„Dzień dobry Hitler” - izraelscy uczniowie zostali poproszeni o napisanie listu do lidera nazistów

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Nauczycielka w szkole podstawowej w mieście Petach Tikwa, które znajduje się w centrum Izraela, wpadła na oryginalny sposób prowadzenia lekcji. Kobieta kazała młodym ludziom pisać prywatne listy do Adolfa Hitlera - przywódcy nazistowskich Niemiec.

 

 

W listach uczniowie mieli przedstawić siebie, mówić o swoich hobby i przyjaciołach, a także zwrócić uwagę na to, na czele jakiej partii stał Hitler i na sytuacje dotyczące „złego odnoszenia się do Żydów”.

 

Każdy list zaczynał się od słów „Dzień dobry dyktatorze Adolfie Hitlerze”. Nauczycielka wydrukowała standardowy formularz ankietowy, a dzieci miały wypełnić go tekstem, odpowiadając na szereg pytań, informuje izraelski portal 9tv.co.il.

 

Temat pracy domowej miał być związany z Dniem Holokaustu i Bohaterstwa Żydów.  Eksperyment wywołał jednak oburzenie wielu rodziców, którzy wnieśli skargę do dyrektora szkoły i ministerstwa edukacji. Izraelskie kuratorium szybko stwierdziło, że „nauczycielka popełniła błąd.”

 

Dzień Holocaustu i Bohaterstwa Żydów to narodowy dzień pamięci i żałoby w Izraelu i za granicą, ustanowiony przez Kneset w 1951 roku. W tym dniu na całym świecie wspomina się żydowskie ofiary nazistów w czasie drugiej wojny światowej.

 

W przeciwieństwie do Dnia Pamięci o Holokauście (27 stycznia), obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz, Dzień Holocaustu i Heroizmu jest dedykowana zarówno Żydom – ofiarom, jak i Żydom – bohaterom. W tym dniu, należy pamiętać nie tylko Auschwitz, Majdanku i Babim Jarze, ale także o ukrywających się w wileńskim getcie, o żydowskich oddziałach partyzanckich na Białorusi, o powstaniu w getcie warszawskim oraz o Sobiborze, a także o wielu innych mniej znanych, ale nie mniej chwalebnych przykładach żydowskiego oporu podczas drugiej wojny światowej.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika mojżesz

holokaust (tak twierdza

holokaust (tak twierdza chasydzi satmar) powstal po to zeby moglo powstac panstwo izrael - holokaust-ofiara calopalenia..powrot do ziemi obiecanej mial byc gdy przyjdzie mesjasz..stad potrzebna byla ofiara..nazistow finansowali amerykanscy syjonisci..na 2 wojnie swiatowej zyskaly usa-izrael i niemcy..

Strony

Skomentuj