Dziwaczne larwy wypływają z kranów w Korei Południowej! Nikt nie zna źródła skażenia

Kategorie: 

Źródło: Yonhap (https://en.yna.co.kr/view/AEN20200720000252315)

Niezidentyfikowane robaki rozprzestrzeniły sie po sieciach wodociągowych Korei Południowej. Małe stworzenia przypominające dżdżownice są odkrywane w zlewach w całym kraju. Premier Korei powołał specjalny zespół śledczych w tej sprawie.

 

Małe larwy zostały odkryte w wodzie z kranu w Seulu i kilku pobliskich miastach. Władze lokalne badają kanalizacje i oczyszczalnie ścieków w poszukiwaniu źródeł tego zanieczyszczenia. Do tej pory, poza stolicą zgłoszono je w prowincjach Busan, Gyeongii oraz Hwaseong.


Cała sprawa rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu. Blisko 508 domostw w mieście Incheon zgłosiło obserwacje robaków wypływających z ich kranów. Miejscowe władze były ostro krytykowane z powodu tego zajścia, ale teraz okazuje się iż nie było ono zależne od tamtejszych wodociągów.

 

Śledczy, jak dotąd nie dotarli do źródła skażenia. Władze miast, w których zarejestrowano te dziwaczne stworzenia, oficjalnie wykluczają jakoby problemy mogły dotyczyć placówek oczyszczających wodę. Sugeruje się raczej, że problem leży w zbiornikch z wodą lub rurach.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis
loading...


Komentarze

Skomentuj