Dwie gwiazdy zderzyły się produkując ogromne ilości złota i powodując grawitacyjne "kołysanie" Wszechświata

Kategorie: 

Źródło: NASA

Kilka dni temu naukowcy zapowiadali konferencję prasową, na której mieli podzielić się z nami wielkim odkryciem. Jak się dziś dowiedzieliśmy, międzynarodowy zespół badawczy znów odkrył fale grawitacyjne. Jednak najnowsze odkrycie jest inne od poprzednich - tym razem dokonano detekcji fal powstałych w wyniku zderzenia się dwóch gwiazd neutronowych.

 

Najnowsze piąte wykrycie fal grawitacyjnych miało miejsce 17 sierpnia. Zdarzenie zostało oznaczone jako GW170817. Po raz pierwszy udało się namierzyć sygnał, który został wyemitowany podczas kolizji dwóch gwiazd neutronowych, podczas gdy wcześniejsze sygnały miały związek z kolizją dwóch masywnych czarnych dziur.

 

Jednak to jeszcze nie wszystko. Gdy detektory LIGO i Virgo zarejestrowały fale grawitacyjne, liczne obserwatoria rozmieszczone na całej planecie oraz w kosmosie wykryły fale elektromagnetyczne w różnych zakresach długości fal, które najprawdopodobniej pochodzą z tego samego źródła. To oznacza, że w wyniku kolizji dwóch gwiazd neutronowych zaobserwowaliśmy fale grawitacyjne i elektromagnetyczne jednocześnie.

Zderzenie nastąpiło około 130 milionów lat świetlnych od Ziemi w galaktyce NGC 4993 w gwiazdozbiorze Hydry, czyli znacznie bliżej niż podczas poprzednich detekcji fal grawitacyjnych. Co więcej, sygnał był słabszy i trwał przez 100 sekund, w porównaniu do około jednej sekundy podczas poprzednich tego typu zdarzeń. Omawiane gwiazdy neutronowe posiadały masy 1,1 i 1,6 masy Słońca.

 

Kolizja tych ciał niebieskich doprowadziła do wybuchu tzw. kilonowej - jest to wybuch tysiąc razy jaśniejszy od wybuchu gwiazdy nowej. Kilonowe mogą być odpowiedzialne za rozprzestrzenianie w kosmosie ciężkich pierwiastków chemicznych, takich jak złoto i platyna. Naukowcy twierdzą, że mamy do czynienia z początkiem nowej ery tzw. astronomii wieloaspektowej, która polega na zbieraniu danych w różnych formach, czyli łączy astronomię fal grawitacyjnych oraz astronomię fal elektromagnetycznych. 

 

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Ta gwiazda z Galaktyki Hydry.

Ta gwiazda z Galaktyki Hydry..... Lemańskiej.... była jedną z tych od astronomicznej karty trampka.... Tam mieszkała jedna z UPADŁYCH RAS jaka zamierzała wesprzeć ziemską rebelie w wojnie przeciwko Stwórcy..... ZAMIERZAŁA ale ZEŻARŁY ją EMOCJE (z bliskiego, już na wyciągnięcie szpona zwycięstwa ze Stwórcą).... i się ROZPĘKŁA.... Biggrin

i dziś się chamici nawzajem straszą KONSEKWENCJAMI WYSTĘPKU pierwszego HITLEROWCA znanego jako ABEL (SET/SOBEK...... etc) jaki z zawiści i żądzy POSIĄŚCIA RAJU (czyli biblijnego Adama) na wyłączność napadł na Ewę (Jahwe) z zamiarem dokonania ... na niej i jej "plemieniu".... czynów ZABRONIONYCH KOSMICZNYM PRAWEM (czytaj DOKONANIA ICH HOLOKAUSTU).... NIEUCHRONNOŚCIĄ tego faktu.....

Bo chucpa w ZWIEDZENIE się nie udałą, a koszerne posiłki 23 września nie przyleciały jak miały i teraz TRWOGA puka po bluźnierczych synagogach... TRWOGA że KARA z WYSTĘPEK ABLA dopadnie jego wynaturzone dzieci...

bo teraz jest czas TAŃCA CZERWONEGO SŁOŃCA czas KARY SPADAJĄCEJ na fanklub jezuska (beliara) i nierządnicy maryi (hel)..... czas TAŃCA SĘDZIÓW SPRAWIEDLIWOŚCI na kościach zadżumionych "objawieniami" tory..... za czyn HITLEROWCA ABLA.... jaki zapoczątkował RZEZIE na tej planecie

za przelanie KRWI CHRYSTUSA....

Portret użytkownika rocafella

To jest przesłanie dla

To jest przesłanie dla "swoich". Dwie gwiazdy zderzyły się produkując duże ilości złota.

Teraz weźmy CERN i pieniadze jakie są tam ładowane. Mamy już odkrycie naukowców (dla ciemnego luda) które pokazuje nam co trzeba zrobić aby zrobić złoto w laboratorium - trzeba zderzyć dwie cząstki o określonych parametrach w zderzaczu cząstek.

Nie zapominajmy że Masoneria zajmuje się kamieniem filozoficznym który ma zamieniać coś z złoto. CERN jest kamieniem filozoficznym.

Niedługo ktoś objawi nam informację że CERN wyprodukował "przypadkowo" jakiś metal a później bedzie "a może by zrobić złoto??".

Portret użytkownika wyzdro

Wyglada na to że to pierwsza

Wyglada na to że to pierwsza większa rysa na teorii fal grawittacyjnych .Jak naukofcy zmienili porażkę w wygraną? Wymyślili "kilonowe" - kto z was kiedykolwiek słyszał ta nazwę ?- w wikipedii pojawiła się wczoraj !!! .Początkowo to zdarzenie określono jako zderzenie 2 czarnych dziur  miliardy lat św od ziemi  a teraz skoro wykryto promieniowanie z tego zdarzenia to nagle okazuje sie że to jakieś dopiero co wymyślone kilonowe się zderzyły .Dodatkowo wygląda że bylo to ukrywane od sierpnia i nie ma nic wspólnego że nagroda nobla za fale grawitacyjne byłaby pod znakiem zapytania gdyby to "odkrycie" wyszło wcześniej.

Portret użytkownika wyzdro

Skoro naukofcy musięli kopać

Skoro naukofcy musięli kopać tak głęboko i wyszukiwać w najbardziej zakurzonych teorjach , czysto teoretycznego zjawiska które chociażby w przybliżeniu i przy mocno naciągniętych założeniach odpowiadalo obserwacją "fal grawitacyjnych" - nie wymagaj ode mnie biednego robaczka pasującej teorji.Fakt jest faktem udowodniono że conajmniej jedena z wykrytych fal grawitacyjnych nie była zderzeniem czarnych dziur (co chyba tylko ja poddawałem w wątpliwość) a naukofcy zangażowani w projekt po prostu kłamali.Teraz po potwierdzeniu danych szuka się na siłę jakiejś pasującej teorji i skandalicznie dokleja etykietkę wielkiego sukcesu .Ale przecież "ślimak to ryba" więc po co walczyć z wiatrakami.

Portret użytkownika ono mat opeja

Jak grzyby po deszczu, przez

Jak grzyby po deszczu, przez wieki ludzkich wieszczow, fale sie rozchodza.. znaczy sie te, ...............-> tu grawitacyjne. I tak po raz kolejne chwile, wieszcze w szarej mgle ble bledza, w mgle bladza, w bezchmurnym niebie szukaja nam deszczu i o, tym, oj tam, oj tam, trombio... ą .

Skomentuj