Dziennik Guardian informuje o planach działania na wypadek śmierci Elżbiety II

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Dirk Vorderstraße/CC BY 2.0

Królowa Elżbieta II ma już 91 lat. Swoją funkcję sprawuje od 65 lat i jest najdłużej urzędującą brytyjską królową w historii. Na łamach dziennika Guardian pojawiły się niektóre szczegóły tajnego planu, który będzie realizowany natychmiast po śmierci brytyjskiej monarchini.

 

Informacje ujawnił dziennikarz Sam Knight, opierając się na anonimowych doniesieniach ludzi z otoczenia królowej, rządu i największych brytyjskich mediów. Tajny plan ustala działania na każdą godzinę po śmierci królowej Wielkiej Brytanii.

 

Wiadomość o odejściu Elżbiety II w pierwszej kolejności zostanie przekazana jej osobistemu sekretarzowi, sir Christopherowi Geidt'owi, który powiadomi premiera używając hasła: "Most London Bridge jest opuszczony". Następnie informacja zostanie przekazana w sumie do 15 krajów, w których Elżbieta II jest głową państwa, oraz państw Wspólnoty Narodów.

 

Wbrew powszechnemu przekonaniu, rodzina królewska nie ma zamiaru ukrywać śmierci Elżbiety II. Wieść szybko przedostanie się do szerokiej publiki. W ciągu doby, książę Karol zostanie proklamowany na króla Wielkiej Brytanii a w kolejnych dniach wyruszy w trasę po Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej oraz spotka się z przedstawicielami państw całego świata. Pogrzeb brytyjskiej monarchini ma odbyć się 9 dni po jej śmierci. Sam Knight twierdzi, że największe media w kraju są już przygotowane na ten dzień i posiadają listę artykułów, które zostaną poruszone.

 

W ostatnich miesiącach, gdy Elżbieta II ciężko chorowała, pojawiało się wiele plotek o jej możliwej śmierci. Kobieta jest najdłużej urzędującą brytyjską królową w historii kraju. Na każdego z nas przyjdzie kiedyś czas. Przygotowania do odejścia Elżbiety II nikogo nie dziwią, choć mówi się, że pierwsze plany działania na taką okoliczność powstawały już w latach 60. poprzedniego wieku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj