Dżihadyści mogą planować zamach na papieża Franciszka

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Minęło kilka miesięcy od momentu powstania organizacji zwanej jako Islamskie Państwo - wcześniej określanej jako  Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie (ISIL). Dżihadyści dotychczas grozili Rosji, USA, Wielkiej Brytanii, władzom w Syrii i Iraku i jak na razie ich plany pozostawały jedynie na etapie gróźb. Teraz miałby przyjść czas na papieża Franciszka.

 

Ambasador Iraku w Watykanie, Habeeb Al-Sadr ostrzega, że papież powinien czuć się zagrożony, ponieważ jednym z celów Państwa Islamskiego jest zamach na jego życie. Nie wskazał przy tym na jakieś konkretne dowody ale stwierdził, że mordowanie jezydów oraz niszczenie świętych miejsc islamskich jest jednoznaczne i wskazuje na ich intencje.

 

Papież Franciszek, zdaniem Al-Sadra, może zostać zaatakowany przez zwolenników Islamskiego Państwa w trakcie swoich pielgrzymek lub nawet w Rzymie. Już w nadchodzącą niedzielę, papież złoży jednodniową wizytę w Albanii a w litopadzie uda się do Turcji.

 

Ambasador wskazuje na fakt, że zwolennicy organizacji terrorystycznej znajdują się nie tylko w Syrii i w Iraku, ale również w innych krajach Bliskiego Wschodu, w Europie (np. Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Francja), w Ameryce Północnej czy w Australii. Watykan oświadczył jednak, że papież mimo wszystko nie otrzyma żadnej dodatkowej ochrony.

 

 

Źródło: Independent.co.uk

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika An Ty

Watykan-siedziba diabla:)

Watykan-siedziba diabla:) zakladajac,ze istnieje
wyobrazcie sobie,ze bez zgody Watykanu(odkad istnieje) nie odbyla sie do tej pory zadna powazna zadyma w tym naszym kochanym matrixie.  1-szy jest zawsze Watykan, pozniej City of London i Wall Street,ktore sa zalezne od decyzji krwiozerczego jahwistycznego popa. Katolicy,zapomnijcie o jasku kremowce vel Katz( takie jego prawdziwe nazwisko) i zacznijcie szukac prawdy,prawdy jak wam mowi ''kosciol'' w waszych sercach, lecz bez zbednych podpowiedzi wyslannikow tegoz ze kosciola.

“Ere many generations pass; our machinery will be driven by a power obtainable at any point in the universe.” – Nikola Tesla

Portret użytkownika tomasz26

prawda jest taka ze na ziemi

prawda jest taka ze na ziemi obecnie mamy panowanie sztana  pod roznymi postaciami.wcielenimai sam jezus nie pozostaje jemu obojetny powim więcej jest znacznie oslabiony grzechem  przez to dajac fory szatanowi chce poznac jego plan pamietajcie ze sztan to ulamek inteligencji i wiedzy boskiej.. co do kosciolow jest ich tyle ile wcielen grzechu. wpypelnieniem prorocwa bozego  pod postcia roznych obiawien i pism swietych sklania sie do liczby 3 czyli swietosci kora pod postacia szatana obnarzy oblicze wojny upokozenia  i cierpienia, takie wlasnie jaes zycie pasmem cierpin radosci ..  nadchodza czasy  niepokojow i ostatecznej rozgryki pomiedzy dobrem a zlem z tego w cierpieniu narodzi sie nowe ta swidomosc przedrze sie do ludzi nie od razu  zostanie wypalona jak pietno po to wylocznie aby nastepne pokolenia nie znaly tego na 1000 tysiac lecie  .. ludzie wierzcy  wiedza ze  strach przed bogiem jest rzecza motywujaca i dajaca otuche ..   ludzie sczezy do bulu wiedza ze  mowic prawde daja swidectwo .. wkoncu ludzie wiedzacy wiedza ze  rozmowa z bogiem ojcem jest istota ich zycia  )

Skomentuj