Dziesiątki nowych kraterów zidentyfikowano w północnej Rosji

Kategorie: 

Źródło: siberiantimes.com

Zdjęcia satelitarne obszarów znajdujących się na północnych skrajach środkowej Rosji, wskazują, że pojawiło się około 20 nowych kraterów niewiadomego pochodzenia. Eksperci podejrzewają, że to kolejna odsłona zjawisk związanych z uwalnianiem się hydratów metanu z rozmarzającej wiecznej zmarzliny.

 

Gdy po raz pierwszy odnaleziono dziwny krater na półwyspie Jamalskim sądzono, że może to być wynikiem upadku meteorytu. Gdy zidentyfikowano kolejne trzy stało się jasne, że mamy do czynienia z zupełnie innym zjawiskiem. Eksperci wysłani na miejsce występowania anomalii uznali, że kratery powstały na skutek uwalniania się gazu ziemnego, którego stężenia nawet po czasie przekraczały poziomy uważane za normalne.

Źródło: siberiantimes.com

W dwóch nowo zlokalizowanych kraterach pojawiły się już wody gruntowe, co powoduje, że z lotu ptaka wyglądają jak niewielkie jeziora. Zdjęcia ujawniły również, że oprócz większych struktur powstało około 20 mniejszych kraterów. Może to oznaczać, że czynniki wywołujące te zjawiska nasilają się i można się spodziewać wysypu kolejnych kraterów.

Źródło: siberiantimes.com

Obecnie zapadliska zlokalizowano na półwyspie Jamalskim, półwyspie Tajmyr oraz w regionie Krasnojarskim. Szacuje się że obecnie na tym obszarze może się znajdować do 30 kraterów różnej wielkości. Ich dokładne zbadanie wcale nie jest rzeczą prostą ponieważ nie można wykluczać, że w obrębie tych zapadlisk nadal będzie dochodziło do emisji gazów, które mogą być potencjalnie niebezpieczne dla eksplorujących te kratery naukowców.

Źródło: siberiantimes.com

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika alternatywny

Czy wszystkie te zapadliska

Czy wszystkie te zapadliska są tylko na terenie Rosji? Tak zrozumiałem z artykułu, a nie wiem jak jest faktycznie. Wiem za to, że na podobnej szerokości jest min. Kanada, Grenlandia, Alaska no i Norwegia chociażby, wszędzie są mniej lub więcej zbliżone do siebie warunki, a mimo to, te zjawisko jest na terenie tylko jednego z tych krajów/krain? Mnie to przykładowo zastanawia.
Heh może sobie bunkry kopią, by ukryć się przed czymś... a może te zderzacze faktycznie mają wymanewrować planetą tak aby uniknąć kolizji z czymś grubym? Ogólnie mało wiem na temat zderzaczy i ich możliwościach,  w sumie bym chętnie się dokształcił, jak ktoś ma jakieś ciekawe źródła proszę o wpisanie w komentach, pozdro Smile

Portret użytkownika mirek

Też juz pisałem kilka razy że

Też juz pisałem kilka razy że to CERN i widać to po innych fazach księzyca ,jakie 5 dni temu był sierp cieniutki i leżący prawie na plecach a z dwa dni później był normalny
Podobny byl w 2100 jak były silne mrozy sierp leżał całkowicie na plecach na godz 6 (jest na You to be).Cern wpływa na zmianę nachylenia kuli ziemskiej pewnie będą prostować w pionie wychylenie ziemi lub chcą nią obracać tak jak my to czynimy na Google i jest to możliwe ponieważ ziemia nie jest uwiązana na linach cumowniczych a w polu elektromagnetycznym a CERN to wielki elektromagnes pracujący na określonej częstotliwości który wpływa na wewnętrzne  pole ziemi magnetyczne.

Portret użytkownika Teletubis

Patrząć na skalę zmian w

Patrząć na skalę zmian w skorupie ziemskiej, wulkanach, pogody to wychodzi mi że kąt nachylenia ziemi znacząco się zmienił.
według mnie oś ziemi jest pochylona od pierotnego stanu o jakieś 45 stopni. Widać to także po księżycu.
 
Proste doświadczeni z osią od obracającego się koła roweru.
Jeżeli trzymamy za oś kręcące się koło to nawet po małej zmiaie kąta osi zaczynają działć bardzo duże siły.
Skorupa zmieia swoją strukturę, naprężenia, zmiena się poziom morza itp
 
Proces postępuje bardzo szybko i mam wrazenie ż będziey świadkiem zmian  takich ja doświadczyły mamuty Smile
 
 

Portret użytkownika Mariusz1

Włodi!! Jaką nienawiścią ty

Włodi!! Jaką nienawiścią ty ziejesz do ludzi, którzy nic ci nie zrobili to aż głowa boli. Obyś nie doczekał dnia, w którym ta nienawiść do ciebie powróci podwójnie. Jeszcze jedna rada: wróć do szkoły i naucz się pisać. Nazwy własne geograficzne pisze się z dużej litery czy ci się to podoba czy nie.

Portret użytkownika bogdan4957

Myślę że może to mieć związek

Myślę że może to mieć związek z experymentami na Wielkim Akceleratorze Cząstek.Nie jestem naukowcem,ale skojarzyć można coraz częstsze zapadanie się skorupy ziemskiej oraz wzmożonym zjawiskiem ataku meteorytów na nasz glob,dziwne zachowywanie się ptaków które w większości orientują się za pomocą grawitacji ziemi,można by przpuszczać o powstaniu mini czarnej dziury na naszej planecie.Może to jest S-Fiction,ale tak mogło by to wyglądać.Do tego nasilenie niezrozumiałych zachowań i poczynań rządów światowych,tak jakby im na niczym już  nie zależało,daje nam prostym,niedoinformowanym ludziom,wiele powodów do różnych podejrzeń.A w dodatku dziwne zmiany pogodowe,które nie chcą się pokrywać z teoriami naukowców,mogą,zaznaczam mogą stanowić o powyższych,nieznanych zjawiskach występujących na naszej planecie.Nie jestem pesymistą,ale coś w tym jest. 

asenizator

Portret użytkownika Delta Force

jeśli chodzi ci o dziwne

jeśli chodzi ci o dziwne zachowania ptaków może mieć to związek ze zmianą biegunów,do tego te dziury mogą(lub nie muszą) być powiązane z metanem który wybucha pod ziemią a meteoryty to jest na ziemi codzienność tylko rzadko widać je na terenach zamieszkanych.

Ban dożywotni!
Mod

Portret użytkownika nalepka

On po prostu zadaje pytania,

On po prostu zadaje pytania, pyta o to co ja bym pytał/a. I dobrze że pyta, jeżeli aż tyle pytań pozostaje bez odpowiedzi to znakiem tego że coś jest na rzeczy.  On ma więcej wspólnego z naukowcami niż Ty. Ignorańcie.  Jeżeli dla Ciebie te wszystkie <dla nas> dziwne rzeczy dziejące się na Ziemi są takie normalne, to podziel się swoimi spostrzeżeniami. A nie podchodzisz do kogoś "plujesz mu w twarz" i odchodzisz...

Skomentuj