Dzisiaj ma rzekomo dojść do kolizji Ziemi z asteroidą 2016 WF9

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niedawno informowaliśmy o dziwnym obiekcie odkrytym w przestrzeni kosmicznej, określanym sygnaturą 2016 WF9. Zrobił on sporo zamieszania ponieważ nie do końca wiadomo czy jest to kometa czy asteroida, dodatkowo pojawiły się głosy ze środowiska naukowego, że to ciało niebieskie może się zderzyć z Ziemią. Dzień jego rzekomej kolizji przypada właśnie dzisiaj, 16 lutego 2017 roku.

 

Jak sugeruje rosyjski naukowiec Dyomin Damir Zakharovicz, obiekt znany jako 2016 WF9 znajduje się na kursie kolizyjnym z naszą planetą. Jego zdaniem jest to fragment mitycznej planety X, która rzekomo istnieje w naszym Układzie Słonecznym. Według Rosjanina, asteroida ta spadnie 16 lutego na któryś z oceanów, co wywoła gigantyczne tsunami. 

 

Oczywiście stoi to w całkowitej sprzeczności z ustaleniami wiodących ziemskich agencji kosmicznych, które zgodnie twierdzą, że największe zbliżenie tego obiektu o średnicy około kilometra nastąpi dopiero 25 lutego i wtedy znajdzie się on w bezpiecznej odległości aż 51 milionów kilometrów od Ziemi. 

Komu zatem wierzyć? Wydaje się, że kolizja z tak wielkim ciałem niebieskim raczej nam dzisiaj nie grozi, ale nie można zapominać, że 15 lutego 2013 roku na Rosję spadła kilkunastometrowa asteroida, zwana meteorem czelabińskim, która eksplodowała na wysokości około 20 kilometrów, a powstała w ten sposób fala uderzeniowa dokonała całkiem sporych zniszczeń na powierzchni. 

 

Dlaczego ma to znaczenie? Obiekt ten prawdopodobnie należał do tak zwanej grupy Apolla. Są to potencjalnie niebezpieczne kosmiczne skały, które klasyfikuje się jako NEO (ang. Near Earth Object). W 2013 roku, gdy cały świat patrzył na ekstremalnie bliski przelot asteroidy 2012 DA14 okazało się, że prawdziwe fajerwerki zapewnił właśnie meteor czelabiński. Biorąc pod uwagę, że wczoraj była 4 rocznica incydentu nad Czelabińskiem, nie można wykluczyć, że jakaś zabłąkana skała z grupy Apolla może nas zaskoczyć. Miejmy jednak nadzieje, że o ile tak się stanie, nie dojdzie do katastrofy tej skali jaką przepowiada kontrowersyjny Rosjanin.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kolo

"dodatkowo pojawiły się głosy

"dodatkowo pojawiły się głosy ze środowiska naukowego, że to ciało niebieskie może się zderzyć z Ziemią."

Czemu kłamiesz? Nie było takich doniesień.  Sprawa teg ociała nie jest nowa i od dawna bylo wiadoomo że nie zagraża ziemi.  Po co kłamiesz? Lub jesteś tak głupi że nie umiesz oddzielić źródeł rzetelnych/poważnych od ściekowych?

Portret użytkownika kolo21

Nauczyłem się poznawać że

Nauczyłem się poznawać że ktoś jest blisko prawdy.Gdy napiszę coś na jakiś temat, i następuję wysyp trolli i ich wypociny.Wystarczy wspomnieć np o płaskiej ziemi, i następuję atak.Ale jak napiszę posta że księżyc jest sera, to cisza.Zero reakcji i poruszenia wśród braci trolli.

kolo21

Portret użytkownika zakaz lewakowania

Śpieszę z odpowiedzią

Śpieszę z odpowiedzią Smile

Można celowo, dla żartu udawać głupiego np. twój przykład z serem i księżycem

Ale można tez być skonczonym idiotą mówiącym zupełnie na poważnie, że ziemia jest płaska. Głoszenie takich dyrdymałów często pociąga za soba reszte debili, którzy w to wierzą lub właśnie zaczynają.

W celu zastopowania tej zbiorowej głupoty publikowane są przez jak ich nazwales "braci trolli" wpisy nawołujące do opamietania sie.

czaisz?

Portret użytkownika ajwaj

Pomyśl sobie: tyle "troli"

Pomyśl sobie: tyle "troli" atakujących biednych płaskoziemców - a każdy trol zaangażowany w spisek mający na celu utrzymać w tajemnicy płaską Ziemię! Czy to nie przerażające, że aż tylu spiskowców jest wokoło?

Portret użytkownika wodzu13

Amerykanie nie podaja ?,wes

Amerykanie nie podaja ?,wes ty gościu jebni się w ten głupi łeb

- na pewno by się wojsko pojawiło na ulicy ? niby ze jakiś zamach jest

- na pewno byś widział ze sa patrole policji ,bo doszło by do paniki

- no i przyroda tez ma swoje reakcje ,nawet głupie psy i koty

- i taka informacja to tylko może od Rosjan być, bo oni maja interes żeby taki kit szerzyć 

Portret użytkownika FOL

E tam, tyle satelit krąży

E tam, tyle satelit krąży wokół piłkowatej Ziemi, że napewno by podziurawiły każdą asteroide, a jak nie to odbiły by sie te asteroidy od Ziemi, bo skoro Ziemia jest piłką, a piłki się odbijaja, to od piłki też można się odbić :-)))))))))))))))))))))

Portret użytkownika fila

Po pierwsze to ziemia nie

Po pierwsze to ziemia nie jest płaska, kazdy żeglarz to potwierdzi, nie mówiąc o kosmonautach,dlatego nie rozumię czemu piszecie takie głupoty!. A co do asteroid to ziemia nie jest zabezpieczona, a to jest największe zagrozenie dla ludzkości!. Asteroidy są najwiekszym zagrozeniem dla naszej planety i na to powinny iść pieniądze a nie na wojny!. I módlcie się aby to dzisiaj nie nastąpiło!. Poczytajcie i pomyślcie zanim coś durnego napiszecie!!.

Strony

Skomentuj