Dzieci jak przedmioty, rozdawane w pakistańskim teleturnieju

Kategorie: 

Źródło: kadr z Youtube

Zwykle w loterii wygrywa się pieniądze, czasami skuter, samochód, lub dom, a w Pakistanie właśnie ktoś wpadł na pomysł, aby nagrodą były dzieci. Dwie pary, które podczas telewizyjnego teleturnieju prawidłowo odpowiedziały na pytanie dotyczące Koranu, były bardzo zaskoczone, gdy jako nagrodę zaoferowano im dwie dziewczynki.

 

Program o nazwie Amman Ramazan to telewizyjny teleturniej wiedzy o Koranie, nadawany 7 godzin dziennie w czasie Ramadanu. Zwykle można w nim wygrać, kuchenki, lodówki, kuchenki mikrofalowe, motocykle, ale do tej pory raczej nie ludzi. Tym razem ta bariera została przełamana.

 

Dziewczynki, które stały się trofeami znaleziono na ulicy. Do programu przekazała je organizacja Chhipa Welfare Assosiation, której przedstawiciele twierdzą, że mają do czynienia z 15 porzuconymi niemowlętami miesięcznie. Prowadzący tę organizację Ramzan Chhipa nie widzi nic złego w tym, że oddano dzieci nowym rodzinom jak przedmioty.

Szefowie teleturnieju bronią się, że oddali dziecko rodzinom, które już wielokrotnie brały udział w teleturnieju i znali ich dobrze, ale przyznają, że uczestnicy nic nie wiedzieli o tym, że zostaną obdarowani żywymi ludźmi i to ich również zszokowało. Widzowie są podzieleni w ocenach tego kontrowersyjnego show.

 

Gospodarz koranicznego show, Hussain, twierdzi, że to był gest miłosierdzia i wezwanie do innych rodzin, by wzięły dzieci z ulicy i je wychowały. Twierdzi, że celem jest by nie pozwolić na to, aby dzieci te stały się mięsem armatnim stosowanym do kolejnych zamachów samobójczych, co robi się nagminnie. Według Husseina ten gest z ofiarowaniem dzieci to nawoływanie do lepszego życia dla nich, bez terroryzmu i niszczenia społeczeństwa. Co ciekawe w Pakistanie nie ma czegoś takiego jak adopcja. Po prostu składa się do sądu wniosek o opiekę i jest to równoznaczne z rodzicielstwem.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro
loading...


Komentarze

Portret użytkownika pies

te niechciane dzieci tylko na

te niechciane dzieci tylko na chwille maja lepiej nie umra z glodu ,kobiety tam sa ,,, moze w innym kraju by mialy lepiej  ,unicef onz i inne popaprane organizacje niezezwalaja na adopcje poza krajem bo  uwazaja ze to zabija ich kulture pochodzenie itp..a moze leprze  dla tych dzieci utracic swoje korzenie i zyc niz byc przedmiotem niepewnym jutra

Portret użytkownika Zenek

Skoro kobieta w koranie to

Skoro kobieta w koranie to przedmiot o statusie gorszym niż świnie w zagrodzie to trudno wyczuć czy te wygrane dziewczynki były istotnie nagrodą czy tylko niesmacznym, satanistycznycm żartem bo zarówno one jak i te obdarowane rodziny koranicznej miłości wyrażanej przez ich mułów czy sąsiadów będą mieli wkrótce po dziurki w nosie.

Portret użytkownika ktoś_bliżej_nieokreślony

Zastanawiałem się dawno temu,

Zastanawiałem się dawno temu, jakim cudem stworzyliśmy takie a nie inne społeczeństwo, ale kiedy doszło do mnie, że sami siebie nazwaliśmy człowiekiem rozumnym, przestałem się dziwić jakiemukolwiek postępowaniu ludzi. Tak więc "zapłata ludźmi" czy cokolwiek innego co pośrednio lub bezpośrodnio związane jest z "mądrymi" pomysłami człowieka, mnie nie zdziwi.
To jest tylko kolejny przykład pokazujący człowieka "rozumnego" w akcji. Sad

Przeszłość paskudna, Przyszłość nie lepsza, a Teraźniejszości nigdy nie ma.

Portret użytkownika The Son of the Sun

Tak uważamy się za mądrych

Tak uważamy się za mądrych rozumnych rozwiniętych. A prawda jest taka ze są dwie skale wartościwoania my uznajmy tylko jedna MATERILNĄ. Ale jest też druga skala to jest te drugie drzewo Życia w ogrodzie eden. Tylko ze to od nas zależy czy odpowiemy na sygnał bo nikt łopatą nam do mózgu nie nałoży WIEDZY wrecz przeciwnie.

Skomentuj