Dziesiątki martwych zwierząt morskich na wybrzeżu Peru

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Gdy na wybrzeżu Pacyfiku zaczynają się pojawiać martwe zwierzęta zawsze słychać sugestie, że ich śmierć może mieć związek z nadchodząca aktywnością sejsmiczną. Jak wiemy Peru jest krajem narażonym na trzęsienia ziemi a ludzie nauczyli się obserwować zjawiska poprzedzające wielkie wstrząsy sejsmiczne. Podobno często przed trzęsieniem znajduje się sporo martwej fauny morskiej. Właśnie zidentyfikowano kilkadziesiąt przypadków takich zdarzeń.

 

W sumie znaleziono ciała 18 żółwi morskich, 22 lwów morskich, ośmiu delfinów i 16 małych rekinów. Do tego kilkadziesiąt sztuk ptaków. Zwierzęta znajdowano na odcinku ponad stu kilometrów. Oczywiście znajdowały się w różnym stopniu rozkładu, co sugeruje, że do zdarzeń dochodziło w ciągu kilku a może nawet kilkunastu dni.

Biolodzy morscy pobrali próbki w celu ustalenia przyczyn śmierci zwierząt. Nie można wykluczyć obecności jakiegoś patogenu albo po prostu zatrucia, na przykład jadem kiełbasianym. Warto zwrócić uwagę, że przypadki masowej śmierci delfinów i pelikanów zaobserwowano na pacyficznym wybrzeżu Peru i Chile już w 2012 roku. Wygląda na to, że zaczyna się kolejna fala zdarzeń tego typu.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Te plamy na słońcu dobry

Te plamy na słońcu dobry temat admin mógłby cos wrzucić na ten temat.Ale faktycznie ryby zdychają na całym świecie a jajogłowi coś tam mruczą pod wąsiskami że trza to zbadać i co??Badają to czy nie?Weź takiego lekarza idziesz do niego a on cię bada pare lat zanim określi chorobę to jesteś w piachu.

kolo21

Portret użytkownika Pesymista

  "Biolodzy morscy pobrali

 
"Biolodzy morscy pobrali próbki w celu ustalenia przyczyn śmierci zwierząt. Nie można wykluczyć obecności jakiegoś patogenu albo po prostu zatrucia, na przykład jadem kiełbasianym."
 
Buuuaaahahaha ! jadem kiełbasianym !! skąd te zwierzęta
 
wzięły tę kiełbasę ?
 
 
 

%WINDIR%\system32\drivers\etc\hosts
127.0.0.1       localhost

Portret użytkownika Kalina

Zanim napiszesz (jak Ty to

Zanim napiszesz (jak Ty to uwazasz ) cos smiesznego proponuje najpierw zaznajomic sie, poszukac cos na ten temat w internecie! Tak mozna przynajmniej czegos sie nauczyc. Juszka ma kompletna racje!!! Jad kielbasiany jest wytwarzany przez bakterie beztlenowe w glebie albo w osadach dna morskiego. Bardo ciekowe, bo tez kojarzylam to wtaki sam sposob jak ty! Czlowiek sie uczy przez cale zycie!

Matka Polka

Portret użytkownika Pesymista

    Słuchaj Kalina ja

 
 
Słuchaj Kalina
ja rozumiem że nie spojrzałem
do internetu, aby sprawdzić
jak jest wytwarzany jad kiełbasiany,
faktycznie, przyznaję się do tego,
lecz Juszka, nie powinien mnie ubliżać
lecz, przedstawić logiczne argumenty,
dowodowe, lecz on ciągle wzbudza agresje
w ludziach, dając tym powody do agresji
innych tu ludzi, na przykładzie mamy tu
prowokacje do jakiej on się tu dokonał
w użytkowniku tego portalu Angelusie
Maximusie Rexie, który obecnie ma kłopoty
prawne, a także też ten Juszka podżega sam
do nienawiści innych tutaj ludzi, a potem
sam ma pretensje do innych że są złymi ludźmi
udowadniając tym samym jaką on jest osobą,
i rzucając prawdziwe światło na wszystkich
ludzi na całym świecie, o takich samych 
poglądach, jakie on przedstawia, mówię
tu konkretnie o ortodoksji syjonistów,
i ich nastawienia wręcz rasistowego do
reszty świata, wrodzona nienawiść do innych.

Portret użytkownika Kalina

Oj pesymista naprawde

Oj pesymista naprawde usmiechaj sie czesciej bardzej wszystko cool trzeba brac! No tak jestesmy polakami no i co niektorzy dzieci komuny! Ja jednak chyba znalazlam lek na cale zlo! Mniej nienawisci wiecej usmiechu!! Wszystko bardziej na luzik!! Bo to, ze po drugiej stronie komputera sie denerwujesz i bardzo emocjonalnie podchodzisz do niektorych wypowiedz nie przyniesie Ci nic dobrego! Zszargane nerwy! Widzisz ja swojemu 8-letniemu synowi tlumacze - byc zlym jest latwo i szybko, byc dobrym jest trudno ale sie oplaca(dla samego ducha) podrzucilam mu star wars! i funkcjonuje! Pozdrawiam!!

Matka Polka

Strony

Skomentuj