Dzieci które spędzają wolny czas w domu zamiast na dworze mają częściej problemy psychiczne

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzieci, które spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu w dorosłym życiu mogą objawiać lepsze zdrowie psychiczne. Badania opublikowano w International Journal of Environmental Health Research.

Naukowcy przebadali 3 585 dorosłych w wieku od 18 do 75 lat pod kątem spędzania czasu na powietrzu w wieku dziecięcym. Uczestnicy otrzymali również test, który miał określić stan ich zdrowia psychicznego.

 

Dorośli, którzy spędzali mniej czasu na świeżym powietrzu w dzieciństwie mieli znacznie gorsze wyniki w teście określającym poziom obecnego zdrowia psychicznego. Ponadto, osoby te nie postrzegały przebywania wśród natury jako coś pozytywnego.

Naukowcy twierdzą, że ich odkrycia podkreślają znaczenie spędzania czasu na powietrzu w dzieciństwie. Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę, że obecnie prawie trzy czwarte Europejczyków mieszka w przestrzeni miejskiej z małym dostępem do terenów zielonych. Oczekuje się, że liczba ta wzrośnie do 80% w ciągu najbliższych trzech dekad.

 

Środowiska miejskie mają negatywny wpływ na zdrowie psychiczne, między innymi z powodu hałasu, tłumów i braku terenów zielonych. Ponadto, dzieci prowadzące siedzący tryb życia częściej doświadczają niższej jakości życia, mają zaniżone poczucie własnej wartości, zdrowie fizyczne i wyższy wskaźnik masy ciała.

 

Autorzy twierdzą, że potrzebne są dalsze badania, aby potwierdzić ich odkrycia i określić przyczynę długoterminowych korzyści płynących z obcowania z naturą.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

Faktycznie potrzeba

Faktycznie potrzeba przeprowadzać szczegółowe badania , żeby stwierdzić że ruch na swieżym powietrzu to zdrowie dla umysłu i ciała ... czy oni nie mają nic innego do roboty ?

Portret użytkownika Medium

Środowiska miejskie mają

Środowiska miejskie mają negatywny wpływ na zdrowie psychiczne, między innymi z powodu hałasu, tłumów i braku terenów zielonych.

I tak przy tym nic o zbawiennym wpływie słońca czy witaminy D3? O potrzebie kontaktu z żywą ziemią, a nie betonem czy asfaltem? Oj, naukowcy, naukowcy...

Szczególnie zwarta zabudowa starych miast skazuje na większą odległość od terenów zielonych. Perelowskie osiedla mają i przestrzeń i trawniki i zieleń, tylko dzisiejsze realnia to płotkowanie i szlabanienie wszystkiego, co tylko się da.

Portret użytkownika minoduesp

Nie potrzeba naukowców , ten

Nie potrzeba naukowców , ten TUMAN Trzaskowski z Warszawki też ludziom zafundował betonowo asfaltową "wypoczywalnię" wśród spalin i w pełnym słońcu. (Miałem nadzieję ,że pies z kulawą nogą na niego nie zagłosuje a oni go wybrali na prezydenta stolicy (!) - głupota ludzka nie ma granic).

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Bajtek

 Karmiczne poje...y  ojciec

 Karmiczne poje...y  ojciec wygenerował poje....go gówniarza zwalając jego niedoje....e na poje.a projektującego poje...e gry, które sam kupił gówniarzowi. Brawo ty... Przestań już myśleć to my zostawimy umarłym grzebanie ich umarłych Wink

Skomentuj