Dzień islamu w polskim kościele, ekumeniczne szaleństwo postępuje

Kategorie: 

Źródło: Internet

Pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: troska o wspólny dom” obchodzony będzie XVIII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Podczas centralnych obchodów, 26 stycznia w Warszawie, przedstawiciele obydwu religii czytać będą Biblię i Koran, modlić się i dyskutować. Inicjatywa polskiego Episkopatu jest pionierska w skali światowej.

Kolejnym punktem spotkania będzie czytanie fragmentów Ksiąg Świętych – Biblii i Koranu po czym nastąpi cyđc modlitewna. Muzułmanie wzniosą modlitwę spontaniczną – „Dua” natomiast chrześcijańską modlitwę wiernych zakończy odmówienie „Ojcze nasz”, po czym uczestnicy spotkania przekażą sobie nawzajem znak pokoju. Całość zakończy się agapą – wspólnym posiłkiem chrześcijan i muzułmanów.

 

Te "obchody" można krótko skomentować bibilijnym fragmentem :

" Nie wprzęgajcie się w nierówne jarzmo z niewierzącymi. Cóż bowiem wspólnego ma sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo jaka jest wspólnota między światłem a ciemnością?Albo jaka zgoda Chrystusa z Belialem, albo co za dział wierzącego z niewierzącym? A co za porozumienie między świątynią Boga a bożkami? Wy bowiem jesteście świątynią Boga żywego, tak jak mówi Bóg: Będę w nich mieszkał i będę się przechadzał w nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan, i nieczystego nie dotykajcie, a ja was przyjmę I będę wam Ojcem, a wy będziecie mi synami i córkami – mówi Pan Wszechmogący." - 2 list apostoła Pawła do Koryntian Uws. Biblia Gdańska 

Tendencja do samodestrukcji w kościele katolickim jest zdumiewająca. Do kardynałów i biskupów zupełnie nie dociera fakt, że Europa znalazła się w sytuacji, którą można nazwać tylko islamskim podbojem. Jednak kościół pod przewodnictwem papieża Franciszka nie zwraca na to uwagi, a nawet pomaga w unicestwieniu siebie samego wspierając religię znaną z bestialskiego mordowania chrześcijan. 

 

Trudno powiedzieć co kieruje tymi ludźmi, głupota, poprawność polityczna czy chęć przypodobania się komuniście zasiadającemu obecnie na tronie świętego Piotra. Nie wiadomo jak skończy się to szaleństwo, ale jedno jest pewne, będzie to tragiczne dla religii rzymskokatolickiej.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (4 votes)
Opublikował: charis
Portret użytkownika charis

Komentarze

Portret użytkownika charis

ten fragment jest od admina,

ten fragment jest od admina, nie ode mnie - cytuję : " 

Tendencja do samodestrukcji w kościele katolickim jest zdumiewająca. Do kardynałów i biskupów zupełnie nie dociera fakt, że Europa znalazła się w sytuacji, którą można nazwać tylko islamskim podbojem. Jednak kościół pod przewodnictwem papieża Franciszka nie zwraca na to uwagi, a nawet pomaga w unicestwieniu siebie samego wspierając religię znaną z bestialskiego mordowania chrześcijan. 

Trudno powiedzieć co kieruje tymi ludźmi, głupota, poprawność polityczna czy chęć przypodobania się komuniście zasiadającemu obecnie na tronie świętego Piotra. Nie wiadomo jak skończy się to szaleństwo, ale jedno jest pewne, będzie to tragiczne dla religii rzymskokatolickiej." 

_________________________

, polecam przeczytać : http://mieczducha888.blogspot.com/2018/01/diabelski-pokoj-i-jednosc-jak.html

 

Portret użytkownika Jarosław

Nie wiem o co taki szum.

Nie wiem o co taki szum. Przecież chrześcijaństwo już dawno odeszło od nauk Jezusa jest przesiąknięte pogaństwem już od II wieku n.e. Niektórzy powołują się na fragment Biblii z 2 Koryntian. Chociażby ten fragment jest przeciwko dzisiejszemu chrześcijaństwu przepełnionemu bałwochwalstwem,  gdy tymczasem muzułmanie nie oddają bałwanom (obrazom i figurom) czci.

Portret użytkownika zakaz skretu w lewo

Samobójstwo chrześcijaństwa!!

Samobójstwo chrześcijaństwa!! opanujcie się, islam to nie jest religia!!!!!!!!!!
Chcecie zachodniego multikulti, zapór betonowych na jarmarkach świątecznych, ciężarówek jeżdżących po deptakach i bombowych imprez u nas w Poilsce???? To dalej integrujcie się z tym s...wysynami............

Portret użytkownika Dr Piotr

Hehehe...zawsze mnie rozbawia

Hehehe...zawsze mnie rozbawia to, że wszystkie te wypowiedzi Jezusa to takie zgrabne wierszyki, wręcz rymowanki, jakby w dawnych czasach nie umiano mówićw normalny sposób, tylko wierszem...przecież to od razu widać, że to zmyślone historyjki opakowane w zgrabne słowa i rymy.

A tu macie konkretnie, jak ma wyglądać islamizacja Polski i ona już trwa, a Polacy śpią...tak tak, cel islamu, to zainstalowanie około 100tys. brudasów u nas i akcja rozpłodowa w oparciu o ich jurność, dodatkowo płatne promowanie islamu i stylu islamskiego za pieniądze szejków. Warto poświęcić tą godzinęczasu i posłuchać, co gość mówi:

https://www.youtube.com/watch?v=1kzxuteMxiM

 

Portret użytkownika Edinzbach

Wszyscy mocni w necie, a w

Wszyscy mocni w necie, a w realu spuszczacie wzrok na widok tych obdartusów a oni z usmiechem na ustach mają sie za rasę panów a to zwykle dzikusy.

A w tą niedzielę zostać w domu a nie uczestniczyc w tym szaleństwie, i głoscie o tym na innych stronach i portalach.

Portret użytkownika Peixe

Świetny artykuł, zwłaszcza

Świetny artykuł, zwłaszcza użyty cytat z Biblii jest wyjątkowo trafny. Widać jak na dłoni dlaczego Jezus Chrystus kazał swoim naśladowcom modlić się o uświęcenie imienia Bożego. Prawdziwi chrezścijanie tak robią i dlatego nigdy nie dopuszczą się mieszania czstego kultu z nieczystym - nie będą mieszać wielbienia prawdziwego Boga - którego Synem jest Jezus, z kultem np. Allaha. Niestety katolicy jak i przytłaczająca większość innych religii chrześcijańskich nie szanuje imienia własnego Boga, które na marginesie tysiące razy objawiono w Biblii, i dlatego dochodzi do sytuacji opisanych powyżej - w takim wypadku okazuje sie że tak właściwie czcimy tego samego "boga" czy to Allah czy to Pan Bóg to przecież wszystko jedno... A jak brzmi to najważniejsze imię? Psalm 83:18 lub 19 - zależy od przekładu. (jest to werset w którym zastąpienie tego imienia jakimś tytułem burzy jego sens i dlatego w wielu przekładach mozna je tam znaleźć) serdecznie zachęcam do przemyślenia tej kwestii i wyciągnięcia wniosków, póki jeszcze nie wybuchł wielki ucisk i nie zniszczono religii które wyraźnie nie słuchają Jezusa i jego Ojca. Aha - brak przynależności religijnej nie jest rozwiązaniem ( 1 Kor 1-10, 11) Pozdrawiam

Portret użytkownika n..

Dobrze @Peixe, że zapodałeś

Dobrze @Peixe, że zapodałeś gdzie trzeba szukać w Biblii tego pięknego imienia Bożego, ale dlaczego od razu nie przytoczyłeś tego wersetu?
Przecież wielu "gości" znających język polski tutaj zagląda, ale niekoniecznie tych posiadających Biblię.
 Nie bój się, bo ZnZ są wyjątkowe!

Na innych portalach oczywiście zapomnij, przenigdy nie pojawi się święte imię Boże, ani żaden inny komentarz niezgodny z przyjętą tam ideologią, ale tutaj nie ma żadnej cenzury!
Nawet tak sobie myślę, że ten portal ZnZ zyskuje przez to pewną miarę uznania Bożego i błogosławieństwa.
(no może czasem było, że wkurzony Moll "wyciął to i owo", ale nadal szacun dla niego!)

Oto jest ten Psalm 83:18
"aby wiedziano, że ty, który masz na imię Jehowa, ty sam jesteś Najwyższym nad całą ziemią."

W Biblli są jeszcze inne wersety, bardzo ciekawe i dające do myślenia:

Psalm 115: 2-17
'Czemu miałyby powiedzieć narody:„Gdzież więc jest ich Bóg?”  Ale nasz Bóg jest w niebiosach; uczynił wszystko, co mu się podobało uczynić.  Ich bożki to srebro i złoto,dzieło rąk ziemskiego człowieka.  Mają usta, lecz nie mówią;mają oczy, lecz nie widzą;  mają uszy, lecz nie słyszą. Mają nos, lecz nie czują zapachu.  Ręce mają, lecz nie dotykają. Stopy mają, lecz nie chodzą; gardłem swym nie wydają dźwięku.  Do nich staną się podobni ich twórcy —wszyscy, którzy im ufają.
Wyście błogosławieni przez Jehowę, Twórcę nieba i ziemi.  Co się tyczy niebios — niebiosa należą do Jehowy, lecz ziemię dał synom ludzkim.'

2 Samuela 7:22
"Dlatego jesteś naprawdę wielki, Wszechwładny Panie, Jehowo; nie ma bowiem nikogo innego takiego jak ty i oprócz ciebie nie ma Boga pośród wszystkich, o których słyszeliśmy na własne uszy."

Jeremiasza 10:3
'"Bo zwyczaje ludów są tylko tchnieniem, ponieważ jest to zwykłe drzewo z lasu, które ktoś ściął, dzieło rąk rzemieślnika posługującego się dłutem.  Upiększa się je srebrem i złotem. Przymocowują je gwoździami i młotami, żeby żaden się nie chwiał.  Są jak strach na wróble w polu ogórkowym i nie potrafią mówić. Trzeba je nosić, bo nie potrafią stawiać kroków. Nie lękaj się ich, ponieważ nie mogą sprowadzić nieszczęścia, nie są też nieszczęścia, nie są też w stanie czynić nic dobrego”.  Nie ma absolutnie nikogo podobnego do ciebie, Jehowo. Ty jesteś wielki i twoje imię jest wielkie, potężne.  Któż by się ciebie nie bał, Królu narodów, bo tobie się to należy; gdyż pośród wszystkich mędrców narodów i we wszystkich ich królestwach nie ma absolutnie nikogo podobnego do ciebie.  A zarazem są oni bezrozumni i głupi. Drzewo jest po prostu usilną zachętą do rzeczy marnych zachętą do rzeczy marnych.  Srebro wykute na płytki sprowadzają z Tarszisz, a złoto z Ufaz, robotę rzemieślnika i rąk tego, kto wykonuje przedmioty z metalu; ich odzież jest z niebieskiego włókna i z wełny barwionej czerwonawą purpurą. Wszystkie one są robotą mistrzów.  Lecz Jehowa naprawdę jest Bogiem. Jest Bogiem żywym i Królem po czas niezmierzony. Z powodu jego oburzenia zakołysze się ziemia, a żaden z narodów nie ostoi się wobec jego potępienia.  Oto, co im powiecie: „Bogowie, którzy nie uczynili niebios i ziemi, znikną z ziemi i spod tych niebios”.  To on utworzył ziemię swą mocą, on utwierdził żyzną krainę swoją mądrością i on swym zrozumieniem rozpostarł niebiosa.  Głosem swym wywołuje huk wód w niebiosach, sprawia też, że obłoki pary wznoszą się z krańca ziemi. Uczynił kanały dla deszczu i sprowadza wiatr ze swych składnic. Każdy człowiek postąpił zbyt nierozumnie, by cokolwiek wiedzieć. Każdy, kto wykonuje przedmioty z metalu, na pewno odczuje wstyd z powodu rzeźbionego wizerunku; bo jego lany posąg jest fałszem i w tych rzeczach nie ma ducha.  Są marnością, dziełem wartym śmiechu. Znikną, gdy zostanie na nie zwrócona uwaga.'

Izajasza 45:18
' Bo tak powiedział Jehowa, Stwórca niebios, On, prawdziwy Bóg, Ten, który ukształtował ziemię i który ją uczynił, który ją mocno ugruntował, który nie stworzył jej po prostu na nic, który ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana: „Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego".'

Wyjścia 6:3
" I ja ukazywałem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale co do mojego imienia, Jehowa, nie dałem się im poznać."

Jana 17:25,26
'"Ojcze, który jesteś prawy, świat wcale cię nie poznał, ale ja cię poznałem, a oni poznali, żeś ty mnie posłał. I dałem im poznać TWOJE IMIĘ, i dam je poznać, żeby miłość, którą mnie umiłowałeś, była w nich, a ja w jedności z nimi”. 18 Powiedziawszy to, Jezus udał się ze swymi uczniami na drugą stronę potoku zimowego Kidron, na miejsce, gdzie był ogród, i wszedł tam on oraz jego uczniowie.'

A oto wspomniany 1 Kor 1:10,11
"A usilnie zachęcam was, bracia, przez imię naszego Pana, Jezusa Chrystusa, żebyście wszyscy mówili zgodnie i żeby nie było wśród was rozdźwięków, ale żebyście byli stosownie zjednoczeni, mając ten sam umysł i ten sam tok myśli.  Gdyż wyjawiono mi o was, bracia moi, przez domowników Chloe, że są wśród was zatargi"

Strony