Dzięsiątki wstrząsów o średniej intensywności między Grecją a Turcją

Kategorie: 

http://www.emsc-csem.org/#2

W ciagu ostatnich godzin wzrasta aktywność sejsmiczna w basenie Morza Śródziemnego a w szczególności między Grecją a Turcją . Obszar jest bardzo aktywny sejsmicznie ale od wczorajszego popołudnia intensywność jak i ilość wstrząsów narasta .

 

Najsilniejszy jak do tej pory wstrząs został odnotowany w rejonie Peloponezu o 13:23 czasu polskiego o magnitudzie ponad 5 stopni w skali Richtera ( 5,5 według USGS , 5,3 według Greckiego Instytutu Geofizyki ), 40 minut później nastąpił wstrząs w tym samym rejonie o sile 4,7 w skali Richtera.

 

W Turcji dziś rano nastąpił wstrząs o sile 4,5,  oprócz niego wystąpiło około 20 wstrząsów o sile powyżej 3 stopni i około 50 o sile ponad 2,5 . Pomimo że rejon ten jest najaktywniejszy sejsmicznie w całej Europie już sama liczba wystepujących trzęsień jest co najmniej dziwna. Kontynuujemy monitorowanie z uwagą narastającą tam sytuację sejsmiczną z nadzieją że nie przyniesie ona poważniejszych w skutkach wstrząsów .

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: stella325
Portret użytkownika stella325

Komentarze

Portret użytkownika Marco

Ja piernic*e co się dzieje?

Ja piernic*e co się dzieje? Tyle wstrząsów w różnych miejscach w tak krótkim czasie. Dopóki te wstrząsy  nie spowodowały jakichś większych zniszczeń i śmiertelnych ofiar to jest wszystko w miarę ok. ale aż strach pomysleć do czego mogło by nagle dojść jakby coś bardziej się zaczeło. Dziwne to wszystko ciekawe co się dzieje  i co mogą powiedzieć na ten temat ludzie którzy na tym sie znają?

Portret użytkownika Satar

A wstrząsy główne będą gdzieś

A wstrząsy główne będą gdzieś u Rumunów, jak pisaliście 14 bm. Czyżby pan miał rację??? To trzęsienie obudzi kalderę Campi Flegrei i będziemy mieli niezłego grilla :p Heh  - a tak na poważnie to niestety, ale znów zaczyna rosnąć ryzyko trzęsienia. Niefajnie, ale myślę, że ma to jakiś związek z ulewnymi deszczami, które nawiedzały ten region jakiś czas temu...  Podobne rzeczy już kilkakrotnie zdarzały się w innych częściach globu i pisaliście o nich na ZNZ

Skomentuj