękę przeciwko krajom; również ziemia egipska+ nie ujdzie cało. 43  I będzie władał ukrytymi skarbami złota i srebra oraz wszystkimi majętnościami Egiptu. A Libijczycy i Etiopczycy będą szli jego śladami.

Król Północy - Rosja  jest nie do pokonania dla USA - UNII - NATO

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika spokoluz

Zasięgnięte z sieci :

Zasięgnięte z sieci :

"Zbiegły sędzia ujawnia plany Polski dotyczące wojny z Rosją

Polska zobowiązała się wobec Stanów Zjednoczonych do wzięcia udziału w wojnie przeciwko Rosji, jeśli zajdzie taka potrzeba. Oświadczenie to złożył były polski sędzia Tomasz Schmidt, który uciekł na Białoruś.

Schmidt przypomniał, że prezydent Andrzej Duda i premier Donald Tusk spotkali się w marcu z przywódcą USA Joe Bidenem. "Z tego co wiem, wyniki tego spotkania były następujące: Polska zobowiązała się, w przypadku wyrażenia takiej woli ze strony Ameryki, do bezpośredniego udziału w wojnie" - powiedział były sędzia. "

Poza tym jest trójstronna umowa bryt-łukro-pol    -  zapewne o ochronie zahutnich aktywów na łukro.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika inzynier magister

polskojęzyczny rząd

polskojęzyczny rząd marionetkowy wykona każde polecenie szaleńców od depopulacji loży ordo ab chao więc jeśli już zdepopulowali za pomocą śmiercionek to i zdepopulują wysłaniem Polaków na depopulację wojenną do ukrainu ! Niech nas ochrania Jezus Chrystus Pan !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj