Dwie tajemnicze eksplozje spowodowały pękanie ścian budynków w Tajlandii

Kategorie: 

Źródło: www.matichon.co.th

W Tajlandii, w dystrykcie Na Danu doszło do nietypowego wydarzenia, W dniu 8 lutego, około 12:10 po południu w powietrzu słyszano dwa bardzo głośne dźwięki, przypominające eksplozje. Siła tych eksplozji była tak duża, że w wielu miejscach na budynkach pojawiły się pęknięcia!

 

Świadkowie przyznają, że to co słyszeli przypominało potężne dwie eksplozję. Nie potrafią jednak wskazać skąd dobiegał dźwięk wskazując przeważnie na niebo. Wszystkie raporty stwierdzające pęknięcie budynków pojawiły się w momencie wystąpienia tych głośnych eksplozji.

 

Oprócz pęknięć w ścianach doszło do uszkodzenia okien i drzwi. Ludzie przebywający wewnątrz budynków w przerażeniu uciekali na zewnątrz sądząc, że to trzęsienie ziemi. Ostatecznie jednak nie klasyfikuje się tego jako wydarzenia sejsmicznego i natura tego zjawiska pozostaje nieznana.

Źródło: www.matichon.co.th

Przeważnie takie głośne eksplozje są kojarzne z przekraczaniem bariery dźwięku przez myśliwiec. Zawsze występuje wtedy tak zwany grom dźwiękowy. Jednak odbywa się to zwykle na dużej wysokości i nie ma to wpływu na struktury budynków poniżej. Być może w tym wypadku tez był to myśliwiec, albo dwa, które leciały w szyku i na niewielkiej wysokości przekrczyły prędkośc dźwięku. Jednak świadkwie twierdzą, że słychac było tylko eksplozje i nie było słychać silników. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj