Działalność człowieka może wpływać na zmiany pór roku

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Badania opublikowane w czasopiśmie Science dowiodły, że ludzie mają bezpośredni wpływ na atmosferę Ziemi w niespotykany wcześniej sposób.  Naukowcy z Lawrence Livermore National Laboratory (LLNL) w Kalifornii odkryli, że ludzkość ma wpływ na pory roku, a w szczególności na temperaturę powietrza.

Zespół klimatologów wykorzystał pomiary temperatury z satelitów, aby dokonać ich analizy. Następnie porównano modele komputerowe klimatu oparte na emisji gazów cieplarnianych z modelami, które zakładały brak działalności człowieka.

Wyniki wykazały wpływ działalności ludzi na ocieplenie toposfery, które nie nastąpiłoby z naturalnych przyczyn. Konsekwencją jest to, że przejście z mroźnej zimy do gorącego lata na półkuli północnej, staje się coraz gwałtowniejsze.

Te gwałtowne zmiany na półkuli północnej mogą wynikać z dużej ilości lądu, który przez swoją odległość od oceanów jest suchszy niż na półkuli południowej. Na półkuli południowej nie odnotowano żadnych znaczących zmian.

Niepokojące zmiany zaobserwowano również na obu biegunach Ziemi. Pory roku zanikają tam całkowicie. W miarę topnienia lodu i zwiększania się poziomu oceanów, wahania temperatury między porami roku wydają się drastycznie maleć.

 

Raport ten dotyczy krajów na całym świecie, w tym z Wielkiej Brytanii i Japonii, które przeżywają obecnie fale upałów. Wpływ ludzkości na klimat daje o sobie znać coraz mocniej. Działalność człowieka doprowadziła do niesamowitych zmian w środowisku naturalnym.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Pozwolę sobie na cytat który

Pozwolę sobie na cytat który będzie "kamyczkiem do ogródka" zmian klimatycznych. Pochodzi on z jednego z odcinków serialu sprzed lat pt. "Planeta Ziemia": "Zapach potu miliardów ludzi i zwierząt ma ISTOTNY WPŁYW na klimat Ziemi". - k. cyt. Sam zapach potu!!! - a co z resztą fetoru? Przecie nie tylko te zapachy ludzie i zwierzęta emitują do atmosfery...

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika kolo21

A to że płoną setki wysypisk,

A to że płoną setki wysypisk, zdaję się że ponad 700. To panowie ekologowie nie widzą. Bo to śmieci zachodnie i usmańskie czyli nie szkodliwe. Od kiedy zaczeły się te pożary, a od kiedy składowane są smieci z usmani? Nawet Chiny ich nie chcą a żydowski rząd bierze ile wlezie, bo szekle się tylko liczą. I gdzie jest do chol.ry AMR i jego teorie?

kolo21

Portret użytkownika alojzy

Jedyne co wynika z badań

Jedyne co wynika z badań panów klimatologów to to, że symulacja komputerowa dała inne wyniki dla innych danych początkowych. Oczywiście nie przeszkodzi to we wprowadzeniu kolejnego podatku antyzmianopororocznego. I nawet założę się, że panowie klimatolodzy są w stanie przeprowadzić symulację w której w. wspomniany podatek natychmiast przyniesie korzystne zmiany.
 

Skomentuj