Dziś w nocy na niebie pojawi się "różowy" superksiężyc!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Tej nocy, każdy z obserwatorów nocnego nieba będzie miał okazję na własne oczy zobaczyć niezwykłe zjawisko. Mamy bowiem rzadką okazję do obserwowania spektakularnego "różowego" superksiężyca.


Superksiężyc to zjawisko, które powstaje wtedy gdy trwa pełnia przy jednoczesny perygeum, czyli okresem największego zbliżenia Księżyca do Ziemi. Zmiana koloru ziemskiego satelity, zachodzi z powodu ziemskiej atmosfery, która w ten sposób zabarwia Księżyc na skutek wejścia w cień Ziemi. 

Zwykle podczas największego zbliżenia Księżyca do Ziemi jego tarcza staje się z naszej perspektywy zauważalnie większa i jaśniejsza niż podczas zwykłej pełni. Niekiedy bywa ona aż o 30 procent większa niż zwykle. Zdaniem badaczy, nadchodząca pełnia ma być największą w całym 2020 roku. Samo niezwykłe zjawisko ma zajść w okolicach 4:35 czasu polskiego.

Zwykle przyjmuje się, że w trakcie większego niż zwykle oddziaływania grawitacyjnego Księżyca na Ziemię należy się spodziewać katastrof naturalnych na ogromną skalę. W przeszłości notowano, że każdy superksiężyc pojawia się w niebezpiecznej korelacji z występującymi na Ziemi wielkimi trzęsieniami ziemi i powodziami, zwłaszcza tymi wywoływanymi przez nadzwyczajne przypływy, będące znakiem rozpoznawczym superksiężyca.

 

Artykuł pochodzi z portalu

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Alien1974

.............................

......................................... Ma dojść właśnie do SUPERTRZĘSIENIA Ziemi, które zostało przepowiedziane w Apokalipsie Jana:

 

 Siódmy wylał swą czaszę w powietrze: a ze świątyni od tronu dobył się donośny głos mówiący: "Stało się!" I nastąpiły błyskawice i głosy, i gromy, i nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi, jakiego nie było, odkąd jest człowiek na ziemi: takie trzęsienie ziemi, tak wielkie. A wielkie miasto rozpadło się na trzy części i miasta pogan runęły. I wspomniał Bóg na Wielki Babilon, by mu dać kielich wina - gniewu zapalczywości swej. I pierzchła każda wyspa, i gór już nie znaleziono. I grad ogromny o wadze jakby talentu spadł z nieba na ludzi. A ludzie Bogu bluźnili za plagę gradu, bo plaga jego jest bardzo wielka.

 

Ale to jeszcze nie teraz. 

Portret użytkownika Mason-uncovered

Qurvva, co roku mamy tego

Qurvva, co roku mamy tego typu niepowtarzalne fenomeny księżycowe - niepowtarzalne; ale występujące regularnie co roku. Pięknie ludziom wkręcić, ze są świadomi czegoś wyjątkowego, choć tak naprawdę uczestniczą w cyklicznym zjawisku 

Skomentuj