Dwóch żołnierzy zostało rannych w wyniku eksplozji min. Korea Południowa postawiła wojsko w stan gotowości bojowej

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com
Sytuacja między obiema Koreami znów jest bardzo napięta. Korea Północna jest oskarżana o podłożenie min w Korei Południowej tuż przy granicy obu państw. Dwóch południowokoreańskich żołnierzy, którzy patrolowali granicę, straciło nogi w wyniku dwóch osobnych eksplozji.

 

Incydent miał miejsce 4 sierpnia z samego rana. Podejrzewa się, że Korea Północna mogła podłożyć miny nawet dwa tygodnie wcześniej. Korea Południowa powiadomiła, że postawiła swoje wojska przy granicy w stan gotowości aby uchronić się przed dalszymi prowokacjami. Co więcej, władze po wielu latach wznowiły akcję propagandową przeciwko swojemu sąsiadowi - uruchomiono zamontowane na granicy wielkie głośniki, z których otwarcie krytykuje się Koreę Północną. 

 

Niestety sytuacja może się jeszcze bardziej pogorszyć - USA oczywiście potępiły prowokację a w stan gotowości bojowej postawiono również artylerię wzdłuż granicy koreańskiej. Z kolei Korea Północna w żaden sposób nie skomentowała incydentu, tak jakby w ogóle nie miała o nim pojęcia, ale zagroziła zniszczeniem nagłośnienia. W przyszłym tygodniu, Korea Południowa i USA będą prowadzić wspólne manewry wojskowe - miejmy nadzieję, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem i nie dojdzie do kolejnych takich incydentów, które mogą prowadzić tylko do wojny.

 

 

Źródło: http://www.wsj.com/articles/south-korea-blames-north-for-mine-blast-that-maimed-two-soldiers-1439179805

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj