Dzikie słonie atakują na Sri Lance

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Słonie znowu robią zamieszanie, tym razem na Sri Lance. Ostatni ich atak doprowadził nawet do śmierci jednego człowieka. Młodzieniec, który zginął miał dopiero 21 lat.

 

Do tragedii doszło w obszarze Uhana. Ofiara została zadeptana i nie zostało z niego zbyt wiele. Szczątki przewieziono do lokalnego szpitala. Nie wiadomo jeszcze co spowodowało takie zachowanie słoni, ale można podejrzewać, że ludzie wchodzą na ich terytorium i dlatego dzikie słonie pojawiają się tam gdzie wcześniej ich nie było.

 

Starcie z tak wielkim zwierzęciem często dla człowieka kończy się tragicznie. Słonie niszczą często uprawy miejscowych rolników i dlatego są przepędzane jako szkodniki. Czasami jednak jak widać biorą odwet na ludziach.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nessir

Ludzie i zwierzęta wszędzie

Ludzie i zwierzęta wszędzie żyli w harmonii dopóki nie nastąpił konsumpsjonizm. Njapierw z "dzikich krajów: przywozili przyprawy - kupowali od ciapatych pośredników - potem te dzikie zwierzęta chcieli "samemu" odstrzelić, a jak już nie można to kupują "magiczne" kości słoniowe. Jaka to magia...chyba taka, że niejeden słoń jest mądrzejszy od nich wszystkich. Tę magiczną siłe chcą przejąć mając te figurki ? (wymyśliłem to na poczekaniu pisząc to). A m right ?

„Nikt nie jest bardziej zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni."

Portret użytkownika odważniak

Słonie musiałyby nauczyć się

Słonie musiałyby nauczyć się strzelać, żeby ruszyć ludzi..
Oby ludzie zdążyli zmądrzeć zanim zniszczą wszystko. Najgorszy jest plastik i kopalnie, a fracking (wtłaczanie kwasu pod ziemię by wydobyć gaz) to już pomysł iście szatański.
Chcesz pomóc? Posadź drzewo i uratuj te w sąsiedztwie..

Wracając do słoni, to jakby wypuścić wszystkie z zoo to byłoby wspaniale. To już nie te czasy, by świętować zwycięstwo nad naturą, pokonaliśmy, ujarzmiliśmy niemal doszczętnie, na śmierć, teraz musiny ratować co suę da. Nie pojmę, co fajnego jest w zoo. Więzienie i smutne oczy. Od dziecka, po jednorazowej wizycie w obozie dla zwierząt i raz w cyrku, gdzie ciekawsi byli ludzie, głęboko mi to nie pasuje jako przeciwko naturze. Lubię owce pod niebem i wolne koty.U

Portret użytkownika zibi

Nie wszyscy są tacy co

Nie wszyscy są tacy co wszystko chcą,być bogatym i nie wiadomo co,jak dla mnie kłusowników powinni wsadzać na dożywotkę za zabijanie zwierząt,mi nie trzeba wbijać do głowy takich spraw,dzikusów i tych cwaniaków co skupują kości słoniowe trzeba by było utemperować,jak masz możliwość to coś zrób w tej sprawie,a do tego nie wiadomo dlaczego tak się dzieje

Skomentuj