Dzisiaj Dzień Zwycięstwa, ale nie dla Polski

Kategorie: 

Plakat rosyjski upamiętniający II Wojnę Światową

Cała Europa świętuje od wczoraj 68 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Obchody trwają dwa dni, ponieważ Alianci uważają, że wojna skończyła się 8 maja, a Rosjanie, że 9 maja, co wynika z różnicy czasu. Bez względu jednak na to, która data jest właściwa jedno jest pewne, Polska tego wydarzenia nie świętuje, bo i nie ma czego. Po prostu Polska tej wojny nie wygrała.

 

Można wręcz powiedzieć, że Polska przegrała II wojnę światowa dwukrotnie. Pierwszy raz przegraliśmy wojnę we wrześniu 1939 roku. Do dzisiaj niektórzy nie uznają 1 września 1939 roku, jako daty wybuchu II wojny. Amerykanie uważają, że wojna zaczęła się atakiem na Pearl Harbour a Rosjanie uważają, że wojna, którą nazywają Wielką Wojną Ojczyźnianą, zaczęła się od momentu realizacji planu Barbarossa. Jeszcze inni uważają, że II wojna zaczęła się od napaści ZSRR na Finlandię. Bez względu jednak na to, kiedy się zaczęła wiadomo, czym się dla nas skończyła.

 

Dla Polski 9 maja to nie zwycięstwo, tylko zmiana reżimu na inny i to może nawet bardziej zbrodniczy niż nazistowski. Przez dziesięciolecia wmawiano nam, że zwycięstwo Armii Czerwonej to też zwycięstwo Polski. To była oczywista nieprawda, ale propagandowo wzmocniony przekaz działa do dzisiaj. Z tego punktu widzenia można dodać, że pewną szaloną próbą odmiany losu, jaki spotkał nasz kraj po 1945 roku było Powstanie Warszawskie, ale tak jak większość polskich powstań skończyło się ono spektakularną klęską.

 

Podsumowując te wszystkie fakty trzeba powiedzieć, że to bardzo rozsądne, iż Polska nie świętuje tak zwanego dnia zwycięstwa. Bo powojenny ład skrzywdził Polskę i Polaków. Zostaliśmy zdradzeni przez Wielką Brytanię, USA i Francję, która z niewiadomych powodów mimo tchórzowskiej postawy i jawnej kolaboracji z nazistami wyrosła na zwycięzcę wojny. Polaków nawet nie dopuszczono do uroczystej defilady w Londynie. Warto zapamiętać tę lekcję z historii i poszukać odniesień sytuacji z 1939 roku do tej obecnie. Gdyby do czegoś doszło i ktoś nam zagroził, NATO nie będzie nas bronić tak jak nie broniły nas Francja i Wielka Brytania. Pomoc sprowadzi się do wysłania not protestacyjnych, chociaż i to nie jest pewne.

 

Obecna sytuacja idzie w kierunku odbudowy państwa na kształt III Rzeszy w sposób niezauważalny. Procesy te zachodzą jednak, mimo, że większość ludzi ich nie dostrzega. Zapędy federalistyczne Unii Europejskiej to nic innego jak twórcze rozwinięcie planów Adolfa Hitlera. Do podboju wykorzystuje się teraz siłę ekonomiczną a nie militarną, co nie oznacza, że oddziaływanie to jest mniej niszczące. Paradoksalnie na głównego gracza wspierającego tak zwaną "integrację europejską" wyrastają Niemcy, czyli ten sam kraj, który rozpętał tą straszliwą wojnę sprzed 70 lat. Oni też nie obchodzą Dnia Zwycięstwa mimo, że biorąc pod uwagę gdzie się obecnie znajdują trudno uwierzyć, że Niemcy tę wojnę przegrały.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika mały chłopiec czyli malutki Budda.

Witam serdecznie.

Witam serdecznie.
Przeczytałem książkę Pakt Ribbentrop-Beck. Autor Piotr Zychowicz.
Moim zdaniem Polska powinna przystąpić do sojuszu z Niemcami,gdyż Polska miała walczyć przeciwko Stalinowi.
Następna rzecz to kolejny przykład:
-książka Lodołamacz. Autor Wiktor Suworow.
...Jeszcze nim Hitler został kanclerzem Rzeszy,sowieccy przywódcy nadali mu tajny tytuł-LODOŁAMACZ REWOLUCJI. < miał bezwiedni oczyścić drogę dla światowego komunizmu.
Popełniając straszliwe zbrodnie przeciw ludzkości, Hitler pozwolił Stalinowi w odpowiedniej chwili ogłosić się Wyzwolicielem Europy- i zastąpić brunatne obozy czerwonymi.
Stalin pozbył się kilku tysięcy swoich oficerów. Był paranoikiem a Hitlera wykorzystał.

Geneza.
Polska została oddana w ręce Stalina przez kraje: Wielka Brytania,Stany Zjednoczone, Francja.
Niemcy jako pokonani nie mieli, nic do gadania.
Wielka Brytania chciała aby Hitler zaatakował Polskę. Angole doskonale zdawali sobie sprawę, że Niemcy nie będą walczyć z Polakami.
Ciekawa rzeczą jest fakt, że w momencie podpisania paktu między Anglia a Polską. Anglia była w stanie wojny z Niemcami. Oznacza to, że Hitler nie wypowiedział wojny Polsce. Tylko Polska wypowiedziała wojnę Niemcem. Hitler zaatakował Polskę tylko dla tego,że Polska podpisała sojusz z wrogiem, czyli Wielką Brytanią.
Mogę przyznać, że p. Lordowie doskonale zdawali sobie sprawę, że pierwsze uderzenie w wojnie jest miażdżące i katastrofalne w jego skutkach.
Polska była kozłem ofiarnym spalona na stosie.
Polska z popiołów powstała jak ptak FENIKS.
Dlatego Polska przetrwa zmiany na ziemi i kataklizmy,gdyż przeszedł czas odwrócenia ról.
Przyszłość przynosi oczyszczenie. Te narody ,które przyczyniły się, do bólu,cierpienia, krzywdy Polski doświadczą niespotykanych dotychczas kataklizmów na ziemi. Pięć elementów: ogień,woda,ziemia, powietrze,eter.
Pozdrawiam.

Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

"Dla Polski 9 maja to nie

"Dla Polski 9 maja to nie zwycięstwo, tylko zmiana reżimu na inny..." - Z taką opinią można się zgodzić tylko częściowo, bo zmiana reżimu (z prozachodniego na prowschodni) rzeczywiście się odbyła, ale jednak Rosja pokonała (z naszym udziałem) drugiego okupanta Polski, i pokonali go też alianci zachodni (i też z naszym udziałem), więc zwycięstwo Polski jednak było - nad Niemcami, a nie w II wojnie. I dlatego jest ono ciągle u nas świętowane:

http://stat8.blog.ru/lr/101866d9cde42637ed699e6871006e54

 

Portret użytkownika Santiago88

Bzdura. Polacy dobrze

Bzdura. Polacy dobrze wiedzieli, na co moga liczyć ze strony Niemcow. Rozbiory ich nauczyły. Gdyby rzeczywiście Niemcy chcieli zrobic z Polski korytarz na Wschód, to by nie było żadnych czystek etnicznych na naszych ziemiach.
 
"Hitler zaatakował Polskę tylko dla tego,że Polska podpisała sojusz z wrogiem, czyli Wielką Brytanią."
 
Hitler dobrze wiedział, że ten pakt jest tyle wart, co świstek papieru na którym go sporzadzono.
 
Mimo wszystko druga wojna była wymierzona przeciwko Słowianom. Zorientuj się, kiedy do Oświęcimia zaczeli trafiać żydzi. Wcześniej tylko Polacy szli na rzeź.

Portret użytkownika mały chłopiec czyli malutki Budda.

Zdaje sobie sprawę,iż w

Zdaje sobie sprawę,iż w Polsce nie uczą historii w oparciu o fakty i dowody w postaci bogatej dokumentacji historycznej.
Historycy zachowują się tak samo jak naukowcy. Przyjmują to, co im pasuje.

Fakty.
Polska przed wybuchem II wojny światowej miała podpisany pakt o nie agresji z Niemcami. Polska wymieniała się z Niemcami doświadczeniami zakresu wojskowego.
Jest wiele zdjęć Polskich i Niemieckich oficerów, którzy są zadowoleni z współpracy ze sobą.
Hitler wiedział, że Polska była przygotowywana do walki z sowietami a nie odwrotnie.

Hitler brał udział w ostatnim hołdzie dla Józefowa Piłsudskiego.
Berlin,18 maja 1935 nabożeństwo za duszę Józefa Piłsudskiego. Obecni wszyscy dygnitarze III Rzeszy.
Jak wspomniała obecna w kościele Pola Negri, Hitler podczas uroczystości był wyraźnie poruszony.

Zdjęcie Warszawa,15 maja 1935
Kondukt pogrzebowy na Krakowskim Przedmieściu. Herman Göring idzie za trumną Józefa Piłsudskiego.
Dowody zdjęcia w/wym. książce Piotra Zychowicza

Portret użytkownika ZimaTysiąclecia

"Dla Polski 9 maja to nie

"Dla Polski 9 maja to nie zwycięstwo, tylko zmiana reżimu na inny i to może nawet bardziej zbrodniczy niż nazistowski"
Nie chędoż bez zastanowienia. Jak by był choć w częsci tak zbrodniczy jak hitleryzm to byś takich bredni nie pisał bo albo Twoi rodzice by poszli do pieca albo byś u bauera za parobka robił i o pisaniu oraz czytaniu pojęcia nie miał.
Dla Hitlera nie istaniało pojęcie narodu podbitego i posłusznego któremu pozwala się na istnienie. Dla niego byli tylko Germanie i podludzie, natomiast dla komunistów wystarczyło być "grzecznym" i można było całkiem wygodnie żyć.

Portret użytkownika człowiek nieco starszy

"dla komunistów wystarczyło

"dla komunistów wystarczyło być "grzecznym" i można było całkiem wygodnie żyć."Mogę się z tym zgodzić, jednak oznacza to uległość i poważne ograniczenie suwerenności państwa - przykładem jest PRL. Dzisiaj rząd również jest "grzeczny" wobec Rosji i UE i co z tego mamy?Bulimy ciężkie pieniądze za gaz, za pakiet klimatyczny... zlikwidowano nam cukrownie, przemysł ciężki, prawie wszystkie polskie przedsiębiorstwa poszły w obce ręce... a armia prawie nie istnieje...To jest właśnie ta nasza "grzeczność". Nawet obraz Matejki "Hołd ruski" (świadectwo minionej polskiej potęgi) musimy trzymać w piwnicach Muzeum Narodowego, by nie urazić uczuć kacapów!

Portret użytkownika gość

dobry artykuł. dodam od

dobry artykuł. dodam od siebie że my jesteśmy niezaradni i dajemy sobą manipulować. dlatego naszą gospodarkę sprzedano i jesteśmy rynkiem zbytu dla innych. armię mamy jedną z najsłabszych w krajach NATO i sytuacja rzeczywiście może się powtórzyć jak w 1939. kto może dziś przewidzieć jakie sojusze będą za 10 lat? może NATO się rozwiąże? może USA całkowicie zrezygnują z sojuszników europejskich ? wcale by mnie to nie zdziwiło.

Portret użytkownika keenall

Zgadzam się w 100%. Najlepszy

Zgadzam się w 100%. Najlepszy artykuł na ZnZ jaki ostatnio czytałem. Trzeba upowszechniac tę wiedzę żeby wielu młodszym Polakom przysłowiowej "wody z mózgu" nie robiono. Polecam sowiecką historię na pocztątek.
 
Kto kontroluje przeszłość, ten ma władzę nad przyszłością. George Orwell

Portret użytkownika MARGO

"...Podsumowując te wszystkie

"...Podsumowując te wszystkie fakty trzeba powiedzieć, że to bardzo rozsądne, iż Polska nie świętuje tak zwanego dnia zwycięstwa..."
_____________
I słusznie !
Bo co Polska i Polacy mają niby świętować ? - to może, że od 30-tu z hakiem lat działa w naszym kraju okupant  i obca propaganda ?
Z listu pana Urbana skierowanego do pana Kiszczaka, znajdujacego się w archiwach IPN, jasno wynika kto i po co sprawwował u nas rządy....
         http://img859.imageshack.us/img859/8215/104f.gif
 
 
Dzień Zwycięstwa będziemy obchodzić wówczas, kiedy na czele polskiego rządu znajdą się ludzie, którym leży na sercu dobro naszego kraju i naszego narodu...
 

 

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Strony

Skomentuj