Dyrektor włoskiej szkoły zabronił obchodzenia świąt, aby nie obrażać muzułmanów

Kategorie: 

Źródło: Freedigitalphotos.net
We włoskiej szkole Garofani w miejscowości Rozzano pojawił się problem typowy dla multikulturowej Unii Europejskiej. Dyrektor zabronił obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia a podczas przedstawienia szkolnego uczniowie nie będą mogli śpiewać piosenek o charakterze religijnym.

 

Szkoła Garofani stała się głównym tematem włoskich mediów - swojego oburzenia nie ukrywał nawet premier Matteo Renzi. Dyrektor Marco Parma zdecydował, że szkoła będzie pod koniec stycznia obchodzić "Święto Zimy", ponieważ jego zdaniem kontekst religijny może obrażać muzułmanów. Do placówki uczęszcza około tysiąc uczniów a 20% z nich jest innego wyznania. 

 

Oburzające jest raczej to, że Włosi nie mogą obchodzić świąt i muszą ukrywać swoją przynależność religiną w swoim kraju. Podobne incydenty miały już miejsce w wielu krajach Europy - przykładowo w Szwecji, muzułmanie domagali się usunięcia krzyża z flagi państwa, natomiast we Francji, Niemczech czy w Wielkiej Brytanii "obnoszenie się" ze swoją religią jest po prostu niebezpieczne.

 

Środowiska prawicowe uważają, że dyrektor szkoły powinien zostać zwolniony. Bardziej od muzułmanów oburzeni są rodzice chrześcijańskich dzieci, media i politycy. Tolerancja wobec imigrantów ma swoje granice a usuwanie wszelkich symboli religijnych jest absurdalne. Dyrektor Marco Parma zapowiedział, że nie zmieni swojej decyzji ale jest gotowy zrezygnować ze swojego stanowiska.

 

 

Źródło: http://www.theguardian.com/world/2015/nov/30/christmas-is-cancelled-italians-outraged-over-school-decision-to-ban-festivities

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Israfel

Niestety ludzie tego nie

Niestety ludzie tego nie rozumieją. Modlą się do istot, które były przedstawicielami innych ras żyjących we wszechświecie i zabijają w imię udowodnienia czegoś, co nie jest prawdą.
 
Czy tak trudno jest muzułmanom, katolikom i żydom wyobrazić sobie, że to my wszyscy tworzymy Boga. Bóg jest w nas a my jesteśmy nim.
 
Od pewnego czasu sądzę, że jedynym sposobem powstrzymania okrucieństw na Ziemi (w tym zabijania w imię wiary) jest ujawnienie się obcych i odtajnienie przez rządy akt dotyczących UFO.
 
Wtedy okaże się, że większość ludzkości została okłamana i modli się do przedstawicieli innego gatunku (tak jakby buszmeni modlili się do eurpoejczyka, który do nich przybył).

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Portret użytkownika Arcanum

To są wydmuszki działające na

To są wydmuszki działające na uwarunkowanych programach, niczym automaty.  Gdy obcy by przylecieli (co jest obecnie baaardzo nierozsądnym pomysłem) to by się skończyło następną religią a wcześniej wojnami. W każdym bądź razie te masowe religie oparte na starożytnych mitologiach to niezła parodia wymyślona przez komików z niebanalnym poczuciem humoru.

Portret użytkownika Rodak

Coraz  większa  paranoja

Coraz  większa  paranoja  władz  i Kościoła, a  moim  zdaniem zmierza to  wszystko do nowej religii, którą  reprezentuje  NASA, bo  podaje  do wierzenia  wiadomości, których  nikt  nie  jest  w stanie sprawdzić, bo  są  poadawane  do wierzenia, choc  ze  zdrowym rozsądkime  nie maj,a  niczego  wspólnego  i  z  prawda.

Portret użytkownika keri

Jestem za neutralnością

Jestem za neutralnością religijną w szkołach. W Polsce, zwłaszcza na wsiach, dyrektorom tak odpierdala, ze od 6. grudnia nie ma już normalnych zajęć. Ciagle jakieś świąteczne bzdety, byle lekcje urwać. Uczniowie robią na lekcjach jakieś pierdoły choinkowe i potem próbują to sprzedawać wszystkim nauczycielom, nauczyciele chodzą jak idioci i rozdają cukierki z polecenia dyrektora (debila), na okrągło próby jasełkowe. Wszyscy mają czuć, że grudzień to nie czas na naukę.

Portret użytkownika ben

keri- cóż to że miałeś

keri- cóż to że miałeś dzieciństwo bez choinki i prezentów , że nie czułeś świąt Bożego Narodzenia to twój problem.Opowiem ci coś z życia mam kolegę od dziecka wspólna zabawa  duże osiedle  dużo  dzieciaków ,i nadszedł czas nauki religii on jeden --syn Milicjanta na naukę religi nie uczęszczał jak wielkie były jego łzy gdy ojciec zabraniał mu iść do kościoła. Tu zakończe mą opowieść, sam nie jestem ideałem kotola ale wiara dawanie dzieciakom radości to coś wielkiego.Żal mi cię  jesteś tak zgorzkniały że aż przykry coż żyj w swym świecie o czarnych barwach wypluty z uczuć.Szkoda że nie poczułeś magii świąt.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Wesołych Świąt Keri niech jakiś idiota da ci ot tak cukierka  i złoży  życzenia.

 

Portret użytkownika keri

Ben napisał: "nie poczułeś

Ben napisał:
"nie poczułeś magii świąt"
Sam stwierdzasz Ben, że to magia
Bóg w biblii magii zabraniał a tych, którzy z niej korzystali, zabijał. W biblii jest też napisane, że bóg powiedział: "Brzydzę się waszych świąt".
Życzę Ci, abyś przeczytał stary testament i policzył ilu ludzi i ile zwierząt zabił bóg osobiście, a ilu przez żydów. Jak już policzysz, to zastanów się, czy nie zostałeś zmanipulowany. Przeczytaj też, ilu wtedy było bogów, którzy mieli swoich wyznawców.
Świat stworzył Stwórca Wszechświata, który nie ma nic wspólnego z bogiem starotestamentowym żydów.

Strony

Skomentuj