Dziwaczne meteo tsunami na Wielkich Jeziorach w USA

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W Stanach Zjednoczonych doszło do nietypowego zdarzenia, które zostało nazwane mianem chmury tsunami. Co ciekawe oprócz zjawisk optycznych po chwili rzeczywiście zanotowano gwałtowny wzrost poziomu wody w jeziorze Michigan. 

 

Trzeba przyznać, że każdy kto przebywał 13 kwietnia bieżącego roku w okolicy amerykańskiego jeziora Michigan, mógł pomyśleć, że obserwuje nadciągające tsunami, przerażające i niszczące zjawisko naturalne. Najpierw zaobserwowano dziwne chmury wyglądające jak gigantyczne fale tsunami. A potem nagle zaczął się podnosić poziom wody w jeziorze. 

 

Według świadków poziom wody w jeziorze wzrósł o 40 cm w ciągu 40 minut. Niezwykłe "chmury tsunami” obserwowano już w przeszłości. Są one uważane za zjawiska naturalne. Nigdy jednak ich pojawienie się nie powodowało wzrostu poziomu wody. Mimo, że chmury te wyglądają jak fale tsunami to do tej pory nie miały z tym zjawiskiem wiele wspólnego poza wyglądem.

 

Trudno się dziwić, że ludzie sądzą, że „chmury tsunami” nad jeziorem Michigan i niespodziewany szybkim wzrost poziomu wody, mogą być ze sobą powiązane. Rzeczywiście koincydencja zdarzeń wskazuje na jakiś związek. Można to próbować wytłumaczyć tylko sugerując, że taki skutek spowodowały masy niskiego ciśnienia, które wywołały ruch powietrza prowadzący do szybkiego spiętrzenia wód jeziora.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika uważniak

Ameryka Północna rozpadnie

Ameryka Północna rozpadnie się na dwie części wzdłuż południka. odzdzieli ją morze. Zaczęło się od Afryki, która również sie rozpołowi z kolei wzdłuż równoleżnika. Ten proces się zaczął i będzie przyspieszać. Już kiedyś tak było. Wtajemniczeni w USa o tym wiedzą, stąd tak gorączkowe wielopoziomowe działania wojenne w celu zdobycia nowych terytoriów i zniszczenia mocarstw, zanim się to stanie. Z tego wniosek jest jeden. Bedzie wojna, bo być dla nich musi.

Skomentuj