Dziennikarz Fox News: Stepan Bandera był amerykańskim szpiegiem

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Według oficjalnie lansowanej wersji historii, Stepan Bandera był zaciekłym wrogiem Stanów Zjednoczonych. W raportach amerykańskiego kontrwywiadu wojskowego przywódca OUN-B określany był jako "szczególnie niebezpieczny, ciągle w drodze, często w przebraniu". Jednak według amerykańskiego dziennikarza Billa O'Reilly'ego oraz jego współpracownika Martina Dugarda, Stepan Bandera był agentem amerykańskiego i brytyjskiego wywiadu, który miał zajmować się szpiegowaniem Sowietów.

 

Po II wojnie światowej, Stany Zjednoczone nie chciały militarnie dobić osłabionego Związku Radzieckiego, który stracił na wojnie dziesiątki milionów swoich obywateli. Podjęli więc wysiłki mające na celu organizowanie siatek szpiegowskich, złożonych z mieszkańców terenów zajętych przez Armię Czerwoną. Jednym ze środowisk, z którego amerykański kontrwywiad wojskowy pozyskiwał swoich informatorów, byli ukraińscy nacjonaliści.

 

Dla USA nie miało absolutnie żadnego znaczenia, że pozyskiwane osoby były zbrodniarzami wojennymi, czy jak w przypadku Bandery, nawet masowymi ludobójcami. W końcu Stany Zjednoczone, w ramach tajnej operacji Biura Służb Strategicznych a później CIA, pod kryptonimem "Paperclip" podprowadzili Niemcom ponad 15 tys. naukowców, z których ogromna część brała udział w okrutnych eksperymentach pseudomedycznych, prowadzonych przez państwo niemieckie w czasie II wojny światowej.

Oczywiście rekrutacja byłych zbrodniarzy wojennych nie obejmowała jedynie kadry naukowej. Amerykańskie służby posługiwały się również byłymi niemieckimi szpiegami, których przeciągli na swoją stronę, zapewne proponując im sowite wynagrodzenie. Jednym z takich agentów miał być Stepan Bandera, który przecież był agentem niemieckiego wywiadu wojskowego, używającym pseudonimu "Konsul II", a Abwehra miała finansować ukraińskich nacjonalistów już od lat 20-tych, przy czym tylko sam Bandera miał otrzymać od niemieckiego wywiadu 2,5 mln marek.

 

Ale wracając do sedna sprawy: Bill O'Reilly i Martin Dugard napisali w 2014 roku książkę pt.: "Killing Patton. The Strange Death od World War II''s Most Audicios General", znaną w Polsce pod tytułem "Zabić Pattona. Niezwykła śmierć najzuchwalszego generała II wojny światowej." Autorzy ów dzieła, powołując się na raport amerykańskiego wywiadu "Studies in Intelligence" vol 19 stwierdzili, że Stepan Bandera 16 maja 1945 roku spotkał się z oficerem amerykańskiego kontrwywiadu wojskowego CIC Stephenem Skubikiem. Skubik otrzymał od swoich przełożonych zadanie pozyskania siatek szpiegowskich z krajów słowiańskich. Bandera miał być jednym z nich. Według O'Reilly'ego i Dugarda, Bandera m.in. poinformował wtedy Skubika, że NKGB otrzymało od Stalina rozkaz zamordowania gen. Pattona. W dalszej części autorzy książki piszą wprost o szpiegowaniu Rosjan przez Banderę dla Amerykanów i Brytyjczyków.

 

Tak więc oprócz oficjalnej wersji, według której Bandera był szpiegiem MI6 a później niemieckiego BND, był również agentem amerykańskiego wywiadu. A jakby ktoś miał wątpliwości co do wiarygodności ów rewelacji dodam, że na podstawie książki O'Reill'yego i Dugarda National Geographic nakręciło w 2016 roku film dokumentalny o takim samym tytule.

 

Źródła:

https://en.wikipedia.org/wiki/Killing_Patton

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stepan_Bandera

https://books.google.pl/books?id=eoqpAwAAQBAJ&printsec=frontcover&hl=pl#v=onepage&q&f=false

https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Paperclip

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: Adolf Rotshild
Portret użytkownika Adolf Rotshild

Komentarze

Portret użytkownika ACHILES

UWAGA UWAGA !!! 

UWAGA UWAGA !!! 

Wicekanclerz Niemiec: pilnie potrzebna poprawa relacji z Rosją

Wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel powiedział w Oberhausen, że poprawa relacji z Rosją jest pilnie potrzebna i powinna stać się jednym z najważniejszych celów koalicyjnego rządu w Berlinie.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/sigmar-gabriel-pilnie-potrzebna-poprawa-relacji-z-rosja/hgd0dd

~Mamy złoto! : I teraz co? Niemcy się dogadają z Rosją bo mają potencjał ekonomiczny a my zostaniemy sami. Ujadamy na każdym kroku na Rosję licząc na poklask zachodu. Tymczasem wszyscy robią interesy a koniec koncow my zostaniemy takim podrzegaczem w srodku europy ktory trzeba "rozebrac" bo burzymy lad i harmonie w tej czesci kontynentu. Zostaniemy sami jak bękart w dniu ojca, z 2 milionami niereformowalnych ukraincow, poklepywani po wątłych plecach przez wujka zza oceanu ktory jedynie co nam zaspiewa to Polacy nic sie nie stalo. Oby tak dalej!!

~voxpopuli : >>pilnie potrzebna poprawa relacji z Rosją<< Gdyby to powiedział ktoś z polskich polityków czy choćby blogerów zostałby natychmiast okrzyknięty zdrajcą, oszołomem, ruskim szpiegiem. Wiedzą Turcy, wiedzą Niemcy i inni jak się robiło i robi interesy. Niestety Polak przysłowiowo już i przed i po szkodzie głupi.
Nawet mały ruch graniczny z Kaliningradem nie potrafimy utrzymać, a co mówić o reszcie?
Będzie świetnie o ile swą obecna poltyką nie wprowadzą nas w 1939rok!

Sasza Tritankistov : Niemcy mądrzeją? Pożyjemy zobaczymy :0 Raz gadają tak, a raz siak. Ale oni powoli widzą co się dzieje. Erdogan który teraz je panu Putinowi z ręki może w każdej chwili spuścić ze smyczy te 3 miliony dodatkowych uchodźców (z rodzinami) a Niemcy chyba mają już dość, po co im dokładka? Pan Putin zawsze może to załagodzić, ale nie za darmo Smile Za darmo to robią dobrze tylko polskie rządy Smile Musi być jakaś deeskalacja. Wiadomo że niemieckie koncerny tylko tupią nóżkami żeby znieść sankcje, trzeba przejść od słów do czynów, z samego gadania nic nie będzie :) 

p.s I TO NA TYLE W TYM TEMACIE, A O CZYM WAM TU PISZĘ JUŻ, OD PONAD ROKU. 

JESTEŚMY, PRZEZ  NASZYCH ZDRAJCÓW W CZARNEJ DU..E !!!

Portret użytkownika Surun

Coraz więcej imigrantów

Coraz więcej imigrantów napływa do Polski z terytorium Białorusi!

 

 

Pociąg relacji Brześć-Terespol cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ostatnio dodano do niego kilka kolejnych wagonów, by mógł pomieścić dodatkowych pasażerów. Takie zapotrzebowanie nie wynika bynajmniej z sezonu turystycznego. To efekt coraz większej liczby migrantów, którzy z Białorusi próbują drogą kolejową dostać się do Polski i wywalczyć tu prawo do azylu.

Jako, że piesze przejścia graniczne praktycznie nie istnieją na tym odcinku, imigranci muszą wybierać kolej. Tylko od początku tego roku torami z Brześcia przekroczyło granicę z Polską ok. 20 tys. przybyszów z innych kontynentów, którzy nie posiadali ważnej wizy Schengen. Jedna czwarta z nich próbowała bądź dalej próbuje wystąpić o azyl w naszym kraju. Nie jest to jednak takie proste - przekonują odsyłani Czeczeńcy, których do Polski napływa najwięcej. Ich zdaniem polska Straż Graniczna potrafi odsyłać imigrantów nawet 30 razy, nim pozwoli wystąpić im o azyl.

za: http://www.dzienniknarodowy.pl/2135/coraz-wiecej-imigrantow-naplywa-do-polski-z-teryto/

 

Portret użytkownika Surun

„Tygodnik Powszechny” apeluje

„Tygodnik Powszechny” apeluje, by donosić na nacjonalistów za „propagowanie faszyzmu”!

„Tygodnik Powszechny”, mieniący się tytułem katolickim, coraz bardziej przypomina antyklerykalne i lewicujące tygodniki pokroju „Polityki” czy „Newsweeka”. Widać to już nawet na kolejnych okładkach, przy czym szczególne zdumienie i absmak budzi bieżący numer. Redaktorzy „TP” postanowili bowiem wejść w buty „Gazety Wyborczej” i opisać zjawisko nacjonalizmu w Polsce. Do tego celu posłużyły utarte schematy i stereotypy. Na okładce widzimy łysego „Skinheada”, który uderza pięścią w powietrze i afiszuje się z krzyżem celtyckim. Taki obraz ma być reprezentatywny dla wszystkich polskich narodowców, których „Tygodnik Powszechny” wrzucił do jednego worka. Jego redaktorzy nie mają wątpliwości – nacjonalizm trzeba zwalczać, bowiem „kradnie on święta, symbole i patriotyzm”. W okładkowym tekście czytamy także, że społeczeństwo nie powinno pozostawać obojętne na odradzające się poczucie dumy z polskości. I zachęca, by o „propagowaniu faszyzmu” zawiadamiać odpowiednie służby.

za: http://prawicowyinternet.pl/tygodnik-powszechny-apeluje-by-donosic-na-nacjonalistow-za-propagowanie-faszyzmu/

Portret użytkownika Surun

Muzułmanin podpalił Harleya z

Muzułmanin podpalił Harleya z polskimi symbolami narodowymi

Harley-Davidson z polskimi symbolami narodowymi został podpalony w Paryżu przez muzułmanina. Właściciel Harleya Jan M. przyłapał wandala na gorącym uczynku i pobił go. Teraz grozi mu 6 miesięcy pozbawienia wolności.

 

Właściciel pięknego Harleya-Davidsona żyje we Francji, ale serce zostawił w Polsce. Na życzenie Jana M. motocykl został pomalowany na polskie symbole narodowe, m.in. dewizę Wojska Polskiego – „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Ponadto na baku znalazła się postać rycerza chronionego tarczą z Białym Orłem i wzniesioną pancerną dłonią dzierżąc szablę. Na drugiej stronie baku można było podziwiać sylwetkę husarza z polskim sztandarem oraz napis: „1683 Vienna”.

Według relacji właściciela, rysunki na motocyklu nie spodobały się 16-letniemu muzułmaninowi, który zdewastował go za pomocą lampy lutowniczej. Został przyłapany na gorącym uczynku, jednak to nie on będzie miał nieprzyjemności, tylko Jan M., który nieco sponiewierał wandala. Grozi mu 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Właściciel zniszczonego motocykla czuje gorycz i żal, że to on, a nie sprawca, ma problemy, natomiast zmotoryzowanym rodakom radzi, aby ozdabiali motocykle wyłącznie czaszkami i piszczelami, bo inna symbolika może w mieście nad Sekwaną stać się powodem nieuzasadnionego ataku.

za: http://ndie.pl/muzulmanin-podpalil-harleya-polskimi-symbolami-narodowymi/

Portret użytkownika Surun

Posłanka PiS: powinniśmy

Posłanka PiS: powinniśmy wykazać pewne zrozumienie dla kultu UPA na Ukrainie

W wywiadzie dla portalu Onet.pl, posłanka PiS Małgorzata Gosiewska mówiła m.in. o kwestii braku wiedzy nt. rzezi wołyńskiej wśród wielu Ukraińców i gloryfikowaniu OUN-UPA. Gosiewskiej, za taki stan rzeczy odpowiada ukraiński system edukacji. Tłumaczy jednak, że ponieważ gloryfikowanie OUN-UPA ma przede wszystkim wydźwięk antyrosyjski, to powinno się podchodzić do tego ze zrozumieniem:

„Tak jak mówiła Sawczenko, oni przez lata byli zmuszani do stawiania pomników i czczenia bohaterów sowieckich. To jest pewna forma odreagowania, poszukania innych bohaterów. Dla nich te organizacje są organizacjami nie antypolskimi, bo oni o tej działalności w większości do tej pory nie wiedzą, albo coś słyszeli, ale nie znają szczegółów. Dla nich to są symbole walki z okupantem, przede wszystkim sowieckim, ale i niemieckim. Walki o niezależność Ukrainy. Tak to pojmują i tak czczą. To nie znaczy, że ja ich usprawiedliwiam i to akceptuję. Mówię jedynie, że powinniśmy wykazać się pewnym zrozumieniem”.

Gosiewska przyznała również rację marszałkowi Senatu Stanisławowi Karczewskiemu, który stwierdził w jednym z wywiadów, że należy „obniżyć poprzeczkę” w upominaniu się o uczczenia ofiar UPA.

To, że Ukrainiec na barykadach Majdanu  lub  w Donbasie walczył pod flagą malinowo-czarną, to nie było zjawisko antypolskie, tylko antyrosyjskie. Dlaczego nie pod swoją flagą narodową? Właśnie dlatego, że dla nich ta flaga była symbolem walki. (…) To nie znaczy, że nie mamy tłumaczyć, czym dla nas jest ta flaga i co faktycznie wydarzyło się na Wołyniu. To są dwie różne rzeczy. Łatwiej nam jednak rozmawiać o historii, kiedy zrozumiemy, że pewne ich działania naprawdę nie są antypolskie” – twierdzi Gosiewska.

Posłanka PiS przekonuje również, że dobre relacje z Ukrainą są koniecznością w kontekście polskiej polityki zagranicznej”

za:http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/poslanka-pis-powinnismy-wykazac-pewne-zrozumienie-dla-kultu-upa-na-ukrainie

Portret użytkownika Mojeimię44

Co z tego wszystkiego wynika?

Co z tego wszystkiego wynika? Glowy panstw Rosji, USA, Niemiec, Polski wspolpracowaly ze soba w czasie wojny tylko po to by doprowadzic do depopulacji ludnosci i stworzenia Izraela. Tylko szarzy obywatele wycinali sie na wzajem w imie jakis ideologi. Masonstwo 33 wymyslilo je po to by oaiagnac w/w cele. Zauwazcie jedna zasade. W kazdym kraju w ktorym przed wojna wprowadzono dyktatury na czele stawal psychopata dazacy do wojny. Czy to nie absurd? Nie. To umyslne dzialanie syjonistow. Ludzie przed II wojna byli zbyteczni, nieoplacalni. Bylo ich za duzo. Dodatkowo byli mega zadluzeni i nie chcieli splacac dlugow wiec potrzebny byl reset. Wtedy takie rzeczy latwiej sie planowalo bo nie bylo szybkiego przeplywu informacji. Dzis jest trudniej ale za to w gaszczu informacyjnym ciezko odnalezc prawde co moze sluzyc do zmasowanego zwodzenia i tak sie dzieje. Dzis nie przypadkowo sprowadza sie imigrantow, prowokuje Rosje itd. To wciaz ta sama gra tej samej syjonistyczno masonskiej sekty, ktora ma na nowo doprowadzic do depopulacji poprzez oglupienie mas ( obejrzyj film koziol). Tak to niestety wyglada. Dlaczego jako dyktatora elity nie zaproponowaly nigdy czlowieka dazacego do pokoju tylko na odwrot? Pokoj bowiem jest nieoplacalny gdy jest nadmiar ludzi. Spojrzcie na jeden fakt porownawczy. Hitlera i mnie ( to jest tylko przyklad prosze bez sugesti). Hitler psychopata, despota skrajnie zdemoralizowany, pedofil, zoofil i nie wiadomo kto jeszcze. Jego plan z gory zakladal masowe mordy i egzekucje a jego ksiazka z gory tlumaczyla ludziom, ze jak dojdzie do wladzy to wybije pol europy zeby klasie panow zrobic miejsce. Odrazu znalezli sie inwestorzy, ktorzy go poparli. Ruszyl z rozmachem. To samo lenin, Stalin, Musolini, Bandera. Psychopaci do kwadratu z jedna zasada. Wybic polowe europy i bedzie dobrze. Szybko awansowali w spoleczenstwie i jeszcze szybciej w lozach masonskich. Sa dowody na to ze Hitler i Stalin mieli najwyzszy 33 lvl wtajemiczenia tak jak obama. Teraz o mnie. Owszem jestem psychopatyczny pod wzgledem pokoju i dostatku dla ludzi, kieruje mna chec stworzenia Polski dostojnej, bogatej i z obywatelami zyjacymi do 300 lat. Mozecie mi wierzyc, ze wykorzystujac Polskich mlodych naukowcow nie skazonych jeszcze zbiorowym oglupieniem da sie to zrobic. Napisalem szkic procesu wdrazanua takiego sposobu zycia. Lepszy jest on niz nie jeden plan wyborczy opracowuwany przez 20 osob i co? Oprocz jednego Pana z Kukiz 15 i jednego z mlodzierzy wszechpolskiej nikt sie tym z "z grubych ryb" nie interesuje. A czemu? To sie nie oplaca. Archekracja przywraca zdtowa konkurencje i co wazniejsze gwarantuje rpwny start obywatelom poprzez projekt SIPAR. Praktycznie kazdy syjonista czytajac moja ideologie kraju z gory czuje sie zagrozony. Nikogo nie chce zabijac ale wyrzucic zaledwie kilka tysiecy syjonistow z naszego kraju na ta wyspe, ktora 2 lata tenu sami kupili. Chce zdelegalizowac satanistyczne sekty. Oni jak czytaja aechekracje to az im sie wlos na glowue jezy i to nie dlatego, ze to co proponuje jest nierealne ale dlatego, ze wlasnie jest to realne ale dla nich oznacza problemy.

Portret użytkownika Q090090

" Oni jak czytaja aechekracje

" Oni jak czytaja aechekracje to az im sie wlos na glowue jezy i to nie dlatego, ze to co proponuje jest nierealne ale dlatego, ze wlasnie jest to realne ale dla nich oznacza problemy. "

 

jasiu 44, podaj źrodło w którym jest podane, że jakiś żydek obawia się o swoje życie przez archekracje ok?

 

Portret użytkownika ACHILES

Szef MON złożył wieniec na

Szef MON złożył wieniec na grobie ukraińskiego dowódcy gen. Bezruczki

Szef MON Antoni Macierewicz złożył wieniec na grobie gen. Marka Bezruczki – ukraińskiego dowódcy, który podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r. walczył ramię w ramię z Polakami i m.in. bronił Zamościa.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/szef-mon-zlozyl-wieniec-na-grobie-ukrainskiego-dowodcy-gen-bezruczki/cbr19d

I KOMENTARZ TRAFIONY : 

~rentier : juz niedlugo Panowie rzadzacy z mordercow Polakow Banderowcow zrobia bohaterow i okaze sie ze to bohaterskie oddzialy UPA wyzwolili nasz kraj brawo PIS robcie tak dalej a was koniec rzadzenia bliski bo juz za trzy lata podziekujemy wam

p.s Właśnie oglądam obchody dnia Wojska Polskiego i leci przemówienie dudusia, większych głupot i bredni, to już dawno, nie słyszałem . 

Bez urazy Wojsku Polskiemu, ale ci obecnie, jak i poprzedni zdrajcy Polskiego Narodu swymi górnolotnymi słowami właśnie na rzeź WAS znowu szykują w imieniu ich mocodawców i panów  ZŁA MOCY zza oceanu !!!

Strony

Skomentuj