Dwulicowy Erdogan oświadczył, że Zachód wspiera działania terrorystów w Syrii

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Prezydent islamskiej Turcji, dość niespodziewanie, oświadczył we wtorek, że amerykańska koalicja wspiera działalność terrorystów w Syrii, na co wskazują "potwierdzone dowody". Co ciekawe, jeszcze w zeszłym roku Rosja przedstawiała własne materiały wideo a nawet zwalczała islamistów, którzy dostarczali ropę naftową do Turcji. Wtedy Erdogan zapowiadał, że jeśli Putin udowodni jego związki z ISIS to poda się do dymisji.

 

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, w Turcji wiele się wydarzyło i jak widać, coś wyraźnie wpłynęło na Erdogana. Najprawdopodobniej to nieudane przejęcie władzy przez wojskowych spowodowało zmianę jego retoryki. Członek NATO szybko zmienił sojusznika, choć jeszcze przed 15 lipca wspierał działania USA w regionie, handlował z Państwem Islamskim a nawet zestrzelił jeden rosyjski samolot.

 

Rosja udowodniła związki Erdogana z islamistami. Sprzedawali oni ropę naftową oraz starożytne artefakty w Turcji, a w zamian otrzymywali wsparcie finansowe na dalszą działalność. Dziś nie dość, że Turcja zaczęła jawnie zwalczać ISIS, to jeszcze oskarża Stany Zjednoczone o wspieranie działalności terrorystów.

"Oskarżali nas o wspieranie Państwa Islamskiego. Teraz udzielają wsparcia grupom terrorystycznym, w tym ISIS, YPG, PYD. To jest bardzo jasne. Mamy potwierdzone dowody, wraz ze zdjęciami i nagraniami wideo" - powiedział Erdogan.

Dokładnie w ten sam dzień, Rosja oskarżyła Amerykanów o sponsorowanie terroryzmu w Syrii. Z kolei irański Minister Obrony Hossein Dehghan stwierdził, że nic nie wskazuje na to aby Waszyngton chciał zniszczyć ISIS, gdyż wykorzystuje islamistów jako narzędzie do destabilizacji regionu. Niemniej jednak widać wyraźnie dwulicowość Erdogana i kto wie, czy jako sojusznik Rosji ma zamiar z nią współpracować, czy też będzie chciał jej w jakiś sposób zaszkodzić.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika AleLujak

I DOBRZE! Erdogan jaki jest

I DOBRZE! Erdogan jaki jest każdy widzi - ale przynajmniej nie wali takich kitów jak pro lewackie zachodnie polityczne dzi..ki!  Dobrze że mowi o tym jak zachod i usa miesza w innych krajach - bo miesza i wywołuje konflikty - tj. fakt! Wszedzie gdzie jakieś zasoby są albo interes mają ży..tki - np. zdobycie i zasiedlanie ziemi (jak obecnie krzykacze zydo..skie krzycza ze nie poparto ich roszczen terytorialnych! - czyli dotychczas zawsze ich popierano i robiono co tylko zy..tki chcialy - a teraz raz sie zdarzylo ze nie poparto tych dzialan to duma urazona zy..da! - beda szukac terenow gdzie indziej, na wszelki wypadek, ale Palestyny i tak nie popuszcza takie to zahłanne plemie!). A usa to slugusy zytko-wizny-moze Trump cos zmieni -OBY!

Portret użytkownika CzarnyOlo

Myśliwy czai się w boru

Myśliwy czai się w boru
A zające buszują w żytach
Wszystko to, kumie, gra pozorów
Chaos, entropia, dolce vita

Na niebie meteory
A sołtys raczy się dzbanem
Wszystko to, kumie, gra pozorów
Chaos, entropia, mondo cane

Mondo cane
Ho ho ho ho ho ho ho
Mondo cane

Skomentuj