Dyrektor Mossadu będzie naciskał administrację Bidena aby dokonała militarnej agresji na Iran

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dyrektor Mossadu, izraelskiej agencji wywiadu zagranicznego będzie w trakcie swojej wizyty w stolicy USA Waszyngtonie wywierał presję na amerykańską administrację, aby Stany Zjednoczone podjęły się militarnej agresji na Islamską Republikę Iranu.

David Barnea, szef tajnych cywilnych służb wywiadowczych Izraela ma przylecieć do USA dzisiaj wieczorem. Kilka dni później do dyrektora Mossadu dołączyć ma izraelski minister obrony Benny Gantz. Obaj mają wywierać presję na administrację Joe Bidena aby Stany Zjednoczone podjęły się bombardowania kolejnego od początku tzw. wojny z terrorem kraju, który bezpośrednio zagraża interesom reżimu syjonistycznego.

Kilka dni temu presję na demokratyczną administrację amerykańską wywierał również premier Izraela Naftali Bennett, który to w rozmowie z sekretarzem stanu USA Blinkenem nalegał, aby zachodnie mocarstwa wstrzymały rozmowy negocjacyjne w sprawie renowacji układu nuklearnego z Iranem z 2015 roku, z którego wycofał się poprzednik Bidena Donald Trump i nałożyły na Iran kolejną transzę dotkliwych sankcji. Tego samego dnia dyrektor Mossadu stwierdził, iż jego agencja nie pozwoli aby Islamska Republika Iranu kiedykolwiek weszła w posiadanie broni nuklearnej.

Obecnie w stolicy Austrii Wiedniu toczą się rozmowy pomiędzy zachodnimi mocarstwami, Chinami, Rosją i przedstawicielami Iranu w kwestii powrotu do nuklearnego porozumienia, zerwanego jednostronnie przez USA w trakcie rządów poprzedniej administracji. Izrael w ich trakcie stara się jak może doprowadzić do tego, aby porozumienie zawarte nie zostało. Podczas ceremonii przybycia do państwa syjonistycznego nowego ambasadora USA Thomasa Nidesa prezydent Izraela stwierdził, że nieudaremnienie przez zachód zdobycia przez Iran broni atomowej doprowadzi do tego, że Izrael tego dokona własnymi siłami.

Prezydent Izraela miał zapewne na myśli środki militarne. Problem polega na tym, że z informacji sprzed kilku dni wynika iż Izraelskie Siły Obronne nie posiadają operacyjnego planu wojskowego rozprawienia się z irańskim programem nuklearnym. A sporządzenie tak owego oraz wyszkolenie do niego wojska może potrwać miesiące.

Tak więc, jak możemy się przekonywać od początku kadencji Bidena, widać bardzo wyraźnie, że istotą przetrwania Izraela w niekorzystnym środowisku geopolitycznym Bliskiego Wschodu jest armia Stanów Zjednoczonych i jej gotowość do prowadzenia wojen w imię interesu żydowskiego. Kiedy jednak w Białym Domu do władzy dochodzi opcja niechętna wysyłaniu wojsk w ten region ani ograniczaniu zbrojeń jądrowych metodami innymi niż dyplomatyczne wtedy Izraelowi pozostaje jedynie głośne narzekanie, grożenie, straszenie i inne sposoby dowodzące bezradności i słabości tego kraju bez parasola ochronnego Imperium i bez jego gotowości do zmobilizowania całego amerykańskiego aparatu wojskowo-wywiadowczego, aby rozprawiać się z wrogami Syjonizmu.

 

 

 

Na podstawie:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rozmowy-nuklearne-w-Wiedniu-Iran-sklada-propozycje-porozu...

https://www.jpost.com/breaking-news/gantz-mossad-chief-to-pressure-us-to-attack-iran-repor...

https://www.timesofisrael.com/mossad-head-vows-no-iran-nukes-ever-as-credibility-of-milita...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Adolf Rotshild
Portret użytkownika Adolf Rotshild

Komentarze

Portret użytkownika Ruchomy Cel

Ciekawa Historia:

Ciekawa Historia:

"Najnowocześniejsza Broń Chemiczna"

Broń chemiczną zawdzięczamy prof. Fritzowi Haberowi. Po przegranej przez Niemcy I wojnie, HABER BYŁ PEWIEN ARESZTOWANIA i SĄDU WOJENNEGO. TYMCZASEM ROK PO ZAKOŃCZENIU WOJNY, ZOSTAŁ LAUREATEM NAGRODY NOBLA z CHEMII. Dzięki tej nagrodzie i powszechnemu szacunkowi Heber mógł kontynuować swoje prace a w ich efekcie wynalazł m.in. cyklon B.

Bojowym środkiem może być wiele związków, które powszechnie są wykorzystywane w przemyśle chemicznym czy medycynie. Ich nie trzeba produkować, je wystarczy kupić i użyć.

Pierwszym gazem bojowym zastosowanym na polu walki był chlor. Chlor, ale też Fosgen należy do środków krztuszących.

https://naukatolubie.pl/najnowoczesniejsza-bron-chemiczna/

Portret użytkownika Ruchomy Cel

"ZBLIŻA SIĘ WOJNA" - (Wideo

"ZBLIŻA SIĘ WOJNA" - (Wideo 05-12-2021)

Niemiecki dziennik "Bild" poinformował w sobotę 04.12.2021, że poznał szczegółowe plany rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Zgodnie z nimi Rosja w trzech etapach miałaby zająć około dwóch trzecich terytorium Ukrainy.

Szczegółowy plan inwazji w opisie pod filmem:

1. W pierwszej fazie inwazji zostanie opanowane południe Ukrainy "zarówno w celu zabezpieczenia dostaw dla Krymu, jak i odcięcia Ukrainy od morza, a tym samym od dostaw" - powiedział "Bildowi" urzędnik ds. bezpieczeństwa.

Rosja planuje wykorzystać desantowce, które wiosną zostały przetransportowane z Bałtyku, "do przewozu czołgów i żołnierzy z Krymu w okolice Odessy" – powiedział wysoki rangą oficer wywiadu zachodniego.

Inny wysoki rangą wojskowy oświadczył "Bildowi", że rosyjskie plany przewidują przeprowadzenie desantu "na wschód od Odessy między miejscowościami Fontanka i Koblewe" i otoczenia Odessy.

2. Etap drugi przewiduje, że "równolegle z pierwszą fazą wojny, lotnictwo i rakiety balistyczne Putina osłabiłyby potencjał militarny Ukrainy na terenie całego kraju".

"Jeśli Kreml uzna, że są ku temu warunki, rosyjskie jednostki czołgowe mogłyby przekroczyć granicę w obwodach ługańskim i charkowskim i ruszyć na miasta Dniepr i Połtawę" - pisze "Bild".

"Najpierw otoczyliby miasta i odcięli je od dostaw prądu, gazu i żywności. Po kilku tygodniach Rosjanie będą mogli świętować jako wybawcy ludności cywilnej, wkroczyć do poddanych miast i uratować ludność ukraińską od śmierci głodowej lub zimna" - wyjaśnia jeden z oficerów.

3. W trzeciej fazie armia rosyjska posuwałaby się z północy w kierunku Kijowa. "Oczywiście może to nastąpić również na początku wojny, jeśli okoliczności będą tego wymagały" - powiedziało źródło w rozmowie z "Bildem".

"Wśród natowskich strategów nie ma pewności, czy reżim (Alaksandra) Łukaszenki weźmie udział w działaniach wojennych z Białorusi. Choć dyktator Łukaszenka niedawno to zapowiedział, nie jest to jeszcze pewne" - pisze niemiecki dziennik.

Gdyby Białoruś została przygotowana jako punkt wyjściowy dla ataków rosyjskich lub nawet białoruskich, rosyjski plan polegałby na okrążeniu Kijowa od północnego wschodu i północnego zachodu. Następnie siły rosyjskie miałyby "maszerować mniej więcej do linii Korosteń-Humań, aby odciąć dostawy z zachodniej Ukrainy, a następnie czekać na kapitulację Kijowa i tym samym Ukrainy pod presją Zachodu".

https://www.youtube.com/watch?v=6DjIWuzMYFk

Portret użytkownika irfy

Próbować zawsze mogą. Ale tym

Próbować zawsze mogą. Ale tym razem im nie wyjdzie, bo USA mają inne priorytety. Przede wszystkim wojnę z Iranem prowadziłyby same, żadne z państw satelickich nie dałoby się namówić nawet na symboliczne wsparcie. Nawet durni Polacy po lekcji z Iraku i Afganistanu już by żołnierzy nie wysłali, bo oznaczałoby to automatyczną przegraną w wyborach. Ale to w zasadzie bez znaczenia. Kluczowe jest co innego. Dopóki USA nie miały żadnego równorzędnego przeciwnika i konkurenta, to mogły się militarnie panoszyć po całym świecie. Szczególnie, jeśli napadały na słabe kraje o zacofanej armii.

Tyle że teraz przygotowują się do potencjalnej konfrontacji z Chinami. Jeśli Amerykanie utknęliby w Iranie (a na pewno by tam utknęli), to Chińczycy z miejsca zajęliby Tajwan a Rosja co najmniej Ukrainę.  Albo nawet kraje bałtyckie. Więc nie, dyrektor Mossadu nic w Waszyngtonie nie zwojuje. Dlatego taka oficjalna próba jest działaniem obliczonym na własną, izraelską opinię publiczną. Gdyby naprawdę wierzyli, że USA mogą najechać Iran, to by to załatwiali za pomocą swojej amerykańskiej diaspory i lobbystów w Kongresie.

Portret użytkownika Ruchomy Cel

“Pierwszy Stopień Alarmowy

“Pierwszy Stopień Alarmowy ALFA-CRP w Całej Polsce! Co To Oznacza” – (0612-2021)
https://nczas.com/2021/12/06/pierwszy-stopien-alarmowy-alfa-crp-w-calej-polsce-co-to-oznacza/
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało w sobotę, że stopień alarmowy obowiązuje od niedzieli 5 grudnia 2021 r. (od godz. 23:59) do piątku 10 grudnia 2021 r. (do godziny 23:59).
Stopień ALFA-CRP jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.
Stopnie alarmowe wprowadza, zmienia i odwołuje, w drodze zarządzenia, Prezes Rady Ministrów na podstawie przepisów ustawy z 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych.
Więcej informacji o systemie antyterrorystycznym w Polsce można znaleźć na stronie:
“System Antyterrorystyczny RP”
https://www.gov.pl/web/mswia/system-antyterrorystyczny-rp

Strony

Skomentuj