Dziennikarze zachodnich mediów usprawiedliwiają zamachowca, który strzelał do premiera Słowacji

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Brytyjska stacja telewizyjna Sky News spotkała się z krytyką za sugestie, że próba zamachu na słowackiego premiera Roberta Fico była do przewidzenia, biorąc pod uwagę "kontrowersyjne" poglądy polityka i jego prorosyjskie stanowisko.

 

Tuż po tym, jak Fico został ciężko ranny podczas powitania zwolenników w niewielkim mieście Handlova, prezenter Sky News stwierdził: "Warto zastanowić się, kim jest ta osoba". Na to wojskowy analityk stacji, Michael Clarke, odpowiedział: "To miałoby sens. Słowacja jest w tej chwili bardzo poróżnionym miejscem".

 

Clarke, który pracuje również jako doradca ds. bezpieczeństwa brytyjskich parlamentarzystów, zauważył, że Fico opowiadał się za zakończeniem konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, zamiast dalszego wysyłania broni do Kijowa. Co więcej, Clarke stwierdził, że Fico i węgierski premier Viktor Orban "uparcie sprzeciwiają się pomocy dla Ukrainy lub jakiejkolwiek sympatii dla Kijowa". Jego zdaniem to tworzy linię podziału w Słowacji i w UE, więc nie jest zaskakujące, że tego rodzaju wydarzenie mogło mieć miejsce, ponieważ Słowacja jest w tej chwili bardzo podzielonym krajem.

 

Zamachowiec - zidentyfikowany w doniesieniach medialnych jako 71-letni Słowak Juraj Cintula - jest zaciekłym krytykiem polityki Fico wobec Ukrainy. Jest też wielkim zwolennikiem Unii Europejskiej i lewackiej polityki tej instytucji. Taką informację przekazał w czwartek minister spraw wewnętrznych Bratysławy. Fico wygrał trzecią kadencję na stanowisku premiera w zeszłym roku, obiecując forsowanie porozumienia pokojowego na Ukrainie i wstrzymanie dostaw broni.

 

Zachodnie media nie tylko sugerują, że można usprawiedliwić strzelanie do premiera, ponieważ sprzeciwia się on pomocy dla Ukrainy, ale też mimochodem sugerują, że jest opłacany przez Kreml. To tak powszechne ostatnio oskarżenie na Zachodzie, że większość społeczeństw po tego typu słowach po prostu wzrusza ramionami.W Polsce agentami ruskich są już chyba wszystkie partie polityczne bo wszystkie się nawzajem o to oskarżają.

 

Przypadek Sky News, która robiła wszystko, co może, aby w pewien sposób zalegitymizować zamach, jest oburzający. Media stają się coraz bardziej odrażające w swojej misji podsycania entuzjazmu wojennego i oczerniania każdego, kto wzywa do powrotu do dyplomacji i negocjacji.

 

Sky News nie było jedyną stacją prezentującą nieprzychylny ton wobec ofiary zamachu. W całych mediach zachodnich wyczuwalna była namacalna chłodność w relacjonowaniu strzelaniny z udziałem Fico, a nawet dało się odczuć pewne zadowolenie z tego powodu. Skompromitowana wielokrotnie BBC z uporem maniaka przypomina, że Fico jest 'kontrowersyjny', czyli nie mówi tego co naleźy mówić według medialnych cyngli.

 

Słowa analityków i dziennikarzy na szczęście wywołały oburzenie społeczeństwa, ukazując, jak media mogą wypaczać narrację wokół wydarzeń politycznych. Czy stacje telewizyjne powinny być sędziami, a nie obiektywnym źródłem informacji?

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Bo to ten dobry strzelał do

Bo to ten dobry strzelał do tego złego więc trza bić pianę , że strzelał demokrata do autokraty - tak sie tworzy nowoobraz dobrych uczynków. Strzelał w dobrej wierze aby "dobro" zwyciężyło - jakie czasy taka definicja czym jest dobro a czym zło.

I tak ich wszystkich tych "dobrych" szlag trafi bo równowaga kurewstwa a dobra została zachwiana i kurwistan musi dostać w łeb bo za długo było kurewstwo.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika destroyer of minds

szczerze to mogl nie dawac

szczerze to mogl nie dawac pretekstu do odstrzalu w postaci wyzywania tamtejszych presstytutek czy tam innej opozycji, ale ze woda sodowa uderzyla za bardzo do glowy to i dal ewentualny powod by tak sie stalo

i poza tym to od wielu lat chuj mnie obchodzi w zasadzie kazdy jeden polityk a jesli sami nie umiecie dostrzec tego jak "przepieknie" potrafil nazywac co niektorych (gorzej niz w tutejszej imitacji niepodleglosci) to nie moj problem

Portret użytkownika syriues

Sądzę, że to zmierza niestety

Sądzę, że to zmierza niestety do wojny,a kraje zachodnie chcą sprowokować Rosje do walki z bronią jądrową, atomową, wodorową. To sprawi,że zniknie problem z emeryturami ,długiem, sprawami społecznymi, socjalem.Zniknie cały dorobek ,o który walczyli mądrzy ludzie.

Portret użytkownika ba19

Ukraina zaatakuje w Rosji

Ukraina zaatakuje w Rosji bronią z Francji? Jest apel

Jean-Louis Bourlanges, przewodniczący komisji spraw zagranicznych we francuskim Zgromadzeniu Narodowym wezwał władze w Paryżu, aby zezwoliły Ukrainie na przeprowadzenie ataków na terenie Rosji za pomocą broni dostarczonej przez Francję.

 

https://wiadomosci.wp.pl/ukraina-zaatakuje-w-rosji-bronia-z-francji-jest-apel-7029552009030304a

Ciekawe co by USA  - UNIA - NATO zrobiła gdyby tak samo zrobiła Rosja  i np. dała broń atomową na Kubie, Irakowi , Syrii , "Jugosławii" , Iranowi itd.

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika axell69

Ty , Mateusz   -  dlaczego

Ty , Mateusz   -  dlaczego taki  głupi i namolny jesteś   nie wie nikt  po za świadkami  jehowymi - czyli  kazdy  świadek i obrońca strażnicy  syjonu  jest durnym gnojkiem dlatego że stoi po stronie zydowskiego  planu a plan  zyda   polega na  życiu wiecznym w KŁAMSTWIE . oraz  to  co każdy normalny człowiek wie -  zydomend jew   nie cytuje się  gdyż są  zakłamane  lub spóźnione   w cytowaniu  prawdy . BA  debilu  spadaj do zboru  , powazne sprawy zostaw nam - tym którzy nie  poswięcili swojej  rodzimej wiary  dla żyda !!

Ukraina od  kilku tygodni  atakuje rosjan (tzn.broni się  po przez taktykę żydowską  czyli  bombarduje  osiedla zamieszkałe  przez cywilów)   rakietami z  francji i  anglii ,  angole i żabojady  dostały  ostrzeżenie   i teraz  siedzą  cichutko  jak należy , tylko  jehowe świnie  nadal ujadają na rzecz swojego  pana  ŻYDA  czyli   dezinformację  uprawiają . Zapierdalaj  Ba pod   dworzec  i sprzedwaj  strażnicę  syjonu   

 

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika ba19

Do axell69

Do axell69

Obecni żydzi mieszkający w Palestynie nie mają nic wspólnego z żydami z I w.n.e kiedy tam przebywał Chrystus , a na dodatek sami żydzi powiedzieli to i to się spr. w I w.n.e i sprawdzało sie przez wieki :

Mateusza 27: 24  Widząc, że to nie daje nic dobrego, ale że raczej powstaje wrzawa, Piłat wziął wodę+ i umył ręce przed tłumem, mówiąc: „Nie jestem winny krwi tego człowieka. To wasza sprawa”. 25  Na to cały lud, odpowiadając, rzekł: „Krew jego niech spadnie na nas i na nasze dzieci”.+

A Chrystus to potwierdził :

Mateusza 21: 43  Właśnie dlatego wam mówię: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi wydającemu jego owoce.+

A co oznacza zwrot " Królestwo Boże będzie wam zabrane" :

Mateusza 24:  Na to rzekł do nich: „Czy nie widzicie tego wszystkiego? Zaprawdę wam mówię: Na pewno nie pozostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony”.+

Mateusza 23: 33  „Węże, pomiocie żmijowy,+ jakże uciekniecie przed sądem Gehenny?+

gehenna

1. «ciężkie przejścia, wielkie cierpienie psychiczne lub fizyczne»

2. daw. «piekło»

Gehenna (hebr. גי(א)-הינום Gehinnôm, Dolina Hinnom) – dolina, która w czasach starożytnych wyznaczała granice miasta Jerozolimy. Znajdowała się za bramą miasta zwaną Hersit i była pierwotnie wysypiskiem śmieci, miejscem kremacji zwłok przestępców oraz tych, którym odmówiono z różnych względów normalnego pogrzebu.

https://sjp.pwn.pl/slowniki/gehenna.html

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200001642

A ci co tam żyją teraz w Palestrinie , to jakaś zbieranina z całego świata podającą się za wyznawców Talmudu , Za czasów Chrystusa żydzi wierzyli w Stary Testament a nie Talmud , którego w tedy nie było , obecni " żydzi " nic nie mają wspólnego z żydami z I w.n.e !

Tak samo się to tyczy do ludzi co podają się za chrześcijan a z nimi nie mają nic wspólnego  , bo odeszli od nauk Chrystusa :

Mateusza 7: 21  „Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje+ wolę mego Ojca, który jest w niebiosach.+ 22  Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie,+ czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?’+ 23  Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem!+ Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia.+

Objawienia 22: 12  „‚Oto przychodzę szybko+ — a zapłata,+ którą daję, jest ze mną — aby każdemu oddać według tego, jakie jest jego dzieło.+

Całe życie miałeś do czynienia z kłamcami co podawali się za tych którymi nie są !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

 

Portret użytkownika axell69

Jesteś  narzędziem żyda i dla

Jesteś  narzędziem żyda i dla  żyda   zakłucasz   nasz spokuj , nawet nie zdajesz sobie z tego  sprawy , więc przestań seplenić  jak nawiedzony  jehowiec   tylko zabieraj  się stąd   gdzieś   gdzie tolerują  takich jak ty  czzyli do synagogi  - to takie proste   że aż   przyjemne  stanie się  gdy pójdziesz mendo w pizdu 

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika ba19

Czy to nie dowód , ze żyjemy

Czy to nie dowód , ze żyjemy w czasie końca Rządów ludzkich na naszej planecie :

Fizycznie zdrowa 29-latka podda się eutanazji. Wyjaśnia powody

Holenderka Zoraya ter Beek ma 29 lat, chłopaka, rodzinę i przyjaciół. Do tego fizycznie jest zdrowa. Mimo to podda się eutanazji, na co w połowie maja sąd w Holandii wyraził zgodę.

https://www.fakt.pl/kobieta/fizycznie-zdrowa-29-latka-podda-sie-eutanazji-wyjasnia-powody-/f5m7ng5

A jak jest przyczyna :

Objawienia 12:  Zrzucony więc został wielki smok,+ pradawny wąż,+ zwany Diabłem+ i Szatanem,+ który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię;+ zrzucony został na ziemię,+ a z nim zostali zrzuceni jego aniołowie.

12  Dlatego weselcie się niebiosa i wy, którzy w nich przebywacie!+ Biada+ ziemi i morzu,+ ponieważ zstąpił do was Diabeł, pałając wielkim gniewem, bo wie, że mało ma czasu”.+

Te istoty duchowe zbuntowani aniołowie - demony wchoddzą do ludzkich umysłow , a ludzie nie potrafią sie przeciwstawić tym podłym myślą  - pokusą i je realizują :

Ciężkie czasy tworzą silnych ludzi , silni ludzie tworzą łatwe czasy , łatwe czasy tworzą słabych ludzi , a słabi ludzie tworzą ciężkie czasy ! a przerażające jest to,  ze ci słabi ludzie mają walizki z bronią atomową:

Łukasza 12: 34  Bo gdzie jest wasz skarb, tam też będzie wasze serce.+

2 Tymoteusza 3: 13  Natomiast ludzie niegodziwi i oszuści będą się posuwać od złego ku gorszemu, wprowadzając w błąd i będąc w błąd wprowadzani.+

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika ba19

Nowoczesna UNIA popiera tylko

Nowoczesna UNIA popiera tylko GENDRE i LBGT , robaki na obiad i zielony ład !  i Pomarańczowe Rewolty na świecie ! Jak Fico mógł popierać Rosjan , którzy nie chcieli u siebie Pomarańczowej Rewolty i nowego prezydenta Nawalnego ! to skandal , odmawiali podziału swojego kraju na cztery kraiki ! bo jak 160 milionów ludzi w Rosji może mieć 1/6 ziemi jaka jest na naszej planecie , demokratycznie próbuje im się to zabrać , a "Hitlerowski Putin" nie chce oddać swojego kraju pod władanie USA - UNII - NATO !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Strony

Skomentuj