Dzikie złote rybki w jeziorach USA rosną do niesamowitych rozmiarów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Rząd amerykańskiego stanu Minnesota zakazał wypuszczania ryb akwariowych do jezior i rzek po tym, jak takie incydenty zaczęły zagrażać lokalnej florze i faunie.

Władze w amerykańskim mieście Burnsville w Minnesocie poprosiły lokalnych mieszkańców, aby nie wypuszczali złotych rybek i karpi ozdobnych do rzek i jezior. Dawne ryby akwariowe rosną do ogromnych rozmiarów, intensywnie się rozmnażają i stanowią zagrożenie dla równowagi ekologicznej i endemicznego życia wodnego.

Jak informuje Minnesota Department of Natural Resources, niektórzy mogą myśleć, że ryby ozdobne mogą być nieszkodliwym dodatkiem do lokalnego akwenu, ale tak nie jest. Rosną większe niż nam się wydaje i przyczyniają się do degradacji jakości wody z powodu zanieczyszczenia osadami i wyrywania roślin.

 

Wcześniej podobne ostrzeżenia pojawiły się w amerykańskich stanach Wirginia i Waszyngton. Zakaz obowiązuje również w Australii i Kanadzie.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika baca

to straszne - jeszcze do

to straszne - jeszcze do wczoraj nawet pojęcia nie miałem że amerykanskie jeziora są wielkosci europejskich wiader...

ani że mają plastikowe brzegi zupełnie jak kubły na beton z castoramy...

jak tak dalej pójdzie to się dowiem że wielkie jeziora w kanadzie są jak betoniarki

ale powinni się cieszyć w tej ameryce zamiast ciągle narzekać - to przecież nic nie kosztuje wypowiedzieć życzenie do amerykańskiej złotej rybki: "daj suko więcej żwiru bo mi chudy beton wyjdzie"

 

Skomentuj