Dziecko bez macicy? Tak może wyglądać przyszła ciąża

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Światowa populacja osiągnęła ostatnio szczyt i oczekuje się, że od teraz będzie spadać. W Internecie opublikowano film przedstawiający fikcyjny projekt, który ma rozwiązać problem.

 

W sieci pojawiła się prezentacja fikcyjnego projektu EctoLife, który wykorzystuje pierwszą na świecie sztuczną macicę. Może „produkować” do 30 tys. dzieci rocznie. Zgodnie z opublikowanym nagraniem personel placówki zapewni rodzicom „szeroki wachlarz narzędzi”. Pozwolą one „dostroić” płód i otrzymać dziecko, które spełni wszystkie życzenia.

 

EctoLife nie jest prawdziwą firmą ani organizacją badawczą. To bardziej koncepcja. Przedstawił ją Hashem Al-Ghaili, jemeński biotechnolog molekularny, popularyzator nauki, reżyser i producent. Najbardziej znany jest ze swoich infografik i filmów o naukowych przełomach przyszłości. Wcześniej pokazał, jak wyglądałaby budowa mega-pierścienia wokół Ziemi i niebiańskiego Titanica, który napędzany jest energią jądrową.

 

W zamyśle autorów jednym z celów projektu EctoLife jest zaspokojenie zapotrzebowania na młodszą populację, która będzie wspierać światową gospodarkę w nadchodzących dziesięcioleciach. Według raportu ONZ Hiszpania, Japonia, Tajlandia, Korea Południowa i Portugalia należą do 23 krajów, które stoją na czele kryzysu związanego ze starzeniem się społeczeństwa.

 

Wiadomo również, że wskaźnik urodzeń drastycznie spadł w ciągu ostatnich kilku dekad. W zeszłym miesiącu naukowcy odkryli, że liczba plemników mężczyzn spadła o 51% w ciągu ostatnich 46 lat.

 

Zgodnie z prezentacją, EctoLife wykorzystuje technologię zapłodnienia in vitro (IVF). Zapłodniony zarodek jest następnie umieszczany bezpośrednio w sztucznej macicy. Tutaj możesz monitorować wzrost i rozwój płodu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i podejmować w odpowiednim czasie działania, aby zapobiec poronieniu.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"Dziecko bez macicy? Tak może

"Dziecko bez macicy? Tak może wyglądać przyszła ciąża" Boziu ! Ja nie chcę wiedzieć ani się dowiedzieć, mając pewność, że z dupy komuś idzie zrobić okropną zimę średnioweiecza Więc NIE NIE NIE ! Dziecko bez macicy ? Nie ! Nie chcę niczego już wiedzieć Niech będzie nadal w zgodzie z prymitywnymi prawami natury ! Na obecną głupotę, jedynym co jest dobrym lekarstwem,to głębszy z kielicha i głęboka filozofia :))) 

Portret użytkownika ​euklides

Schizole nie mogą się

Schizole nie mogą się zdecydować czy grozi nam przeludnienie czy wymieranie. Nie ma się jednak czym podniecać, bo w praktyce z tych pudełek wyjdzie cała seria debili, a to z tego prostego powodu, że debil nie może wydać na świat nic mądrego.

"Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli" (z domu niewoli, o której sami tak dbacie, by się nie nawrócić) Jezus Chrystus

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Dowód osobisty

Właśnie problem w tym, że

Właśnie problem w tym, że niby skąd biorą te sztuczne mięso... Mięso również nie stworzy się sztucznie, bez macicy. Widział ktoś sadzone mięso, które sobie rośnie z liśćmi albo kwiatuszkami ? Każde zwierze jest mięsiste i posiada macice.
Więc pobudziło mi się takie skojarzenie.
Zresztą znajac historie to wiadomo co robią ogólnie takie sekty i kto je najbardziej uwielbia w ich szczegółach jako najdroższy narkotyk.
Nie śpimy, tylko myślimy Smile

"Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli" (z domu niewoli, o której sami tak dbacie, by się nie nawrócić) Jezus Chrystus

Portret użytkownika Medium

Sztuczne macice już

Sztuczne macice już pokazywano, jako worki przypominające zbiorniki do cewnikowania moczu lub innych płynów ustrojowych.

Zgadzam się, że trzeba bardzo uważać. Zapewne znasz sławny wywiad z rabinem Finkelsteinem? Tam też był niezły horror.

W każdym razie koncepcja hodowania dzieci w takich zbiornikach jest rzeczywiście tematem, nawet jeśli związanym, to zasługującym na osobny artkuł, co zresztą zostało wykorzystane.

Skomentuj