Dzisiejszy Izrael przypomina wydarzenia z czasów nazistowskich Niemiec, powiedział izraelski generał

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak powszechnie wiadomo, nawet najmniejsza krytyka Izraela przeważnie spotyka się z nieproporcjonalnie większą odpowiedzią, oburzeniem i/lub oskarżeniem o antysemityzm. Podobnie dzieje się teraz, gdy izraelski generał chcąc nie chcąc porównał Izrael do nazistowskich Niemiec. Jego słowa wywołały skandal, choć w przeważającej większości nikt nawet nie zastanowił się nad tym czy ma rację, tylko automatycznie zaprzeczono i potępiono takie skojarzenia.

 

Zastępca dowódcy izraelskich sił zbrojnych generał major Jair Golan powiedział tuż przed Dniem Pamięci o Zagładzie i Bohaterstwie, że Holokaust powinien skłonić dzisiejszych mieszkańców Izraela do narodowego rachunku sumienia. Jego zdaniem to co wydarzyło się w Europie za czasów nazistowskich Niemiec można teraz obserwować w państwie żydowskim. Jair Golan wskazał na to jak w ciągu dekad ofiary zamieniły się w oprawców.

 

Chodzi tu oczywiście o to jak Izrael traktuje Palestyńczyków. Jair Golan przypomniał sytuację z marca, gdy jeden z żołnierzy strzelił w głowę rannemu "terroryście" który leżał, nie był już uzbrojony, z ledwością się poruszał i oczekiwał na pomoc medyczną.

Incydent ten wywołał spore lecz bardzo nietypowe oburzenie. Żołnierz został zatrzymany, zawieszono go w czynnościach służbowych i wszczęto przeciwko niemu dochodzenie. Jednak spora część społeczeństwa a także sam premier Benjamin Netanjahu uważają że zrobił on właściwie to co do niego należało a ukaranie go za zabicie "terrorysty" jest rzekomo niesprawiedliwe.

 

Reakcja na słowa Jaira Golana jest bardzo podobna. Oburzone władze zażądały natychmiastowego sprostowania a Netanjahu uznał, że izraelski wojskowy umniejsza kwestię Holokaustu. Jak zatem widać, Izrael zawsze potrafi się usprawiedliwić i absolutnie nie jest ważne to że odbiera się Palestyńczykom życie oraz ziemię. Oficjalnie jest to tylko walka z terroryzmem i nikomu nie wolno tego kwestionować.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika MłotemCzarnąHołotę!

Daremne modły, rejwach, trud,

Daremne modły, rejwach, trud,
rabinów mocne pienia!!
Ten podły bliskowschodni Bund
jest do wykorzenienia!
Kpią sobie z boga, z Sądów,
ból, jaki zadają Światu
sprawi, że dnia pewnego Srul
zginie z rąk "Kalifatu"!
Ni boga nie lękają się
Ni Wszechświata Królowej
więc może niechaj boją się
choć... bomby atomowej!?
Pers jądra zbiera już od lat
aż dnia pewnego wreszcie
Zabłyśnie "słońce" w Tel Awiw
do cna zawszonym mieście.
Zniknie na zawsze gniazdo os
zginą świata pijawy,
Na Łono Abrahama Pers
pośle ten klan ryszawy...

Portret użytkownika Mija1992

Skoro jest sie terorystom to

Skoro jest sie terorystom to trzeba sie liczyc z konsekwencjami....terorysci nie przestrzegaja zadnych zasad, wiec czemu panstwo mialoby kogod takie leczyc za darmo i zapewnic mu opieke?

Po to by mogl nadal zabijac czy moze powinni go wyleczyc i wyslac do niemiec zeby dostal zasilek i mieszkanie?

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Jeśli tak się stanie to

Jeśli tak się stanie to ludzkość ma przesrane. A w pierwszej kolejności Polacy bo to tu i na upadlinę będzie przeniesione to piekło na ziemi. Nowa stolica już jest przygotowana, to Dniepropietrowsk.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika danny205

Co roku w Izraelu wydaje się

Co roku w Izraelu wydaje się ok. 2500 polskich paszportów .Oni już dawno upatrzyli sobie nasz piekny kraj jako swojąziemię obiecaną -Judeopolonię .Warto mieć to na uwadzę bo już od kilku lat czytam to tu to tam ,że hebrajski ma być drugim językiem urzędowym w Polsce . Oby nie doszło do tego .

Strony

Skomentuj