Dziesiątki zabitych gęsi po gradobiciu w USA

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W amerykańskim stanie Idaho, w zeszłą sobotę doszło do ciężkiego gradobicia. Jego skutkiem jest masowa śmierć dziesiątek gęsi śnieżnych, które spadały na ziemię uderzane rozpędzonymi bryłami lodu. 

 

Według świadków, ptaki zaczęły nagle spadać około godziny siódmej wieczorem czasu lokalnego. Martwe gęsi zauważono w kilku miejscach miasta Idaho Falls. Nie ma pewności czy zwierzęta zabiły na pewno lodowe gradziny czy raczej wyładowaia atmosferyczne występującee podczas burzy.

 

Władze stanu Idaho wysłały na miejsce zdarzenia służby porządkowe. Naliczono ponad 50 martwych gęsi śnieżnych. Eksperci zauważyli, że gęsi śnieżne latają zwykle na dużych wysokościach i często nie są nawet dobrze widoczne z ziemi. 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Suspect.

Na Aleksandra Wielkiego, po

Na Aleksandra Wielkiego, po zdobyciu, nie pamiętam jakiego miasta, zaczęły spadac też gęsi. Wszyscy mu powtarzali - Widzisz nawet Niebiosa Ci skaładają ofiarę. No, za nie długi czas -umarł. Ptasia grypa go zabiła. Gęsi były chore...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Skomentuj