Dziś rano zniszczeniu uległ słynny radioteleskop Arecibo, który poszukiwał obcych cywilizacji

Kategorie: 

Źródło: National Science Foundation

Wielotonowa platforma radioteleskopu Arecibo w Puerto Rico zawaliła się. Informacja na ten temat, pojawiła się na oficjalnym profilu na twitterze National Science Foundation. Obserwatorium Astronomiczne zostało oficjalnie otwarte w listopadzie 1963 roku.


Należy zauważyć, że w wyniku zdarzenia nikt nie został ranny. Poinformowano, że sytuacja jest stale badana lecz priorytet ma bezpieczeństwo pracowników. Problemy przy radioteleskopie zaczęły się w sierpniu tego roku, gdy pękł jeden z kabli podtrzymujących budkę z zawieszonym nad anteną aparatem odbiorczym. NSF zobowiązało się do podania większej liczby informacji na temat tej katstrofy już w najbliższym czasie.

 

Słynne Obserwatorium Arecibo, po dwóch poważnych awariach znajdowało się na skraju niekontrolowanego zawalenia się. Operator obiektu chciał zburzyć konstrukcję w sposób kontrolowany, ale nie było to możliwe.

 

Ogromny radioteleskop był używany nieprzerwanie od 1963 roku. Był wykorzystywany do badania górnych warstw atmosfery Ziemi, tworzenia radarowych zdjęć asteroidów przelatujących w pobliżu Ziemi i Księżyca, a także służył do obserwacji odległych galaktyk.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

To jest klasyczny przykład w

To jest klasyczny przykład w jakim miejscu dzisiaj jesteśmy i jak działa oraz w jakiej kondycji jest dzisiejszy tzw."zachód" Wnioski pozostawiam co bardziej rozgarniętym.Jedni zdobywają kosmos, tak ci "skośni ze wschodu" zdobywają a innym super bohaterom rozlatuje się teleskop I NIC W ZAMIAN oprócz miałkich deklaracji o swojej światłej świetności dokonałej.

Portret użytkownika Damianoz

Moment tego zdarzenia jest

Moment tego zdarzenia jest kluczowy. Nadchodzą wielkie zmiany za kurtyną koronawirusa. Ukrywa się przed nami prawdę, a teleskop to narzędzie do jej odkrywania.

Dziele się swoją myślą. 

Pozdrawiam

Portret użytkownika Matisku

"M@tis": napisałeś że :"

"M@tis": napisałeś że :" zniszczeniu uległ słynny radioteleskop Arecibo, który poszukiwał obcych cywilizacji" tyś go zniszczył , czytaliśmy na onecie no i tak nawet tam bo w telewizji ogłosili , puściłeś coś że to jakoś nie wyszło, jak można panie matisie tak robić , opanuj się Lol "człowieku" o co tobie chodzi ? a teraz ty piszesz że co , że ktoś zniszczył ale to mało tego ty nam tu piszesz że sam się zawalił, nie ma większej obłudy. Chciałeś aby się to coś zawaliło wiem o tym, wiemy o tym.

Portret użytkownika antyryt

No szkoda sprzętu. Usiłowali

No szkoda sprzętu. Usiłowali ratować, tworząc "odpowiedź" na wiadomość dawno temu wysłaną z  Arecibo, ale sie nie udało. Zainteresowanie "odpowiedzią" było wygaszane medialnie więc fundusze się zastopowały.
A przy okazji: coś ostrego i tajemniczego przebiegało w tle, bo taki sprzęt nie ulega ruinie w takim tempie. Tam pracowali ludzie znający się na rzeczy i taka kumulacja ruiny nie jest możliwa, choćby dziesiątkami lat zaniedbywano konserwacji.
Część "odpowiedzi" brzmiała tak:
"Strzeżcie się dawców fałszywych podarunków i ich złamanych obietnic.
Dużo bólu, ale wciąż czas.
Istnieje tam dobro.
Sprzeciwiamy się oszustom.
Koniec przekazu."

...więc obecne zniszczenia należy symbolicznie traktować jako zmianę wersu "dużo bólu, ale wciąż czas" na "dużo bólu, bo czas się już skończył" ;) 

http://astronomiaufo.blogspot.com/p/arecibo-message.html

Portret użytkownika Takie obiekty

Takie obiekty to konstrukcje

Takie obiekty to konstrukcje stalowe i z tego powodu rdzewieją .To co teraz oglądamy to efekt wieloletnich rażących zaniedbań w konserwacji i prawdopodobnie przekrętów przy budowie (gorsze materiały za leprzą kasę ).Pęka jedna lina która destabilizuje całą konstrukcję i reszta to już prawa fizyki wiecie grawitacja i takie tam pierdoły .Efekt jest taki , że banda cwaniaków się ewakuuje a reszta towarzystwa przygląda się jak natura robi swoje .

Portret użytkownika esu

Teleskop w Arecibo jest

Teleskop w Arecibo jest symbolem przemian w USA. Nie na wszystko ich jest już stać. Jak wiadać na zdjęciu na tym teleskopie od dawna już rosną drzewa. Wydatki na konserwację było już pewnie od dawna w granicach zera. Inna sprawa na ile jeszcze takie teleskopy są przydatne, ale mając tak olbrzymie wydatki socjalne jak USA to muszą oddać pole chińczykom. 

Portret użytkownika Wiertara

Sedes Chiny to jest stolica

Sedes Chiny to jest stolica NWO - wszystko tam przeniesiono wlacznie z nowym teleskopem.

Tepaku nie po to niszcza jedyny teleskop z mozliwoscia radaru czyli odbijania obiektow by miec drugi w Chinach bez tej mozliwosci....

Skomentuj