Dziwna chmura widziana nad Tajlandią. Mieniła się jak tęcza

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W Tajlandii doszło do obserwacji ciekawego fenomenu świetlnego. Na krawędziach wielkiej chmury z rodzaju cumulonimbusów zaobserwowano coś co niektórzy nazywają ognistą tęczą. Chmura mieniła się wszystkimi kolorami widma słonecznego.

 

 

To dziwne kolorowe zjawisko atmosferyczne to oczywiście nie tęcza. Kolorowe brzegi chmury to skutek tak zwanej iryzacji. To zjawisko optyczne powstaje wtedy gdy silne źródło światła trafi na fragment chmury zawierający dużo kryształków lodu, działających wtedy jak miniaturowe pryzmaty.

Podobne efekty można oglądać niezwykle rzadko. Muszę być spełnione odpowiednie warunki, aby zjawisko wystąpiło, tj. usytuowanie Słońca powyżej 58 ° nad horyzontem, a światło powinno przechodzi w poziomie przez heksagonalne kryształy lodowe.

Dziwna tęczowa chmura w oczywisty sposób zwróciła uwagę wielu osób. W sieciach społecznościowych pojawiło się dużo zdjęć tego fenomenu. Wiele osób widziało coś takiego po raz pierwszy w życiu i twierdzili, że wyglądało to niesamowicie.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Gayka

Taa, niezwykle rzadko.

Taa, niezwykle rzadko. Wystarczy po prostu zadrzeć łeb do góry i popatrzeć w niebo. Widziałam takie tęczowe chmury w Gdańsku już parę razy. A raczej tęczowe chemitrale... Ludzie jednak chodzą z oczami w smartfonach, kompletnie nie widząc świata, w którym żyją. A potem gadają głupoty o niezwykle rzadkich zjawiskach...

Portret użytkownika Ha$s

Adminie ..nie trzeba do

Adminie ..nie trzeba do Tajlandii latać !!! Tragedia !!! Układ Herculabus przelatuje między Słońcem a Ziemią, stąd te ,,cuda,, na niebie. Przelot tradycyjnie nie tradycyjny bo TEN 13 sty. Układ kula się co 52 lata a raz na 13 sty cykl, ....prawdopodobnie zachacza o pasa Oorta, chwyta kamyki na lasso grawitacyjne,, i mamy ,,korektę,, cywilizacji , pod postacią zjawiska naturalnego. Obecne symulacje zakładają że przylutuje skała w kable podmorskie u wejscia kanału La Manche....czyle prefetyści teraz w stylu o,Kilimuszko, siostry Newman czy Irmaiera , widzą to samo, wielką wodę na stalową wieżą. A gdzie taka stoi ? 

Skomentuj