Dyrektor generalny Disneya uważa, że "Hitler pokochałby media społecznościowe"

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, ostro skrytykował media społecznościowe podczas przemówienia w Centrum Szymona Wiesenthala, gdzie został uhonorowany nagrodą humanitarną. Iger stwierdził, że Adolf Hitler pokochałby media społecznościowe, gdyby dożył współczesności.

Krytyka Igera jest następstwem afer i skandali, do których regularnie dochodzi na całym świecie. W ostatnim czasie przedstawiciele gigantów technologicznych z Facebooka, Twittera i Google'a zostali wezwani do złożenia wyjaśnień przed Kongresem Stanów Zjednocznych.

Hitler pokochałby media społecznościowe. Jest to najpotężniejsze narzędzie marketingowe, na które ekstremista może liczyć. Media odzwierciedlają wąski światopogląd i odfiltrowują wszystko, co podważa nasze przekonania, a jednocześnie stale wzmacnia nasze najgłębsze obawy.

Świadkowie będą musieli zmierzyć się z pytaniami o politykę ochrony prywatności użytkowników i procesów usuwania nieodpowiednich treści. Platformy często reagują zbyt opieszale i pozwalają, by nieodpowiednie materiały pozostawały widoczne przez dłuższy okres czasu. Iger kontynuował:

Media społecznościowe stwarzają fałszywe poczucie, że wszyscy podzielają tą samą opinię. Pozwalają złym wartościom żerować na niespokojnych umysłach i zagubionych duszach. Wszyscy dobrze wiemy, że internetowe kanały informacyjne mogą zawierać więcej niż fikcji niż faktów, propagując przy okazji podłą ideologię, która nie ma miejsca w społeczeństwie, ceniącym ludzkie życie.

Rola mediów społecznościowych w wypaczaniu ludzkich punktów widzenia jest jednym z głównych problemów gigantów technologicznych. Organizacje terrorystyczne są znane z wykorzystywania narzędzi cyfrowych do rekrutowania przyszłych zamachowców.

 

Komentarze Boba Igera mogły zabrzmieć jak słowa polityka, lecz dyrektor generalny Disneya potwierdził, że nie zamierza kandydować w 2020 r. na prezydenta USA, pomimo zachęt, jakie otrzymuje ze strony swojego najbliższego otoczenia. Iger wezwał jednak publikę do głosowania na kandydatów, "którzy oferują plan postępu i których ton nie jest oparty na pogardzie dla innych", co zapewne można rozumieć jako wotum nieufności wobec Donalda Trumpa.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Gargulec

"Guess who's back" - film

"Guess who's back" - film dostępny na platformie Netfliks, polecam do zapoznania się z "komedią" w której Adolf Hitler budzi się w 2014 roku w centrum Berlina, w miejscu gdzie znajdował się jego bunkier i zaczyna poznawać podstawy funkcjonowania we wspóczesnym społeczeństwie.

Portret użytkownika Kwazar

Co prawda jeszcze nie

Co prawda jeszcze nie doszedłem ale nurtują mnie MOJE BADANIA NAUKOWE Czy Hitler była zakamuflowaną Myszką Mikki czy albo !  Opcją uktytą Popeye..ja...aja? Ten gość mi się szczególnie nie podoba bo je szpinak.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Alabama

Przede wszystkim wszelkie

Przede wszystkim wszelkie prywatne wpisy czy to na mediach społecznościowych czy innych forach muszą być filtrowane a każdy będzie odpowiadał za każde słowo które napisze. Skończy się w ten sposób niszczenie ludzi i głoszenie nienawistnych poglądów.

Portret użytkownika r.abin

"Jest to najpotężniejsze

"Jest to najpotężniejsze narzędzie marketingowe, na które ekstremista może liczyć"? Właściciel "mediów" - niewątpliwie na coś liczy (wpływy z reklam i agresywnego marketingu, sprzedaż danych użytkowników, oraz dobrowolne datki "inżynierów dusz). Tylko dlaczego zaraz ma być "ekstremistą"?

Portret użytkownika minoduesp

Pewien redaktor z telewizji

Pewien redaktor z telewizji powiedział ,że "gdyby Gebels miał telewizję to niemcy prawdopodobnie do dzisiaj by nie wiedzieli ,że przegrali wojnę." A z drugiej strony to każde ziarenko ma szansę wykiełkować jedynie wtedy gdy padnie na podatny grunt.. Ale już za jego odpowiednie przygotowanie odpowiada system edukacji , który niestety wciąż zainteresowany jest jedynie "masówką" spod stempla... przemielić, odmóżdżyć ,przecisnąć przez sito i następny !

Skomentuj